Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy spot Platformy Obywatelskiej. Pokazujemy to, czego – ponoć – nie chciało pokazać TVP!

09.05.2018
pospot09052018
Nowy spot Platformy Obywatelskiej. Pokazujemy to, czego – ponoć – nie chciało pokazać TVP!

Platforma Obywatelska zaprezentowała nowy spot, który namawia Polaków do wzięcia udziału w tzw. „Marszu Wolności”. Według polityków opozycji, spotu nie chciała wyemitować telewizja publiczna.

Dlaczego? Nie wiadomo. Wysłaliśmy pytania do rzecznika telewizji i czekamy na odpowiedzi. Z pewnością poinformujemy czytelników o powodach takiej decyzji, jak tylko ktoś z TVP odpowie na nasze pytania.

Jak wygląda sam spot?

W pierwszej scenie widzimy grill, później kilka odpoczywających osób, które oglądają telewizję. Tym razem, zamiast carpaccio z matiasa, gotowanych policzków wołowych i ośmiorniczek mamy swojską kiełbasę, znacznie bliższą większości naszych rodaków. Na stole stoi jeszcze sałatka i sok, całość wygląda skromnie, bez specjałów charakterystycznych dla drogich warszawskich restauracji. Grillujący oglądają mecz, który przerywają im politycy Prawa i Sprawiedliwości występujący na sejmowej mównicy i udzielający wywiadów w telewizji.

W kolejnej scenie widać jeden z marszów opozycji. W tym momencie odpoczywający mają dość, wstają i nie dojadając kiełbas chwytają za flagi (UE i Polski). Nie dziwi nic, wszak oczywiste jest to, że każdy miłujący wolność Polak trzyma flagę UE w pobliżu grilla. Odpoczywający porzucają wszystko i odchodzą w stronę lasu - jak się domyślamy - na organizowany przez PO „Marsz Wolności”. 

Inteligentny widz, a takich przecież nie brakuje w elektoracie Platformy Obywatelskiej, z pewnością doceni profesjonalizm, techniczną maestrię spotu i świetnie poprowadzoną narrację. Także i to, że nawet aktorzy występujący za pieniądze w spotach Platformy nie prezentują swoich twarzy. Czy czegoś się wstydzą? A może jest to jakaś innowacja, pomysł godny mistrza Polańskiego... przepraszam! Spielberga, wszak Roman Polański ostatnio zawiódł nowoczesny elektorat i przypomniał, że to Polacy uratowali mu życie w czasie okupacji. Na szczęście każdy wie, że tak naprawdę zrobili to tylko po to, żeby go okraść z kamienicy.

Trudno odgadnąć jakie były powody, dla których TVP nie chciało wyemitować tego spotu. Może ktoś w telewizji publicznej stwierdził, że jednak można robić jeszcze głupszą propagandę niż samo TVP i się zawstydził? A może po prostu obejrzał i uznał, że tak słabych produkcji świat nie widział od czasu spotów Leszka Bubla i postanowił oszczędzić widzom cierpienia? W obu przypadkach zasłużył na premię.

Artur Ceyrowski


Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook