Jedynie prawda jest ciekawa

O. Rydzyk apeluje o jedność prawicy

14.03.2014

Ojciec Tadeusz Rydzyk wzywa PiS i Solidarną Polskę do "dogadania się". Liczy, że oba ugrupowania wspólnie wygrają przyszłoroczne wybory.

O apelu założyciela Radia Maryja napisała Gazeta Wyborcza. Wezwanie padło podczas audycji w niedzielę późnym wieczorem.

Jak opisuje GW w studiu Radia Maryja gościły dwie parlamentarzystki Beata Kempa z Solidarnej Polski i Małgorzata Sadurska z PiS, które - z okazji Dnia Kobiet - wystąpiły w audycji "Problemy Polek wczoraj i dziś". W trakcie programu do studia wszedł o. Tadeusz Rydzyk, żeby złożyć życzenia imieninowe Kempie.

- Pani poseł, przedtem minister Beata Kempa ma dzisiaj imieniny! Ja się zorientowałem dopiero przed chwilą. Pani Beato: Beata to znaczy błogosławiona. Życzę bożego błogosławieństwa i pani i wszystkim, całej rodzinie. Ale przez pani posługę, waszą posługę, całej Polsce - mówił o. Rydzyk.

A odnosząc się do sytuacji politycznej dodał: - I przy okazji życzę, żeby się Polacy dogadywali. Tak! I wspierajmy wszystko, jeżeli Polak coś robi dobrego. Jeżeli się nawet z nim nie zgadzam w niektórych elementach. W tym, co się zgadzam, wspierać go. I wtedy zbudujemy wspaniałe sprawy. I życzę tego, żebyście wszyscy się dogadali. Nie będę mówił o partiach, ale żeby mieć rozum i serce. To jest polityka, służyć innym. Życzę i  PiS -owi, i Solidarnej Polsce, bo tu i tu są porządni ludzie - zaapelował.

Beata Kempa podziękowała redemptoryście za życzenia. W odpowiedzi usłyszała: - Ale wie pani co, niektórzy mnie zaczepiają, że ja rozmawiam z Solidarną Polską. A dlaczego mam nie rozmawiać? A z PiS-em rozmawiam? Rozmawiam! I ile żeście pomogli. To, żeby powstał ten multipleks. Ale co? Idziemy dalej. - Alleluja i do przodu - podchwyciła posłanka Sadurska.

Jak przypomina GW parlamentarzyści PiS i Solidarnej Polski zabiegali w Sejmie o przyznanie TV Trwam koncesji na miejsce na multipleksie. Zwoływali w tej sprawie posiedzenia komisji i organizowali marsze w całej Polsce. Akcja okazała się skuteczna. Telewizja Trwam nadaje na multipleksie od połowy lutego.

Jak podkreśla gazeta przedstawiciele obu ugrupowań goszczą często na antenie toruńskiej rozgłośni. Obowiązuje w niej niepisana zasada - nie powinni się nawzajem atakować.

Ale o. Rydzyk liczy na więcej - że oba ugrupowania się zjednoczą i wspólnie wygrają przyszłoroczne  wybory parlamentarne - podkreśla Gazeta.

ansa/gazeta.pl

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook