Jedynie prawda jest ciekawa


O czym ani słowa…

03.10.2013

"Nie chce mi się pisać o pseudoprawicowych cwaniakach, którzy dziś rozbijają obóz niepodległościowy".

Nie chcę pisać o wielu rzeczach.
Nie chcę pisać np. o tym, że wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska jest do złudzenia, nie tylko fizycznie, podobna do siostry Mildred Ratched ze słynnego filmu Miloša Formana „Lot nad kukułczym gniazdem”. I nie pytajcie mnie dlaczego o tym więcej nie napiszę ani słowa. Nie i już.
Nie napiszę ani słowa (prawie) o tym, że szeregowiec Tusk chce wejść w kamasze generała Jaruzelskiego i w związku z demonstracjami 11 listopada uruchomić Żandarmerię Wojskową niczym szef WRON 13 grudnia 1981 roku.
Nie chce mi się pisać o pseudoprawicowych cwaniakach, którzy dziś rozbijają obóz niepodległościowy i chcąc – nie chcąc (?) stali się pomocnikami PO.

Nie poświęcę atramentu, ani nawet klawiatury komputera na komentowanie medialnych bejsbolistów, którzy dzień po dniu, godzina po godzinie, kopią poniżej pasa, a jakże, ekspertów z Zespołu Macierewicza. Pierwsi różnią się od drugich jakby byli z innych nacji. A różnią się m. in. tym, że ci pierwsi za ten medialny lincz biorą niezłą kasę, a ci drudzy wyjaśniają tragedię pod Smoleńskiem za darmo.

Nie mam najmniejszej ani woli, ani ochoty nawet pisnąć o tych, którzy dzielą polski Kościół na „postępowych” księży – tych, którzy wojują z hierarchią i Ciemnogród – czyli resztę. Za bardzo mi to pachnie komuną, „księżmi-patriotami”, czasami Stalina, Bieruta, Bermana, Różańskiego, Minca.
Ani choćby mru-mru o muzyku (?) Czesławie Mozilu. Bo o ludziach (?), którzy kpią ze Smoleńska 2010 gadać mi się nie chce.

Zero mówienia o Bronisławie Komorowskim, który właśnie wystąpił w ONZ w Nowym Jorku. W godnym dla siebie skądinąd towarzystwie: przed nim wystąpił prezydent znikającego z mapy świata, bo zalewanego przez ocean państwa Kiribati − pan Anote Tongu, a po nim król Suazi Mswati III − dopiero co ożenił się ze swoją 14 żoną (pozostałe żyją i też są żonami). Wybranka ma 18 lat i niedawno została Miss Suazi. Nic nie powiem, bo nie zajmuję się dziwolągami.

Nic też nie napiszę o Angeli Merkel. Bo nie lubię śpiewać w chórze, który chwali ją w Polsce za to, że tyle zrobiła dla Niemiec − bo przecież czyniła to też kosztem naszego kraju. I dlatego, że nie lubię lizusów i merdania ogonem przed obcymi.

Ani się nawet nie zająknę o panu Tomaszu Lisie. Bo nie przepadam za tymi, którzy używają kastetu, obojętnie czy czynią to w mediach, takich jak własny tygodnik, czy własny program TV, a więc w "realu".

Ani nie szepnę o Baracku Husseinie Obamie, który zauważył, że pan Komorowski nie ma już wąsów, ale nie zauważył, że podczas jego obecności w Białym Domu oddał całą Europę Środkowo-Wschodnią w pacht Rosji. Bo nie lubię kpić z politycznych ślepców.

Nic też o ministrze obrony Tomaszu Siemioniaku, który do współpracy z MON zaprosił stowarzyszenie emerytowanych generałów, w którym bryluje gen. Józef Szewczyk, naczelny prokurator wojskowy... w stanie wojennym. Bo nie chce mi się poświęcać czasu i uwagi ani temu panu, który w 1981 roku interweniował, by podwyższyć wyroki dla przywódców strajku w KWK „Wujek”, ani temu panu, którego dziś – i jego kolegów − honoruje.

Ryszard Czarnecki

[Fot. sxc.hu]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook