Jedynie prawda jest ciekawa


NSZZ „S” o likwidacji kopalń: „To każdy dureń potrafi”

05.01.2015

4 lub 5 kopalń ma zostać zlikwidowanych, a wydobycie w nich wygaszone - to podstawowe założenia planowanego przez rząd programu restrukturyzacji górnictwa, do którego dotarł „Dziennik Gazeta Prawna”.

„To są kolejne miejsca pracy, które chce zlikwidować właściciel kopalń, albo jego pełnomocnik. Na to zgody oczywiście nie będzie” - odpowiada Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Radiem Maryja.
„Rząd nie ma mądrego rozwiązania spraw związanych z górnictwem, nie ma programu, nie ma pomysłu. Słyszymy tylko, że będzie likwidacja kopalń i miejsc pracy. Nikt nie mówi, że polskie górnictwo może być rentowne. Wygląda na to, że kasa z Unii Europejskiej nie została przeznaczona na to, żeby się polskie górnictwo rozwijało, ale żeby się zwijało” - komentował związkowiec. Był oburzony wyborem najprostszego rozwiązana do „uleczenia” polskiego górnictwa.
„Najprościej to coś zlikwidować, to każdy dureń potrafi.Jeśli nie potrafi sprzedać towaru to mówi: zamykam swoją firmę. Jeśli rząd idzie w tym kierunku, że nie ma specjalistów od sprzedaży, to musi się zwijać” - mówi Grajcarek.
„To jest skandalem, żeby do Polski trzeba było importować węgiel. I nieprawdą jest, że w Unii Europejskiej nie ma miejsca dla polskiego węgla. Jest, tylko trzeba by mieć na to pomysł” - dodaje. Niestety, rozwiązanie tego problemu może pociągnąć za sobą niepokoje społeczne.
„Właściwie teraz trzeba by, jak w 1980 roku zatrzymać wszystkie kopalnie. Ale wtedy władza napuszczałaby na nas wszystkich, że szpitale są bez energii i takie podobne. Tak się właśnie rozmawia z tą władzą. Nie możemy ani jako związkowcy, ani jako obywatele domagać się, aby nasze dobro narodowe nie było marnotrawione. (…) Oni rozumieją tylko, kiedy się ich trzyma za głowę, strajk generalny w górnictwie wisi w powietrzu. Problem jest w szkole, to spalmy szkołę. Jest problem z wychowaniem dzieci, dopuśćmy aborcję. To jest sposób działania tego rządu” - komentuje Kazimierz Grajcarek.
źródło: Radio Maryja/run
fot. M. Czutko

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook