Jedynie prawda jest ciekawa

O. Rydzyk: Tęcza jest głupia

08.08.2014

„Piszą, że tylko dwa metry czy ileś tam metrów się spaliło. Szkoda, że tylko tyle. Przecież to głupie jest jak nie wiem co” - miał powiedzieć o. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja. Opinię dyrektora stacji przytacza Fronda.pl.

„A teraz jeszcze tęczę, na placu Zbawiciela. Ten symbol zawłaszczyli homoseksualiści. I ona wystawia [tęczę - red.] za pieniądze społeczne!” - oburzał się o. Rydzyk na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

„I teraz podpalili znowu, już piszą, że złapali tych... że tylko dwa metry czy ileś tam metrów się spaliło. No szkoda, że tylko tyle. Przecież to głupie jest jak nie wiem co i tą głupotę ludziom wciskają” - zaznaczał.

Zakonnik odniósł się również do homoseksualistów. „Ja nie jestem przeciwko jakiemukolwiek człowiekowi - grzesznika trzeba kochać, ale nienawidzić grzech. Ja nie mówię przeciwko ludziom - przeciwko zachowaniom. Nie wolno, są granice” - przekonywał.

O. Rydzyk wskazuje, że tęcza na pl. Zbawiciela to bluźnierstwo, „plują w twarz, na placu Zbawiciela! Przed kościołem Zbawiciela!”.

TK,Fronda.pl
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook