Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nykiel: Komorowski chciał spłacić Żydów polskim majątkiem

21.01.2015

Bronisław Komorowski, jako Marszałek Sejmu rozmawiając z ambasadorem amerykańskim w 2008-09 roku podjęli temat restytucji mienia żydowskiego. Amerykanie, już od wielu lat naciskają żeby ten majątek zwrócić – powiedziała w Poranku WNET Marzena Nykiel, dziennikarka wPolityce.pl i "wSieci".

Dziennikarka dodała, że portal wPolityce.pl już w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia ujawnił przecieki wikileaks dotyczące próby prywatyzacji polskich lasów. Wskazała, że Amerykanie zaczęli się niecierpliwić polską opieszałością, dlatego „Komorowski powiedział, że pieniądze dla Żydów mają zostać pozyskane ze sprzedaży cennych nieruchomości ze skarbu państwa i lasów” - mówiła Marzena Nykiel.

Zaznaczyła, że Lasy Państwowe oraz górnictwo mogą przynosić ogromne zyski.

„Pamiętajmy, że lasy, obok górnictwa o którym tak dużo się ostatnio mówiło, mogą przynosić ogromne zyski, a leśnictwo w dalszym ciągu są takim niepokojem Platformy, ponieważ to jest gigantyczny majątek. To jest ¼ powierzchni kraju, o wartości 400 mld. złotych” - podkreśliła.

Wskazała, że specjalnie do „przeładowanego programu sejmowego” dołożono debatę o lasach, ponieważ ten majątek jest bardzo cenny dla rządu.

„Przecież próbowano wprowadzić zmianę do konstytucji, aby umożliwić sprzedać lasów i uruchomić potężne machinacje finansowe. W 2008 roku premier Tusk w towarzystwie Sławomira Nowaka i Radosława Sikorskiego spotkali się w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi. Wtedy ogłoszono, że bardzo polubiono Donalda Tuska, a ten wypowiedział się, że rozumie stanowisko żydowskie, ponieważ sam należy do mniejszości, gdyż jest Kaszubem - przypomniała dziennikarka.

Jak mówiła dalej:

„Po tym był 2010 roku, kiedy już coś próbowano robić z lasami, i widać było te ruchy wskazujące na usiłowanie rządzących do wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań. To jest fascynująca układanka, szczególnie z perspektywy lat i politycznych deklaracji” - przekonuje red. naczelna portalu wPolityce.pl.

Radio Wnet, lz  

[fot: 

Słowa kluczowe:

wSieci

,

rozmowa

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook