Jedynie prawda jest ciekawa


O. Rydzyk: "Złodziej krzyczy łapaj złodzieja"

29.04.2016

W „Naszym Dzienniku” ukazał się wywiad z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, w którym toruński duchowny odpowiada na krytykę, jaka spływa w jego kierunku z obozu Platformy Obywatelskiej. Zdaniem partii Grzegorza Schetyny obecny obóz rządzący spłaca dla fundacji Rydzyka "dług wdzięczności” za poparcie podczas kampanii wyborczej.

„To są oszczerstwa. Politycy, którzy tyle krzyczą o poszanowaniu prawa, sami tego prawa nie szanują. (...) To jest odwracanie sprawy, manipulacja” - mówi w wywiadzie o. Rydzyk.

Z inicjatywy Platformy Obywatelskiej powstała strona internetowa, mają informować o ilości publicznych pieniędzy przelewanych systematycznie na rzecz przedsięwzięć duchownego. 

„Tutaj występuje znane zjawisko, gdy krzywdziciel działa przeciwko krzywdzonemu, gdy złodziej krzyczy "łapaj złodzieja" - skomentował w "Naszym Dzienniku” redemptorysta.

Według Platformy Obywatelskiej na „dług wdzięczności” składa się także m.in. kwota wywalczona przez Fundację Lux Veritatis podczas ugody z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Znowu posuwają się do kłamstw. To nie jest żadna dotacja, tylko realizowanie przez NFOŚiGW ugody sądowej za zerwanie umowy na dofinansowanie toruńskiej geotermii. Myśmy skierowali do sądu sprawę o odszkodowanie jeszcze w 2009 roku. Proces trwał bardzo długo i dopiero w lutym tego roku została zawarta ugoda. Ale przecież rozmowy z Funduszem na temat ugody rozpoczęły się jeszcze wtedy, gdy u władzy była koalicja PO–PSL „ – powiedział Rydzyk.

„Dlaczego rozpowszechniane są kłamstwa o rzekomym preferowaniu przez władze państwowe Fundacji Lux Veritatis? Czy to jest demokracja? Czy my jesteśmy pariasami?” – zastanawia się.

Zdaniem o. Rydzyka ataki skierowane w jego stronę mają na celu dyskredytację całego stanu kapłańskiego.

„Dlatego podnoszony jest fałszywy, oszczerczy argument, że dany urząd czy ministerstwo dają pieniądze księdzu. To jest przekaz podprogowy, mający ludziom wmówić, że ksiądz sobie załatwia nie wiadomo jakie pieniądze, że to jest jakiś krętacz. Żeby uderzyć w księdza, celowo podejmuje się kwestie finansowe” - stwierdził szef Radia Maryja, dodając: 

„Pod tym względem nie dzieje się nic nowego, przecież wcześniej też napisano wiele kłamstw o moim rzekomym majątku, wręcz o "imperium"  – dodał.

Na Facebooku do inicjatywy „Dług wdzięczności” odniósł się m.in. poseł PO, Sławomir Neumann.

„Ze sprawozdania finansowego PiS za 2015 r wynika, że co miesiąc PiS płaci fundacji Ojca T. Rydzyka 36,9 tys. miesięcznie. To, że płacą za poparcie z kasy partyjnej nie jest problemem, ale że do imperium T. Rydzyka płyną pieniądze z budżetu państwa to już poważna sprawa. PiS budżetowymi pieniędzmi spłaca dług za poparcie w kampanii wyborczej. Będziemy to monitorować. Spisywać i pamiętać. Będziemy przypominać, bo to wygląda na »polityczną korupcję«”  – napisał Sławomir Neumann.

kk/Onet.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook