Jedynie prawda jest ciekawa


Obrzydliwa wypowiedź Holland: „PiS żywi się trupami”

22.06.2016

Agnieszka Holland, atakując PiS, nie przebiera w obrzydliwych porównaniach. Bagatelizuje katastrofę smoleńską i uderza w ofiary narodowej tragedii. W rozmowie z Moniką Olejnik na antenie Radia ZET, reżyserka mówi o śledztwie smoleńskim jak o filmie fabularnym. Na informację o koniecznych ekshumacjach reaguje „obrzydzeniem”.

„Myślę, że to jest obrzydliwe. To znaczy myślę, że to jest obrzydliwe ponieważ ta ekshumacja chyba dojdzie do jakiś fałszywek wrzucanych przez jakieś służby, ale jeżeli do tego nie dojdzie, ta ekshumacja niczemu nie służy, poza właśnie rozdrapywaniem ran, bo już ekshumowano szereg ciał z innych powodów i wiadomo było, że one w sensie śledczym nie przyniosły żadnych nowych informacji” - mówi Holland, nie znając najwyraźniej żadnych konkretnych faktów.

„Natomiast, no jest coś takiego, są takie organizmy żywe, które żywią się tym, co martwe. I ja myślę, że właśnie ta rządząca w tej chwili partia to jest taka partia, która żywi się trupami, to znaczy i to nie tylko chodzi o tych, którzy leżą w ziemi na cmentarzach, ale przerabia również historię na takie organizmy martwe i tym się żywi. To jest główny pokarm ideologiczny” – twierdzi Holland.

Reżyserka zaskoczyła jednak Monikę Olejnik swoją opinią na temat pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej, które miałyby stanąć na Krakowskim Przedmieściu.

„Ja w sprawie pomnika mam takie odrębne zdanie. Znaczy uważam, że to było bardzo niedobrze i nawet na granicy skandalu, że taki pomnik nie powstał, w momencie, kiedy tak ogromna masa ludzi miała szaloną potrzebę emocjonalną żeby to powstało. I to nie gdzieś tam na cmentarzu, tylko właśnie w środku miasta” - mówi Holland ku zaskoczeniu Olejnik.

„Myślę, że to był błąd i myślę, że jak gdyby ten proces dzielenia ludzi, że to był jeden z takich elementów, które się do tego przyczyniły” - dodaje. Atakuje jednak Jarosława Kaczyńskiego o to, że wskazuje konkretne miejsce powstania pomnika.

„No to jest oczywiście już takie uzurpowanie sobie kolejnej władzy, no bo to nie należy do jego kompetencji w tej chwili w ogóle, ale z drugiej strony taka ta pomnikomania i próba uświęcenia Lecha Kaczyńskiego, no jest czymś, gdyby to nie było takie smutne i groźne to byłoby to wręcz komiczne, szczególnie jak patrzymy na jego wizerunek na tej postawionej potajemnie tablicy. I myślę, że to jest w sumie krzywda uczyniona temu człowiekowi, w moim pojęciu, ponieważ się go zmienia w jakiś rodzaj bałwana”- mówi Holland. 


frost/ Radio ZET, wPolityce.pl
[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook