Jedynie prawda jest ciekawa


O. Rydzyk apeluje o jedność prawicy

14.03.2014

Ojciec Tadeusz Rydzyk wzywa PiS i Solidarną Polskę do "dogadania się". Liczy, że oba ugrupowania wspólnie wygrają przyszłoroczne wybory.

O apelu założyciela Radia Maryja napisała Gazeta Wyborcza. Wezwanie padło podczas audycji w niedzielę późnym wieczorem.

Jak opisuje GW w studiu Radia Maryja gościły dwie parlamentarzystki Beata Kempa z Solidarnej Polski i Małgorzata Sadurska z PiS, które - z okazji Dnia Kobiet - wystąpiły w audycji "Problemy Polek wczoraj i dziś". W trakcie programu do studia wszedł o. Tadeusz Rydzyk, żeby złożyć życzenia imieninowe Kempie.

- Pani poseł, przedtem minister Beata Kempa ma dzisiaj imieniny! Ja się zorientowałem dopiero przed chwilą. Pani Beato: Beata to znaczy błogosławiona. Życzę bożego błogosławieństwa i pani i wszystkim, całej rodzinie. Ale przez pani posługę, waszą posługę, całej Polsce - mówił o. Rydzyk.

A odnosząc się do sytuacji politycznej dodał: - I przy okazji życzę, żeby się Polacy dogadywali. Tak! I wspierajmy wszystko, jeżeli Polak coś robi dobrego. Jeżeli się nawet z nim nie zgadzam w niektórych elementach. W tym, co się zgadzam, wspierać go. I wtedy zbudujemy wspaniałe sprawy. I życzę tego, żebyście wszyscy się dogadali. Nie będę mówił o partiach, ale żeby mieć rozum i serce. To jest polityka, służyć innym. Życzę i  PiS -owi, i Solidarnej Polsce, bo tu i tu są porządni ludzie - zaapelował.

Beata Kempa podziękowała redemptoryście za życzenia. W odpowiedzi usłyszała: - Ale wie pani co, niektórzy mnie zaczepiają, że ja rozmawiam z Solidarną Polską. A dlaczego mam nie rozmawiać? A z PiS-em rozmawiam? Rozmawiam! I ile żeście pomogli. To, żeby powstał ten multipleks. Ale co? Idziemy dalej. - Alleluja i do przodu - podchwyciła posłanka Sadurska.

Jak przypomina GW parlamentarzyści PiS i Solidarnej Polski zabiegali w Sejmie o przyznanie TV Trwam koncesji na miejsce na multipleksie. Zwoływali w tej sprawie posiedzenia komisji i organizowali marsze w całej Polsce. Akcja okazała się skuteczna. Telewizja Trwam nadaje na multipleksie od połowy lutego.

Jak podkreśla gazeta przedstawiciele obu ugrupowań goszczą często na antenie toruńskiej rozgłośni. Obowiązuje w niej niepisana zasada - nie powinni się nawzajem atakować.

Ale o. Rydzyk liczy na więcej - że oba ugrupowania się zjednoczą i wspólnie wygrają przyszłoroczne  wybory parlamentarne - podkreśla Gazeta.

ansa/gazeta.pl

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook