Jedynie prawda jest ciekawa


Obecny konflikt to pierdoły propagandowe

20.03.2016

Publicysta Rafał Ziemkiewicz był gościem kresy.pl. W programie „Bez Filtra” mówił o demokracji w Polsce, Unii Europejskiej i co by było gdyby Jarosław Kaczyński nasłał czołgi na KOD, ale jednocześnie zadeklarował, że Polska przyjmie uchodźców.

„Gdyby Jarosław Kaczyński kazał na ludzi z KOD wysłać czołgi albo ich zbombardować czy rozstrzelać, jak to robi Erdogan, ale jednocześnie zadeklarował, że przyjmie 150 tys. tzw. uchodźców z Niemiec i coś tam z nimi zrobi, tak że oni już nie wrócą do Niemiec albo innego kraju europejskiego, to byłby uznany za wielkiego demokratę, lidera, wspaniałego gościa. (…) Każdy pretekst będzie dobry do ogłoszenia, że w Polsce jest faszyzm” - mówi Rafał Ziemkiewicz w programie „Bez Filtra” Kresów.pl, ukazując jak działa Unia Europejska jednocześnie krytykując Polskę, a chwaląc działania Turcji, której prezydent „prawa człowieka ma najgłębiej w tyle”.

Publicysta odniósł się do działań Platformy Obywatelskiej, która w Brukseli zabiegała o rezolucję ws. Polski, argumentując ją posuwającym się za rządów Prawa i Sprawiedliwości totalitaryzmem.

„Gorączka reformatorska przychodzi w fatalnym momencie dekoniunktury międzynarodowej i spotyka się z czymś, nie mówiąc dosłownie, podobnym do tego, jak działała targowica. W obronie wolności i status quo tutejsi przywódcy jadą na obce i dwory i tam głoszą, że obce państwa muszą dopilnować w Polsce demokracji (…). One mogą chcieć skorzystać z tego, żeby obniżyć status Polski do państw jawnie kolonialnego”. - mówi Ziemkiewicz.

Gość programu zaprzeczył, aby jakimkolwiek działaniom opozycji czy Komitetu Obrony Demokracji, chodziło o demokrację.

„Obecne zaostrzenie sytuacji oczywiście nie wynika z żadnego zagrożenia dla praw człowieka czy demokracji, bo to są pierdoły propagandowe. Wiadomo, że nie to powoduje, że z Ameryki przyjeżdża jakiś facet z sekretariatu stanu żeby nas strofować, tylko to, że przyzwyczailiśmy tamte potęgi do uległości” – mówi Ziemkiewicz w programie „Bez Filtra” Kresów.pl.

Publicysta próbował rozszyfrować także przyszłe działania PiS, i ich plan na poradzenie sobie z kryzysem wokół Trybunały Konstytucyjnego i Konstytucji.

„Skoro już bezładnie i spontanicznie- bo mam wrażenie, że to żadnego planu nie było –w takim targowickim odruchem sprawa został umiędzynarodowiona, no to idziemy w tę drakę. Będzie wielka chryja pod hasłem, że chcą nas trzymać pod butem’ (…) wiec trzeba z tym wszystkim walczyć. Tyko obawiam się, że to będzie jakaś kolejna polska, bezmyślna insurekcja. Bez żadnego planu politycznego, nie mająca nic wspólnego z działaniami Viktora Orbana”. - wyjaśnia Ziemkiewicz.

Odniósł się także do sytuacji Ukrainy: „To jest państwo w dużym stopniu kontrolowane przez mafię,  przez obce służby specjalne, z bardzo słabymi podstawami do państwowości” – mówi.

kk/kresy.pl

[fot.YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook