Jedynie prawda jest ciekawa


Obława, obława, na ostatniego pisiora obława!

12.08.2013

"W administracji, tradycyjnie jeszcze zwanej państwową, dobiega końca operacja dorzynania watahy. Gończe psy Platformy wytropiły właśnie i dopadły bodaj ostatniego już pisiora."

Pisior uciekł z Wrocławia do Warszawy, zmylił pogonie, pod latarnią w ministerstwie się schował, sądząc, że tam będzie najciemniej, lecz na próżno. Pierścień obławy w mońcu i do niego dotarł i się zacisnął.

Jacek Kaczmarski, w ślad za Wysockim by zaspiewał - obława, obława, na ostatniego pisiora obława...

- Pisior? - zapytał pan premier.
- Tak, pisior! - odpowiedziały zgodnie gończe psy, zaznaczając, że jest to ich wspólne stanowisko. - Zresztą - kto jest piosiorem – o tym decydujemy my!
- W takim razie mam przeczucie, graniczące z pewnością, że już po nim – zakończył z uśmiechem pan premier.
Och, co za ulga! – zaskomliły wdzięcznie gończe psy. Nie musimy już piany z pyska toczyć i moczyć się nieprzyjemnie w nocy.

Pisior nie był szyszką, żadna pierwsza linia, nawet legitymacji nie miał, Naraził się, bo w czasach krwawego terroru, gdy ulice spływały łzami i krwią niewinnych posłanek i kardiochirurgów, był prezesem lokalnego radia i jak wykazała lustracja, przejawiał ponoć oznaki tak zwanego moralnego wzmożenia. Instytut Pamięci Platformowej wpisał go na listę tajnych współpracowników dyktatury i przewidział do wyeliminowania z przestrzeni publicznej.

Ujęcie ostatniego pisiora kończy w zasadzie operację dorzynania watah na folwarku Tuska. Zostały już tylko zupełne niedopitki, nieznaczące płotki......

Trzeba jednak przyznać, że operacja dorzynania watah przez Platformę trwała prawie sześć lat, to długo. PSL na swoim odcinku sprawiło się znacznie szybciej. Tam pisiory wycięte zostały w pień w trzy miesiące...

Janusz Wojciechowski

[fot. kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook