Jedynie prawda jest ciekawa


O. Tadeusz Rydzyk: "Cieszę się, że tyle dobra wychodzi z Polski"

09.07.2016

"Mamy za dużo typów wegetatywno-łóżkowych(...). Myślących tylko o tym, żeby mieć pieniądze i nic więcej, a co z robieniem czegoś dla innych?"- pyta o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Podkreślił, że Polsce potrzeba ludzi z pasją. Takich, jak Jan Paweł II.

- Istnieje niebezpieczeństwo, że zapomnimy Jana Pawła II, czas robi swoje. Spotkania z Ojcem Świętym w Polce odbieraliśmy często jedynie emocjonalnie, estetycznie. Nie zawsze przyjmowaliśmy jego nauczanie. A to jest skarb i trzeba go odkrywać. Trzeba pokazać młodym nasze pokłady dobra i wielkości - mówił dyrektor Radia Maryja.

Dodał, że marzy o stworzeniu centrum ukazującego wybitnych Polaków.

- Chciałbym w tym projekcie wykorzystać najnowocześniejszą technikę, tak aby młody człowiek mógł całym sobą doświadczyć. Nie mam jeszcze pomysłu na nazwę. Może „Pałac Polski”? W pałacu mieszka człowiek godny, arystokracja ducha. Gdy spotka się takich ludzi, oni podciągają człowieka  - powiedział szef toruńskiej rozgłośni.

O. Rydzyk nawiązał w rozmowie także do państwowych dotacji. Jak podkreślił, dotacje otrzymuje wielka międzynarodowa firma EDF, która ma monopol na ogrzewanie między innymi Torunia. Poprzedni rząd nie wspierał tego co polskie, ale to, co obce.

- Zostałem poinformowany, że za rządów PO-PSL EDF otrzymał ponad 208 mln dotacji. Już w 2016 roku otrzymali od NFOSiGW prawie 99 mln zł pożyczki na 2 procent. To tylko mały przykład - mówił.

- To jest jakaś mentalność gazetowyborczo-TVN-owska. (…) Staramy się o tym nie myśleć, ale iść do przodu, patrzeć na dobro - dodał dyrektor Radia Maryja.

wkt/Nasz Dziennik

 

[fot. fratria]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook