Jedynie prawda jest ciekawa


O czym tu gadać, panie Miecugow? I z kim?

07.08.2013

Grzegorz Miecugow wyciąga coraz cięższą artylerię przeciwko człowiekowi, który zaatakował go na Woodstocku. Zaczął od Holocaustu. Że właśnie od takich drobnych rzeczy zaczęła się zagłada narodu żydowskiego.

Teraz dziennikarz idzie dalej. Strzela do mediów, które zdecydowały się przeprowadzić wywiad z Oskarem W. Miecugow jest bezwzględny, mówi o "spsieniu" tych redakcji. Rykoszetem (no bo chyba nie intencjonalnie?!) dostało się "parówkowemu portalowi" Tomasza Lisa, gdzie rozmowa z napastnikiem także zaistniała, ale główna kanonada poszła w kierunku portalu Czas Białegostoku, który temat rozpoczął.

Trochę się dziwię, że taki doświadczony wyjadacz postanowił tak mocno zaatakować lokalne medium, które ma przecież prawo rozmawiać z kim chce. Miecugow albo uwierzył w swoją nieomylność i już całkiem odjechał, albo rzuciło mu się na pamięć. Bo czasy mamy takie, że nic w mediach nie przechodzi niezauważone i nawet po latach da się to odnaleźć.

I nagle okazało się, że wybuchy ciężkiej artylerii Miecugowa zaczęły ranić strzelającego. Redaktorzy Czasu Białegostoku i internauci bezlitośnie wymienili dziennikarzowi przykłady "spsienia" TVN-u. Lista jest długa, a otwiera ją udział samego Miecugowa w pierwszej edycji "big brothera", programu, który nieodwracalnie zmienił telewizję, nie mam wątpliwości, że na gorsze.

A co do osób, które goszczą na antenie telewizji, której czołową postacią jest redaktor Miecugow, też można mieć co najmniej wątpliwości. Goebbels stanu wojennego Jerzy Urban, mistrz mowy nienawiści Janusz Palikot czy zatrudniający mordercę ks. Popiełuszki były ksiądz Roman Kotliński. Pamiętam także jak TVN24 zabiegała o wypowiedź Huberta H. - bezdomnego, który znieważył Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Właśnie dlatego w temacie połajanek na temat tego, z kim się powinno, a kim nie powinno gadać Grzegorz Miecugow mógłby milczeć.

Inna kwestią jest to, że nie uważam, aby zrobienie wywiadu z Oskarem W. było dobrym pomysłem. Ale nie dlatego, że porwał się z łapami i plakatem "TVN kłamie" na Jaśnie Wielmożnego Pana Redaktora, tylko dlatego, że to po prostu nieciekawe.

Marcin Wikło

fot. YouTube/tvn24.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook