Jedynie prawda jest ciekawa

Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

25.10.2016

„Każdy kolejny protest, wyjście tych pań na ulice, obnaża je coraz bardziej i pokazuje jakie są prawdziwe przyczyny tych protestów” - powiedziała na antenie Telewizji Republika dziennikarka, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl Marzena Nykiel.

Nykiel zwróciła uwagę, że mamy drugą rundę protestów, a za chwilę będzie kolejna, a to pokazuje, o co tak naprawdę chodzi.

„Na pewno nie o obronę życia kobiet, bo to było głównym hasłem pierwszego protestu. Teraz chodzi o dowolność, swawole, deprawacje w życiu publicznym, te panie zaczynają być coraz bardziej agresywne. To co widzieliśmy wczoraj, atak rozwścieczonej feministki na policjanta, to pokazuje jedno – te ustawiane rozruchy są ukierunkowane na zrobienie zamieszania społecznego, o pokazanie, że na ulicach dochodzi do bójek. To był zwiastun tego, co może się wydarzyć” - mówiła dziennikarka.

Dodała, że sprawa aborcji to temat bardzo dobrze napędzający rozruchy społeczne określonej części kobiet, określonej części Polaków.

„Ewidentnie politycy, którzy chcą odsunąć PiS od władzy sięgają po to jako jeden z tematów. Trybunał się nie sprawdził, może przez pierwsze miesiące, a aborcja bardzo łatwo, bardzo plastycznie wchodzi w te utarczki społeczne. Jestem przekonana, że te kobiety są wykorzystywane. Je się używa do tych zamieszek na ulicach, one nie mają świadomości w czym uczestniczą. Gdy się je posłucha, to ma się wrażenie, że mają one wysoki stopień ignorancji” - zwróciła uwagę Marzena Nykiel.

wt/Telewizja Republika

[fot. youtube.com/Telewizja Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook