Jedynie prawda jest ciekawa


NSZZ „S” o likwidacji kopalń: „To każdy dureń potrafi”

05.01.2015

4 lub 5 kopalń ma zostać zlikwidowanych, a wydobycie w nich wygaszone - to podstawowe założenia planowanego przez rząd programu restrukturyzacji górnictwa, do którego dotarł „Dziennik Gazeta Prawna”.

„To są kolejne miejsca pracy, które chce zlikwidować właściciel kopalń, albo jego pełnomocnik. Na to zgody oczywiście nie będzie” - odpowiada Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Radiem Maryja.
„Rząd nie ma mądrego rozwiązania spraw związanych z górnictwem, nie ma programu, nie ma pomysłu. Słyszymy tylko, że będzie likwidacja kopalń i miejsc pracy. Nikt nie mówi, że polskie górnictwo może być rentowne. Wygląda na to, że kasa z Unii Europejskiej nie została przeznaczona na to, żeby się polskie górnictwo rozwijało, ale żeby się zwijało” - komentował związkowiec. Był oburzony wyborem najprostszego rozwiązana do „uleczenia” polskiego górnictwa.
„Najprościej to coś zlikwidować, to każdy dureń potrafi.Jeśli nie potrafi sprzedać towaru to mówi: zamykam swoją firmę. Jeśli rząd idzie w tym kierunku, że nie ma specjalistów od sprzedaży, to musi się zwijać” - mówi Grajcarek.
„To jest skandalem, żeby do Polski trzeba było importować węgiel. I nieprawdą jest, że w Unii Europejskiej nie ma miejsca dla polskiego węgla. Jest, tylko trzeba by mieć na to pomysł” - dodaje. Niestety, rozwiązanie tego problemu może pociągnąć za sobą niepokoje społeczne.
„Właściwie teraz trzeba by, jak w 1980 roku zatrzymać wszystkie kopalnie. Ale wtedy władza napuszczałaby na nas wszystkich, że szpitale są bez energii i takie podobne. Tak się właśnie rozmawia z tą władzą. Nie możemy ani jako związkowcy, ani jako obywatele domagać się, aby nasze dobro narodowe nie było marnotrawione. (…) Oni rozumieją tylko, kiedy się ich trzyma za głowę, strajk generalny w górnictwie wisi w powietrzu. Problem jest w szkole, to spalmy szkołę. Jest problem z wychowaniem dzieci, dopuśćmy aborcję. To jest sposób działania tego rządu” - komentuje Kazimierz Grajcarek.
źródło: Radio Maryja/run
fot. M. Czutko

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook