Jedynie prawda jest ciekawa


Marcin Wikło: O czym Leszek Miller nie chce mówić

11.05.2014

Szef SLD czuje, że rośnie poparcie dla jego partii i zaczyna zachowywać się arogancko.

Pewność siebie byłego premiera wzmaga prognoza, że w krajowych wyborach parlamentarnych (w 2015 roku) jego partia zajmie trzecie miejsce i coraz bliżej rzeczywistości jest koalicja PO-SLD.

Taki scenariusz będzie konieczny dla rządzącej Platformy, aby nie dopuścić do władzy PiS, które te wybory może wygrać. Sytuacja jest jednak przewrotna, bo w koalicji drugiej (PO) z trzecią (SLD) warunki dyktować będzie lewica. Leszek Miller wie, że wcale nie musi być grzeczny i elegancki w stosunku do premiera Tuska. O Platformie wypowiada się wręcz lekceważąco. Kpi z tarć między Tuskiem a Schetyną, które partię rządząca osłabiają. Demonstracyjne nie wypowiada się na ten temat. "Proszę państwa, przecież to w ogóle nie jest ważne" - prychnął ostatnio w Sejmie na pytających dziennikarzy. Miller czeka aż przyszły koalicjant się wykrwawi, bo słaba Platforma będzie oznaczała większe wpływy SLD.

Stanowczo wypowiada się natomiast Leszek w kwestiach choćby zaproszenia Putina do Polski na rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Premierowi, który ma wątpliwości, czy mogłoby do tego dojść w obliczu agresji Rosji na Ukrainę rzuca w twarz: "Co to w ogóle jest? Gdzie my się znajdujemy? To pokazuje jak nisko upadła polska polityka".

Tusk znajdzie się w pułapce, której nie życzyłbym żadnemu politykowi, a przede wszystkim Polsce. Proszę sobie wyobrazić kompromisy, na które będzie musiała pójść PO, aby utrzymać większość wraz z SLD. Strach pomyśleć.

W spotach wyborczych SLD słyszałem Leszka Millera, który mówił, że obecna Polska znacznie różni się od tej, jaką on sobie wymarzył. Od moich marzeń też odbiega i to mnie boli. Ale cieszy mnie, że nie jest Polską z marzeń Millera. I nie chcę, żebyśmy się do tej wizji nawet zbliżyli. Dlatego PiS powinien wygrać te wybory z taka przewagą, aby tarciami w Platformie i ambicjami Millera nie musiał zajmować się już nikt. Pierwszym krokiem niech będzie rozsądne głosowanie za dwa tygodnie, w eurowyborach. A potem także na własnym podwórku.

Marcin Wikło

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook