Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nowy numer "wSieci": Radosław Sikorski - dyplomatołek

24.08.2014

Temat tygodnia najnowszego wydania: jak Sikorski i PO sprowadzili Polskę na margines i ułatwili podboje Putinowi.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: jak Sikorski i PO sprowadzili Polskę na margines i ułatwili podboje Putinowi, tajemnice dokumentacji związanej z likwidacją WSI i ich wpływ na kampanię prezydencką, o gdyńskim Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, o cywilizacyjnej chorobie XXI wieku – depresji i powstającym właśnie filmie o irackiej Karbali. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce  w sprzedaży już od 25 sierpnia.

Łukasz Warzecha przygląda się działaniom ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. - Miarą skuteczności szefa MSZ mają być nie osiągane efekty, ale liczba pozytywnych tekstów poświęconych Polsce w prasie zagranicznej. To stała cecha polityki zagranicznej prowadzonej przez Sikorskiego, także osobiście niezwykle łasego na pochwały – pisze Warzecha.

- Gdy Sikorski obejmował MSZ, przedstawił swoją receptę na rzekome wzmocnienie pozycji Polski. Tyle że podstawą przyjętej strategii nie były dogłębne analizy i przemyślenia, ale prosta zasada: robimy wszystko odwrotnie niż PiS” – pisze publicysta.

Natomiast Zdzisław Krasnodębski analizuje całą politykę zagraniczną rządu Donalda Tuska. Niemcy i Rosja nie tylko ustalają dziś los Ukrainy, lecz także status Polski jako członka NATO – pisze socjolog, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Na 14 miesięcy przed wyborami prezydenckimi ktoś przekazuje dziennikarzom „Wprost” materiały dotyczące obecnego prezydenta i pewnego kandydata na to stanowisko w wyborach 2015 r. - przypomina wydarzenia ostatniego tygodnia Stanisław Janecki i stawia tezę: „Ujawnienie materiałów związanych z aneksem o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wygląda na „crash test” sprawdzający, co jest niebezpieczne dla Bronisława Komorowskiego przed przyszłorocznymi wyborami”.

- Ten festiwal zrodził się ze złości. Bo choć mamy setki przeglądów filmowych, to zawsze brakowało przestrzeni dla historii najnowszej – mówi o gdyńskim Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” jego twórca i organizator, Arkadiusz Gołębiewski w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Autor filmu dokumentalnego „Kwatera Ł” poświęconego pracom nad ustaleniem tożsamości osób pochowanych w zbiorowej mogile ofiar aparatu bezpieczeństwa komentuje też niepokojące sygnały o wstrzymaniu prac na Powązkach. 

- Zapomniane, zaniedbane, bezczeszczone. Setki cmentarzy, tysiące grobów. Wiele polskich, bo to przecież była Polska. Nasze dziedzictwo na Wołyniu wymaga opieki. Są tacy, którzy bezinteresownie ją ofiarowują - pisze w reportażu z Wołynia Marcin Wikło.

O depresji – cywilizacyjnej chorobie XXI wieku, z Agnieszką Borowską, psychoterapeutą psychoanalitycznym, rozmawia Agnieszka Ponikiewska. Rozmowa nawiązuje do samobójczej śmierci uwielbianego przez widzów aktora Robina Williamsa. Czy powinniśmy się bać depresji – pyta dziennikarka. Jeśli zakładamy, że zawsze będziemy najlepsi i zawsze będziemy osiągać sukcesy, jeśli nie jesteśmy gotowi na porażki, to niestety wcześniej czy później depresja nas dopadnie – wyjaśnia w rozmowie w tygodniku „wSieci” Agnieszka Borowska

- Dziesięć lat temu doszło do największej bitwy, jaką polscy żołnierze stoczyli od zakończenia II wojny światowej. Ich zwycięstwo objęto jednak klauzulą milczenia. Teraz o irackiej Karbali powstaje film – pisze Jolanta Gajda-Zadworna. - Nasi żołnierze oficjalnie pojechali do Iraku przede wszystkim szkolić miejscowe siły zbrojne. Skala powstania As-Sadra sprawiła, że znaleźli się w środku regularnej wojny. Oficjalna wersja wydarzeń z kwietnia 2004 r. w Karbali podyktowana była racjami politycznymi i dyplomatycznymi, a nie stanem faktycznym – wyjaśnia Krzysztof Łukaszewicz, reżyser powstającego właśnie filmu „Karbala”

- Kto pamięta sejmową komisję śledczą ds. banków i nadzoru bankowego z 2006 r.? Warto ją przypomnieć, żeby zrozumieć dzisiejszą histerię rozpętaną przez Komisję Nadzoru Finansowego wokół SKOK-ów – pyta Wojciech Surmacz. W materiale „Nie ma świętych banków” pisze: „Dzisiaj, gdy po ujawnieniu „taśm prawdy” wiemy już dokładnie, jak „niezależną” instytucją jest bank centralny, w jaki sposób można załatwić za pomocą państwowych instytucji niewygodnych przedsiębiorców oraz jak dokładnie wyglądają „deale” władzy z wielkim biznesem, nagle znowu zaczęto mówić o „problemie” Spółdzielczych Kas”.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 25 sierpnia, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

fot. wSieci

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook