Jedynie prawda jest ciekawa


O. Rydzyk: Komunizm upadł, szykany zostały

10.10.2014

„Komunizm upadł, ale metody rodem z systemu totalitarnego pozostały”.

O. Tadeusz Rydzyk odniósł się do decyzji KRRiT, która ukarała stację za program dotyczący Marszu Niepodległości z 2013 roku. Rada dopatrzyła się w tym programie pochwały dla agresji. „To bzdura” - komentuje o. Rydzyk.

„My jesteśmy przeciwko przemocy, nasze posługiwanie też ma taki cel, aby likwidować przemoc i głosić miłość Boga i bliźniego. Ale tego się nie osiągnie bez prawdy, dlatego ludzi trzeba wychowywać do prawdy, głosić im ją. My chcemy rozmowy, dialogu na argumenty, bo media są społecznym środkiem komunikowania się. Zamiast tego jesteśmy karani. Komunizm upadł, ale metody rodem z systemu totalitarnego pozostały” - mówi Radiu Maryja.

Duchowny wskazał, że „ciągle jesteśmy świadkami tego, jak represje spadają na ludzi, którzy bronią praw katolików, czego przykładem może być zaoczne skazanie 17-letniej Marii Kołakowskiej, która protestowała przeciwko obrazoburczemu spektaklowi 'Golgota Picnic'”. „Ją skazano na prace społeczne, a mężczyzna, który ją wtedy pobił, uniknął jakiejkolwiek kary. Chodzi o to, abyśmy wszyscy budowali wspólne dobro, zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ale żeby to robić, musimy być wolni, musimy mieć wolne media, aby debatować, spierać się na argumenty” - tłumaczy o. Rydzyk.

Odnosząc się do kary hierarcha wskazuje, że jest ona „”niesprawiedliwa”. „Podobnie jak wcześniejsze kary nakładane na Telewizję Trwam i Radio Maryja, bo powody, jakie podaje przewodniczący Krajowej Rady Jan Dworak, są kuriozalne. Nie tak dawno Radiu Maryja nakazano zapłacić 30 tys. zł za to, że informowało o działalności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Cóż to za katolickie radio, które nie może mówić o działalności katolickich uczelni, katolickich szkół czy katolickich mediów? KRRiT uznała to za niedozwoloną reklamę, podczas gdy żadnej reklamy tu nie było. Chciałbym jednak zaznaczyć w tym miejscu, że nie tylko KRRiT nas „dopieszcza”, nie tylko przez tę instytucję jesteśmy szykanowani. Ona jest tylko elementem szerszych działań władz przeciwko Fundacji, Radiu Maryja i Telewizji Trwam. I teraz ta kara za relacjonowanie Marszu Niepodległości to kolejny dowód na niszczenie nas. Ja to obserwuję zresztą od ponad 20 lat, od momentu uruchomienia nadawania programu przez Radio Maryja” - mówi o. Tadeusz Rydzyk.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook