Jedynie prawda jest ciekawa


O. Rydzyk: "Złodziej krzyczy łapaj złodzieja"

29.04.2016

W „Naszym Dzienniku” ukazał się wywiad z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, w którym toruński duchowny odpowiada na krytykę, jaka spływa w jego kierunku z obozu Platformy Obywatelskiej. Zdaniem partii Grzegorza Schetyny obecny obóz rządzący spłaca dla fundacji Rydzyka "dług wdzięczności” za poparcie podczas kampanii wyborczej.

„To są oszczerstwa. Politycy, którzy tyle krzyczą o poszanowaniu prawa, sami tego prawa nie szanują. (...) To jest odwracanie sprawy, manipulacja” - mówi w wywiadzie o. Rydzyk.

Z inicjatywy Platformy Obywatelskiej powstała strona internetowa, mają informować o ilości publicznych pieniędzy przelewanych systematycznie na rzecz przedsięwzięć duchownego. 

„Tutaj występuje znane zjawisko, gdy krzywdziciel działa przeciwko krzywdzonemu, gdy złodziej krzyczy "łapaj złodzieja" - skomentował w "Naszym Dzienniku” redemptorysta.

Według Platformy Obywatelskiej na „dług wdzięczności” składa się także m.in. kwota wywalczona przez Fundację Lux Veritatis podczas ugody z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Znowu posuwają się do kłamstw. To nie jest żadna dotacja, tylko realizowanie przez NFOŚiGW ugody sądowej za zerwanie umowy na dofinansowanie toruńskiej geotermii. Myśmy skierowali do sądu sprawę o odszkodowanie jeszcze w 2009 roku. Proces trwał bardzo długo i dopiero w lutym tego roku została zawarta ugoda. Ale przecież rozmowy z Funduszem na temat ugody rozpoczęły się jeszcze wtedy, gdy u władzy była koalicja PO–PSL „ – powiedział Rydzyk.

„Dlaczego rozpowszechniane są kłamstwa o rzekomym preferowaniu przez władze państwowe Fundacji Lux Veritatis? Czy to jest demokracja? Czy my jesteśmy pariasami?” – zastanawia się.

Zdaniem o. Rydzyka ataki skierowane w jego stronę mają na celu dyskredytację całego stanu kapłańskiego.

„Dlatego podnoszony jest fałszywy, oszczerczy argument, że dany urząd czy ministerstwo dają pieniądze księdzu. To jest przekaz podprogowy, mający ludziom wmówić, że ksiądz sobie załatwia nie wiadomo jakie pieniądze, że to jest jakiś krętacz. Żeby uderzyć w księdza, celowo podejmuje się kwestie finansowe” - stwierdził szef Radia Maryja, dodając: 

„Pod tym względem nie dzieje się nic nowego, przecież wcześniej też napisano wiele kłamstw o moim rzekomym majątku, wręcz o "imperium"  – dodał.

Na Facebooku do inicjatywy „Dług wdzięczności” odniósł się m.in. poseł PO, Sławomir Neumann.

„Ze sprawozdania finansowego PiS za 2015 r wynika, że co miesiąc PiS płaci fundacji Ojca T. Rydzyka 36,9 tys. miesięcznie. To, że płacą za poparcie z kasy partyjnej nie jest problemem, ale że do imperium T. Rydzyka płyną pieniądze z budżetu państwa to już poważna sprawa. PiS budżetowymi pieniędzmi spłaca dług za poparcie w kampanii wyborczej. Będziemy to monitorować. Spisywać i pamiętać. Będziemy przypominać, bo to wygląda na »polityczną korupcję«”  – napisał Sławomir Neumann.

kk/Onet.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook