Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy rząd premier E. Kopacz - czyli jaka piękna katastrofa

11.09.2014

Trwają przymiarki do nowego składu rządu premier E. Kopacz, ale idą ponoć niezwykle opornie. Trwa wręcz łapanka na nowych ministrów, w miejsce tych totalnie skompromitowanych.

Ci, którzy chcieliby utrzymać dotychczasowy stołek, do niczego się nie nadają, ci, którzy otrzymali i rozważają propozycję obawiają się co na ich temat jest na taśmach hańby, zwłaszcza jeszcze tych nieopublikowanych. 

Podobno E. Kopacz została premierem nie tylko dlatego, że jest całkowicie oddana premierowi D. Tuskowi, ale też dlatego, że jako jedyna z czołówki PO nie chodziła do restauracji. Główny kadrowy - szef Rady Gospodarczej przy premierze J. K. Bielecki czuje się oszukany przez premiera i tak wkurzony, że nie tylko nie chce słyszeć o zastąpieniu Ministra Finansów M. Szczurka, ale wręcz nie chce dalej pomagać nowemu premierowi. 

Za to słynny Zadłużyciel Polski, Sztukmistrz z Londynu J. V. Rostowski chętnie by powrócił na stanowisko MF zastępując technicznego ministra M. Szczurka. Już on by wiedział jak w związku z możliwością zaliczania od września tego roku do PKB wpływów z prostytucji, przemytu czy handlu narkotykami powiększyć o co najmniej 1 proc. lub więcej polski wzrost gospodarczy jeszcze w tym roku. W końcu na taśmach wraz z naszą karykaturą dyplomacji J. V. Rostowski wykazali się wielką fachowością i znajomością cen świadczonych usług w branży lekkich obyczajów. 

Bez żadnych szans wydaje się być uprawiający twitterową politykę zagraniczną, uważany za super-bufona w tym rządzie Minister Spraw Zagranicznych, który ewidentnie stracił polityczny grunt pod nogami. Wydaje się, że utrzyma swe stanowisko Minister Edukacji Narodowej J. Kluzik-Rostkowska, która będzie fantastyczną, czerwoną płachtą na nauczycieli, która już dziś obiecuje 600 tysiącom potencjalnych wyborców, że jak tylko w wyborach samorządowych zagłosują nie daj Boże na PO-PSL, to zabierze im Kartę Nauczyciela i związane z nią przywileje. 

Idą już po Ministra Spraw Wewnętrznych B. Sienkiewicza, który zdobył niewątpliwie palmę pierwszeństwa na świecie wśród szefów nadzorujących tajne służby, jako najlepiej podsłuchany minister. Tyle, że skala dewastacji i bezhołowia w polskich służbach specjalnych urosła do takich rozmiarów, że jego następca może okazać się przysłowiowym Syzyfem, a uporządkowanie polskich służb może potrwać całe lata i to pod warunkiem, że nowy nominat nie będzie też nagrany. 

Nieodwracalnie zgasła coraz bledsza gwiazda Ministra Zdrowia B. Arłukowicza, ministra widmo, którego skutki reformowania polskiej służby zdrowia doprowadzają pacjentów do białej gorączki. Po takiej skali nieudolności, partactwa, bałaganu i marnotrawstwa publicznych pieniędzy, zwłaszcza przez ostatnie 7 lat potrzeba by tu było króla Salomona skrzyżowanego z Michałem Archaniołem. 

Problemy może mieć też powracający jak bumerang Minister Rolnictwa M. Sawicki, ten złotousty polityk PSL obecny tak często w mediach, zalicza ostatnio wpadkę za wpadką, a już blokada rekompensat UE dla polskich rolników i sadowników to czysta kompromitacja wywołująca wściekłość polskich rolników w stosunku do całego PSL. A, premier W. Pawlak jest czujny jak zawsze. Za te hocki-klocki, w związku z gwałtownie pogarszającą się sytuacją dochodową polskich rolników PSL może zapłacić w najbliższych wyborach samorządowych znacznie wyższą cenę niż tylko dymisją ministra M. Sawickiego. 

Ciekawe co będzie z Ministrem Skarbu Państwa W. Karpińskim, który na taśmach sam dobrowolnie się przyznał, że genialnym menedżerem to on nie jest, a przy okazji, że może wystrzelić w kosmos posła PSL J. Burego. A, wiadomo przecież, że "Afera Podkarpacka" dopiero nabiera rumieńców. 

Zapowiada się więc kolejne trzęsienie ziemi w radach nadzorczych i zarządach spółek SP i znowu milionowe odprawy dla przyjaciół królika. Ostatnio łasić się zaczął nawet i składać hołdy wiernopoddańcze nadpremierowi D. Tuskowi chwaląc jego charyzmę sam G. Schetyna, tak przeczołgany i upokorzony, jeszcze nie tak dawno. Czyżby też liczył na stołek?

Na medialne ekrany powrócił M. Drzewiecki były Minister Sportu, czyżby chciał zastąpić obecnego Ministra Sportu A. Biernata sojusznika G. Schetyny. Tylko patrzeć jak powrócą na ministerialną giełdę takie autorytety do wzięcia i profesjonaliści jak Z. Chlebowski, S. Nowak czy B. Sawicka. Jakby nie patrzeć, ten klecony rząd nowych nieudaczników, nie ma najmniejszych szans podołać lawinie problemów, jaki się na niego wkrótce zwali. I to nie tylko w sytuacji, gdy pewnego razu zabraknie gazu, choć przecież może też zabraknąć i ropy, gdy zastrajkują górnicy, a złoty i giełda zapikują i gdy jednak się okaże, że przy Pendolino też kręcono lody. Podobno grupa posłów PO przygotowuje już inicjatywę ustawodawczą, która może umożliwić powrót do 6-dniowego tygodnia pracy. Nowy rząd premier E. Kopacz może też przecież jeszcze wydłużyć wiek emerytalny np. do 70 lat i jeszcze bardziej podnieść składki ZUS-owskie dla przedsiębiorców, a później już tylko potop.

Janusz Szewczak


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook