Jedynie prawda jest ciekawa


O. Rydzyk apeluje o jedność prawicy

14.03.2014

Ojciec Tadeusz Rydzyk wzywa PiS i Solidarną Polskę do "dogadania się". Liczy, że oba ugrupowania wspólnie wygrają przyszłoroczne wybory.

O apelu założyciela Radia Maryja napisała Gazeta Wyborcza. Wezwanie padło podczas audycji w niedzielę późnym wieczorem.

Jak opisuje GW w studiu Radia Maryja gościły dwie parlamentarzystki Beata Kempa z Solidarnej Polski i Małgorzata Sadurska z PiS, które - z okazji Dnia Kobiet - wystąpiły w audycji "Problemy Polek wczoraj i dziś". W trakcie programu do studia wszedł o. Tadeusz Rydzyk, żeby złożyć życzenia imieninowe Kempie.

- Pani poseł, przedtem minister Beata Kempa ma dzisiaj imieniny! Ja się zorientowałem dopiero przed chwilą. Pani Beato: Beata to znaczy błogosławiona. Życzę bożego błogosławieństwa i pani i wszystkim, całej rodzinie. Ale przez pani posługę, waszą posługę, całej Polsce - mówił o. Rydzyk.

A odnosząc się do sytuacji politycznej dodał: - I przy okazji życzę, żeby się Polacy dogadywali. Tak! I wspierajmy wszystko, jeżeli Polak coś robi dobrego. Jeżeli się nawet z nim nie zgadzam w niektórych elementach. W tym, co się zgadzam, wspierać go. I wtedy zbudujemy wspaniałe sprawy. I życzę tego, żebyście wszyscy się dogadali. Nie będę mówił o partiach, ale żeby mieć rozum i serce. To jest polityka, służyć innym. Życzę i  PiS -owi, i Solidarnej Polsce, bo tu i tu są porządni ludzie - zaapelował.

Beata Kempa podziękowała redemptoryście za życzenia. W odpowiedzi usłyszała: - Ale wie pani co, niektórzy mnie zaczepiają, że ja rozmawiam z Solidarną Polską. A dlaczego mam nie rozmawiać? A z PiS-em rozmawiam? Rozmawiam! I ile żeście pomogli. To, żeby powstał ten multipleks. Ale co? Idziemy dalej. - Alleluja i do przodu - podchwyciła posłanka Sadurska.

Jak przypomina GW parlamentarzyści PiS i Solidarnej Polski zabiegali w Sejmie o przyznanie TV Trwam koncesji na miejsce na multipleksie. Zwoływali w tej sprawie posiedzenia komisji i organizowali marsze w całej Polsce. Akcja okazała się skuteczna. Telewizja Trwam nadaje na multipleksie od połowy lutego.

Jak podkreśla gazeta przedstawiciele obu ugrupowań goszczą często na antenie toruńskiej rozgłośni. Obowiązuje w niej niepisana zasada - nie powinni się nawzajem atakować.

Ale o. Rydzyk liczy na więcej - że oba ugrupowania się zjednoczą i wspólnie wygrają przyszłoroczne  wybory parlamentarne - podkreśla Gazeta.

ansa/gazeta.pl

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook