Jedynie prawda jest ciekawa


O czym ani słowa…

03.10.2013

"Nie chce mi się pisać o pseudoprawicowych cwaniakach, którzy dziś rozbijają obóz niepodległościowy".

Nie chcę pisać o wielu rzeczach.
Nie chcę pisać np. o tym, że wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska jest do złudzenia, nie tylko fizycznie, podobna do siostry Mildred Ratched ze słynnego filmu Miloša Formana „Lot nad kukułczym gniazdem”. I nie pytajcie mnie dlaczego o tym więcej nie napiszę ani słowa. Nie i już.
Nie napiszę ani słowa (prawie) o tym, że szeregowiec Tusk chce wejść w kamasze generała Jaruzelskiego i w związku z demonstracjami 11 listopada uruchomić Żandarmerię Wojskową niczym szef WRON 13 grudnia 1981 roku.
Nie chce mi się pisać o pseudoprawicowych cwaniakach, którzy dziś rozbijają obóz niepodległościowy i chcąc – nie chcąc (?) stali się pomocnikami PO.

Nie poświęcę atramentu, ani nawet klawiatury komputera na komentowanie medialnych bejsbolistów, którzy dzień po dniu, godzina po godzinie, kopią poniżej pasa, a jakże, ekspertów z Zespołu Macierewicza. Pierwsi różnią się od drugich jakby byli z innych nacji. A różnią się m. in. tym, że ci pierwsi za ten medialny lincz biorą niezłą kasę, a ci drudzy wyjaśniają tragedię pod Smoleńskiem za darmo.

Nie mam najmniejszej ani woli, ani ochoty nawet pisnąć o tych, którzy dzielą polski Kościół na „postępowych” księży – tych, którzy wojują z hierarchią i Ciemnogród – czyli resztę. Za bardzo mi to pachnie komuną, „księżmi-patriotami”, czasami Stalina, Bieruta, Bermana, Różańskiego, Minca.
Ani choćby mru-mru o muzyku (?) Czesławie Mozilu. Bo o ludziach (?), którzy kpią ze Smoleńska 2010 gadać mi się nie chce.

Zero mówienia o Bronisławie Komorowskim, który właśnie wystąpił w ONZ w Nowym Jorku. W godnym dla siebie skądinąd towarzystwie: przed nim wystąpił prezydent znikającego z mapy świata, bo zalewanego przez ocean państwa Kiribati − pan Anote Tongu, a po nim król Suazi Mswati III − dopiero co ożenił się ze swoją 14 żoną (pozostałe żyją i też są żonami). Wybranka ma 18 lat i niedawno została Miss Suazi. Nic nie powiem, bo nie zajmuję się dziwolągami.

Nic też nie napiszę o Angeli Merkel. Bo nie lubię śpiewać w chórze, który chwali ją w Polsce za to, że tyle zrobiła dla Niemiec − bo przecież czyniła to też kosztem naszego kraju. I dlatego, że nie lubię lizusów i merdania ogonem przed obcymi.

Ani się nawet nie zająknę o panu Tomaszu Lisie. Bo nie przepadam za tymi, którzy używają kastetu, obojętnie czy czynią to w mediach, takich jak własny tygodnik, czy własny program TV, a więc w "realu".

Ani nie szepnę o Baracku Husseinie Obamie, który zauważył, że pan Komorowski nie ma już wąsów, ale nie zauważył, że podczas jego obecności w Białym Domu oddał całą Europę Środkowo-Wschodnią w pacht Rosji. Bo nie lubię kpić z politycznych ślepców.

Nic też o ministrze obrony Tomaszu Siemioniaku, który do współpracy z MON zaprosił stowarzyszenie emerytowanych generałów, w którym bryluje gen. Józef Szewczyk, naczelny prokurator wojskowy... w stanie wojennym. Bo nie chce mi się poświęcać czasu i uwagi ani temu panu, który w 1981 roku interweniował, by podwyższyć wyroki dla przywódców strajku w KWK „Wujek”, ani temu panu, którego dziś – i jego kolegów − honoruje.

Ryszard Czarnecki

[Fot. sxc.hu]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook