Jedynie prawda jest ciekawa


O. Tadeusz Rydzyk: "Nie poddawajmy się!"

08.03.2012

wPolityce.pl, Stefczyk.Info: Jak przebiega, proszę ojca dyrektora, akcja zbierania podpisów pod protestem wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu miejsca na multipleksie telewizji Trwam?

O. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, twórca i dyrektor Radia Maryja oraz innych dzieł powstałych wokół rozgłośni: Mamy w tej chwili 1763000 podpisów plus jeszcze kilkaset.

Ale to nie koniec akcji?

Oczywiście! Nie możemy pozwolić by nas zmęczono, na to liczą. Prosimy więc by ci bardziej świadomi szli do mniej świadomych. By ci, którym zależy na wolności w Polsce, budzili innych, by zbierając podpisy, bardzo grzecznie, wyjaśniali innym jaka jest sytuacja, by pokazywali niesprawiedliwość decyzji Krajowej Rady. Musimy wspólnie przełamywać brak świadomości i skutki manipulacji dokonywanej przez potężne media, które idą jak walec.

W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy publicznie wyrażają swój sprzeciw przeciw dyskryminacji, przeciw ograniczeniom wolności. Ten proces jest bardzo niebezpieczny, cieszy, że budzi mocny sprzeciw.

Obserwuje ojciec protesty w całej Polsce? Marsze wsparcia dla telewizji Trwam?

Oczywiście! Zaczął Rzeszów, potem była Warszawa, Olsztyn, Kraków, teraz mają dołączyć Łódź, Wrocław, Gdańsk. Był głośny list redaktorów naczelnych polskich mediów do pana Dworaka w tej sprawie. To znaczy, że ludzie myślą, że jeszcze Polska nie zginęła, że możemy się odrodzić.

Sądzi ojciec, że Krajowa Rada nie widzi potężnej skali protestów czy tylko udaje, że ich to nie obchodzi?

Obawiam się, że niestety widzą, ale całkowicie lekceważą społeczeństwo. Zobaczmy na inne poczynania władzy – chociażby sprawa emerytur, podnoszenie wieku emerytalnego do 67 roku życia.  Zobaczmy skalę bezrobocia, na wypychanie młodych ludzi z Polski. Spójrzmy na służbę zdrowia, gdzie trzeba coraz więcej płacić za leki, gdzie czas oczekiwania do specjalisty, nawet w takich chorobach jak wady serca czy nowotwory, wynosi wiele miesięcy. I oni nic z tym nie robią. Albo warto spojrzeć jaka jest polityka rodzinna, a właściwie antyrodzinna. Co się robi w polityce kulturalnej? Gdzie nie dotknąć mamy działania szkodliwe i niedobre. Zastanawiam się czy to nie jest świadome.

Chociaż poruszenie obywatelskie w tylu sprawach, w tym Telewizji Trwam, rodzi nadzieję?

Zdecydowanie! Budzi się młodzież, ta sprawa ACTA dużo też mówi. Zaczynają dostrzegać. Ludzie się organizują, niezależnie nawet od różnic w poglądach, ale zjednoczeni wspólnym poczuciem, że trzeba działać w imię miłości do ojczyzny. To jest bardzo ważne.

A jak ocenia ojciec dyrektor stosunki rządu z Kościołem? Mamy do czynienia z całą serią wypowiedzi i działań pogardliwych wobec księży i biskupów.

To widać wyraźnie. Zastanawiam się czy tu nie chodzi o prowokowanie Kościoła? O to żeby wywołać jakąś reakcję, a potem zaatakować? To nie ma niestety nic wspólnego z prawda i dobrem wspólnym. W sprawach finansowych nie mówią prawdy, to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Można rozmawiać, ale nie można wzbudzać w ludziach nienawiści do Kościoła.

Można zaobserwować, że im więcej rząd ma problemów tym chętniej wskazuje na Kościół jako tego złego w naszym życiu publicznym.

Bo to jest jedna z technik manipulacyjnych – kreowanie wroga. A przy okazji jest to próba wzbudzenia niechęci do Kościoła u ludzi. Mówi się przecież, że żeby księża zniszczyć szuka się po trzy rzeczy: alkohol, nadużycia wobec VI przykazania i pieniądze. I to się robi. Próbuje się wmówić ludziom, niezgodnie z prawdą, jaki to Kościół jest bogaty. Tak samo robiono w stosunku do Radia Maryja. Ileż to było ataków, że jesteśmy tacy bogaci, że mamy jakieś maybachy… Wszystko wymyślone, wyssane z palca sprawy! A teraz nie dają nam koncesji, bo mówią, że tacy jesteśmy biedni. Tu widać ten fałsz, kreowanie wroga.

Cóż więc powinni robić katolicy?

Pokazywać to i domagać się, prosić, o rozmowę spokojną, na argumenty, w prawdzie, w trosce o dobro wspólne. Z poszanowaniem każdego człowieka, w trosce o zbawienie i dobro ojczyzny. Musimy odrzucić manipulowanie emocjami, bo to się wytwarza wobec nas celowo.

Z drugiej strony mamy skrajnie lewicowe grupy, które już niemal wzywają do zabójstw, do porywania ludzi i zamykania w bagażnikach.

Mało tego, takie grupy są finansowane z pieniędzy publicznych, z podatków społeczeństwa. To jest dramatyczne. Liczę jednak na to, że ludzie widząc to wszystko jednak się obudzą. Zaczną myśleć i za tym pójdą czyny. Warto namawiać innych by sięgali po mądre media, słuchali Radia Maryja, oglądali telewizję Trwam.

Ale jak widać po decyzji w sprawie Trwam Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tego właśnie nie chce, nie chce by ludzie mieli wybór, by przyciskając pilota mogli zobaczyć coś głębszego, innego niż papka serwowana na co dzień.

To są metody niedemokratyczne. Rodem z państwa totalitarnego. Za wszelką cenę nie chcą dopuścić do dialogu, do wymiany argumentów. Ale apeluję do wszystkich: nie poddawajmy się!

Jak

[Fot. Mik]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook