Jedynie prawda jest ciekawa

Nykiel: Komorowski chciał spłacić Żydów polskim majątkiem

21.01.2015

Bronisław Komorowski, jako Marszałek Sejmu rozmawiając z ambasadorem amerykańskim w 2008-09 roku podjęli temat restytucji mienia żydowskiego. Amerykanie, już od wielu lat naciskają żeby ten majątek zwrócić – powiedziała w Poranku WNET Marzena Nykiel, dziennikarka wPolityce.pl i "wSieci".

Dziennikarka dodała, że portal wPolityce.pl już w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia ujawnił przecieki wikileaks dotyczące próby prywatyzacji polskich lasów. Wskazała, że Amerykanie zaczęli się niecierpliwić polską opieszałością, dlatego „Komorowski powiedział, że pieniądze dla Żydów mają zostać pozyskane ze sprzedaży cennych nieruchomości ze skarbu państwa i lasów” - mówiła Marzena Nykiel.

Zaznaczyła, że Lasy Państwowe oraz górnictwo mogą przynosić ogromne zyski.

„Pamiętajmy, że lasy, obok górnictwa o którym tak dużo się ostatnio mówiło, mogą przynosić ogromne zyski, a leśnictwo w dalszym ciągu są takim niepokojem Platformy, ponieważ to jest gigantyczny majątek. To jest ¼ powierzchni kraju, o wartości 400 mld. złotych” - podkreśliła.

Wskazała, że specjalnie do „przeładowanego programu sejmowego” dołożono debatę o lasach, ponieważ ten majątek jest bardzo cenny dla rządu.

„Przecież próbowano wprowadzić zmianę do konstytucji, aby umożliwić sprzedać lasów i uruchomić potężne machinacje finansowe. W 2008 roku premier Tusk w towarzystwie Sławomira Nowaka i Radosława Sikorskiego spotkali się w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi. Wtedy ogłoszono, że bardzo polubiono Donalda Tuska, a ten wypowiedział się, że rozumie stanowisko żydowskie, ponieważ sam należy do mniejszości, gdyż jest Kaszubem - przypomniała dziennikarka.

Jak mówiła dalej:

„Po tym był 2010 roku, kiedy już coś próbowano robić z lasami, i widać było te ruchy wskazujące na usiłowanie rządzących do wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań. To jest fascynująca układanka, szczególnie z perspektywy lat i politycznych deklaracji” - przekonuje red. naczelna portalu wPolityce.pl.

Radio Wnet, lz  

[fot: 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook