Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer "wSieci": Radosław Sikorski - dyplomatołek

24.08.2014

Temat tygodnia najnowszego wydania: jak Sikorski i PO sprowadzili Polskę na margines i ułatwili podboje Putinowi.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: jak Sikorski i PO sprowadzili Polskę na margines i ułatwili podboje Putinowi, tajemnice dokumentacji związanej z likwidacją WSI i ich wpływ na kampanię prezydencką, o gdyńskim Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, o cywilizacyjnej chorobie XXI wieku – depresji i powstającym właśnie filmie o irackiej Karbali. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce  w sprzedaży już od 25 sierpnia.

Łukasz Warzecha przygląda się działaniom ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. - Miarą skuteczności szefa MSZ mają być nie osiągane efekty, ale liczba pozytywnych tekstów poświęconych Polsce w prasie zagranicznej. To stała cecha polityki zagranicznej prowadzonej przez Sikorskiego, także osobiście niezwykle łasego na pochwały – pisze Warzecha.

- Gdy Sikorski obejmował MSZ, przedstawił swoją receptę na rzekome wzmocnienie pozycji Polski. Tyle że podstawą przyjętej strategii nie były dogłębne analizy i przemyślenia, ale prosta zasada: robimy wszystko odwrotnie niż PiS” – pisze publicysta.

Natomiast Zdzisław Krasnodębski analizuje całą politykę zagraniczną rządu Donalda Tuska. Niemcy i Rosja nie tylko ustalają dziś los Ukrainy, lecz także status Polski jako członka NATO – pisze socjolog, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Na 14 miesięcy przed wyborami prezydenckimi ktoś przekazuje dziennikarzom „Wprost” materiały dotyczące obecnego prezydenta i pewnego kandydata na to stanowisko w wyborach 2015 r. - przypomina wydarzenia ostatniego tygodnia Stanisław Janecki i stawia tezę: „Ujawnienie materiałów związanych z aneksem o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wygląda na „crash test” sprawdzający, co jest niebezpieczne dla Bronisława Komorowskiego przed przyszłorocznymi wyborami”.

- Ten festiwal zrodził się ze złości. Bo choć mamy setki przeglądów filmowych, to zawsze brakowało przestrzeni dla historii najnowszej – mówi o gdyńskim Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” jego twórca i organizator, Arkadiusz Gołębiewski w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Autor filmu dokumentalnego „Kwatera Ł” poświęconego pracom nad ustaleniem tożsamości osób pochowanych w zbiorowej mogile ofiar aparatu bezpieczeństwa komentuje też niepokojące sygnały o wstrzymaniu prac na Powązkach. 

- Zapomniane, zaniedbane, bezczeszczone. Setki cmentarzy, tysiące grobów. Wiele polskich, bo to przecież była Polska. Nasze dziedzictwo na Wołyniu wymaga opieki. Są tacy, którzy bezinteresownie ją ofiarowują - pisze w reportażu z Wołynia Marcin Wikło.

O depresji – cywilizacyjnej chorobie XXI wieku, z Agnieszką Borowską, psychoterapeutą psychoanalitycznym, rozmawia Agnieszka Ponikiewska. Rozmowa nawiązuje do samobójczej śmierci uwielbianego przez widzów aktora Robina Williamsa. Czy powinniśmy się bać depresji – pyta dziennikarka. Jeśli zakładamy, że zawsze będziemy najlepsi i zawsze będziemy osiągać sukcesy, jeśli nie jesteśmy gotowi na porażki, to niestety wcześniej czy później depresja nas dopadnie – wyjaśnia w rozmowie w tygodniku „wSieci” Agnieszka Borowska

- Dziesięć lat temu doszło do największej bitwy, jaką polscy żołnierze stoczyli od zakończenia II wojny światowej. Ich zwycięstwo objęto jednak klauzulą milczenia. Teraz o irackiej Karbali powstaje film – pisze Jolanta Gajda-Zadworna. - Nasi żołnierze oficjalnie pojechali do Iraku przede wszystkim szkolić miejscowe siły zbrojne. Skala powstania As-Sadra sprawiła, że znaleźli się w środku regularnej wojny. Oficjalna wersja wydarzeń z kwietnia 2004 r. w Karbali podyktowana była racjami politycznymi i dyplomatycznymi, a nie stanem faktycznym – wyjaśnia Krzysztof Łukaszewicz, reżyser powstającego właśnie filmu „Karbala”

- Kto pamięta sejmową komisję śledczą ds. banków i nadzoru bankowego z 2006 r.? Warto ją przypomnieć, żeby zrozumieć dzisiejszą histerię rozpętaną przez Komisję Nadzoru Finansowego wokół SKOK-ów – pyta Wojciech Surmacz. W materiale „Nie ma świętych banków” pisze: „Dzisiaj, gdy po ujawnieniu „taśm prawdy” wiemy już dokładnie, jak „niezależną” instytucją jest bank centralny, w jaki sposób można załatwić za pomocą państwowych instytucji niewygodnych przedsiębiorców oraz jak dokładnie wyglądają „deale” władzy z wielkim biznesem, nagle znowu zaczęto mówić o „problemie” Spółdzielczych Kas”.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 25 sierpnia, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

fot. wSieci

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook