Jedynie prawda jest ciekawa


Nykiel: Komorowski chciał spłacić Żydów polskim majątkiem

21.01.2015

Bronisław Komorowski, jako Marszałek Sejmu rozmawiając z ambasadorem amerykańskim w 2008-09 roku podjęli temat restytucji mienia żydowskiego. Amerykanie, już od wielu lat naciskają żeby ten majątek zwrócić – powiedziała w Poranku WNET Marzena Nykiel, dziennikarka wPolityce.pl i "wSieci".

Dziennikarka dodała, że portal wPolityce.pl już w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia ujawnił przecieki wikileaks dotyczące próby prywatyzacji polskich lasów. Wskazała, że Amerykanie zaczęli się niecierpliwić polską opieszałością, dlatego „Komorowski powiedział, że pieniądze dla Żydów mają zostać pozyskane ze sprzedaży cennych nieruchomości ze skarbu państwa i lasów” - mówiła Marzena Nykiel.

Zaznaczyła, że Lasy Państwowe oraz górnictwo mogą przynosić ogromne zyski.

„Pamiętajmy, że lasy, obok górnictwa o którym tak dużo się ostatnio mówiło, mogą przynosić ogromne zyski, a leśnictwo w dalszym ciągu są takim niepokojem Platformy, ponieważ to jest gigantyczny majątek. To jest ¼ powierzchni kraju, o wartości 400 mld. złotych” - podkreśliła.

Wskazała, że specjalnie do „przeładowanego programu sejmowego” dołożono debatę o lasach, ponieważ ten majątek jest bardzo cenny dla rządu.

„Przecież próbowano wprowadzić zmianę do konstytucji, aby umożliwić sprzedać lasów i uruchomić potężne machinacje finansowe. W 2008 roku premier Tusk w towarzystwie Sławomira Nowaka i Radosława Sikorskiego spotkali się w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi. Wtedy ogłoszono, że bardzo polubiono Donalda Tuska, a ten wypowiedział się, że rozumie stanowisko żydowskie, ponieważ sam należy do mniejszości, gdyż jest Kaszubem - przypomniała dziennikarka.

Jak mówiła dalej:

„Po tym był 2010 roku, kiedy już coś próbowano robić z lasami, i widać było te ruchy wskazujące na usiłowanie rządzących do wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań. To jest fascynująca układanka, szczególnie z perspektywy lat i politycznych deklaracji” - przekonuje red. naczelna portalu wPolityce.pl.

Radio Wnet, lz  

[fot: 

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook