Jedynie prawda jest ciekawa


Nykiel: Komorowski chciał spłacić Żydów polskim majątkiem

21.01.2015

Bronisław Komorowski, jako Marszałek Sejmu rozmawiając z ambasadorem amerykańskim w 2008-09 roku podjęli temat restytucji mienia żydowskiego. Amerykanie, już od wielu lat naciskają żeby ten majątek zwrócić – powiedziała w Poranku WNET Marzena Nykiel, dziennikarka wPolityce.pl i "wSieci".

Dziennikarka dodała, że portal wPolityce.pl już w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia ujawnił przecieki wikileaks dotyczące próby prywatyzacji polskich lasów. Wskazała, że Amerykanie zaczęli się niecierpliwić polską opieszałością, dlatego „Komorowski powiedział, że pieniądze dla Żydów mają zostać pozyskane ze sprzedaży cennych nieruchomości ze skarbu państwa i lasów” - mówiła Marzena Nykiel.

Zaznaczyła, że Lasy Państwowe oraz górnictwo mogą przynosić ogromne zyski.

„Pamiętajmy, że lasy, obok górnictwa o którym tak dużo się ostatnio mówiło, mogą przynosić ogromne zyski, a leśnictwo w dalszym ciągu są takim niepokojem Platformy, ponieważ to jest gigantyczny majątek. To jest ¼ powierzchni kraju, o wartości 400 mld. złotych” - podkreśliła.

Wskazała, że specjalnie do „przeładowanego programu sejmowego” dołożono debatę o lasach, ponieważ ten majątek jest bardzo cenny dla rządu.

„Przecież próbowano wprowadzić zmianę do konstytucji, aby umożliwić sprzedać lasów i uruchomić potężne machinacje finansowe. W 2008 roku premier Tusk w towarzystwie Sławomira Nowaka i Radosława Sikorskiego spotkali się w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi. Wtedy ogłoszono, że bardzo polubiono Donalda Tuska, a ten wypowiedział się, że rozumie stanowisko żydowskie, ponieważ sam należy do mniejszości, gdyż jest Kaszubem - przypomniała dziennikarka.

Jak mówiła dalej:

„Po tym był 2010 roku, kiedy już coś próbowano robić z lasami, i widać było te ruchy wskazujące na usiłowanie rządzących do wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań. To jest fascynująca układanka, szczególnie z perspektywy lat i politycznych deklaracji” - przekonuje red. naczelna portalu wPolityce.pl.

Radio Wnet, lz  

[fot: 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook