Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer "wSieci". Prezydent: "Wszystko zgodnie z planem"

24.01.2016

Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Zarembą mówi o sprawach najważniejszych dla Polski.

Prezydent RP Andrzej Duda, który w tym tygodniu odbierze tytuł Człowieka Wolności Tygodnika „wSieci” 2015 –w rozmowie z Piotrem Zarembą na łamach nowego wydania pisma mówi o zmianach w kraju i atakach na Polskę, mediach i trybunale, imigrantach i unii.

W nowym wydaniu „wSieci” polecamy też artykuł „Dlaczego grozi nam wojna światowa”, w którym Grzegorz Kostrzewa-Zorbas opisuje zmieniający się układ sił na świecie i pojawiające się ogniska zapalne. Autor pisze: Zostało prawdopodobnie około ośmiu lat pokoju. Pierwszy raz od ponad wieku zmienia się lider globalnego rankingu gospodarek. Chiny sięgają po władzę nad światem, a ich konflikt z USA będzie mieć skutki wszędzie. Rosja chce wykorzystać ostatnią szansę na odbudowę imperium. Wojna światowa może być gorąca lub zimna.

Temat relacji Polski z Zachodem i umocnienia jej pozycji międzynarodowej podejmuje Piotr Skwieciński w materiale „Idzie na ostro”. Temat szczególnie istotny w świetle ostatniej debaty w Parlamencie Europejskim. Autor przywołuje wypowiedź Georga Sorosa, kontrowersyjnego multimiliardera, który widzi, że Polska jest szczególnym partnerem dla Unii i Niemiec . „Wsłuchajmy się w to. Soros uważa Polskę za gracza znacznie ważniejszego i silniejszego niż wielu Polaków skłonnych do traktowania relacji naszego kraju z Zachodem w kategoriach petenta. Jego zdaniem jest on Zachodowi potrzebny. Jeśli tak, to i Berlin, i kilka innych zachodnich stolic zastanowią się nie dwa, tylko kilka razy, zanim zrobią coś takiego, co mogłoby w ich opinii doprowadzić do jakkolwiek rozumianej utraty Polski.” – pisze Skwieciński,

Do obrad ubiegłotygodniowej debaty PE odniósł się też Jan Rokita w artykule „Dziwne milczenie Platformy”, który zauważył nie tylko nieprzygotowanie europarlamentarzystów do tematów dotyczących polskiej praworządności, ale także dziwna nieobecności Platformy Obywatelskiej. Wyraźnie było widać, że polska antypisowska opozycja pogubiła się w sytuacji – zauważył autor

W tygodniku także wywiady: Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Adamem Hofmanem, byłym politykiem i rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości, obecnie współwłaścicielem agencji PR m.in. o aktualnej sytuacji politycznej w kraju i działaniach opozycji, a także o „aferze madryckiej” czy pracy rzecznika partii. Natomiast Wiktor Świetlik w materiale „Krótki przewodnik po postępowym Zachodzie” oprowadza czytelnika po zdobyczach współczesnego świata Zachodu: antysemityzm, cenzura, nacjonalizm, prostytucja. Ludzkie prochy wśród karpi, wsparcie dla dyktatur, miliardy wydawane na imperialne kompleksy. Oto przewodnik po światłych rozwiązaniach społecznych wdrażanych przez kraje tak chętnie besztające Polskę za jej społeczne zacofanie – pisze dziennikarz.

W nowym wydaniu „wSieci” także reakcje Krzysztofa Feusette’a na publikację w „Gazecie Wyborczej” wiersza Adama Zagajewskiego „Kilka rad dla nowego rządu”.

Piszę o swej fascynacji Zagajewskim i całą poetycką Nową Falą z końca lat 60. minionego wieku, bo czuję autentyczny żal w związku z opublikowaniem przez niego politycznego manifestu w „GW”, obraźliwie dla wcześniejszej jego twórczości nazwanego wierszem – pisze autor w artykule „Literaci do piór”. Do tego wiersza odnosi się na łamach pisma również Wojciech Wencel w felietonie „Wiersz wspólny”.

Na stronach poświęconych kulturze znajdziemy wywiad „Lubię improwizować” z Angeliką Korszyńską-Górną, wokalistką i kompozytorką, występującą solowo i z zespołem 2Tm2,3, który przeprowadziła Dorota Łosiewicz. Przeczytać także można tekst laudacyjny Antoniego Libery z okazji odznaczenia Bronisława Wildsteina Medalem Zasłużonego Kulturze Gloria Artis za osiągnięcia na polu kultury. Ponadto w wywiadzie z Mateuszem Matyszkowiczem przeczytamy, jakie są plany względem TVP Kultura nowego dyrektora tego kanału. Pożegnamy również Bogusława Kaczyńskiego, wybitnego krytyka i popularyzatora muzyki klasycznej.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów, m.in.: Krystyny Grzybowskiej, Wojciecha Reszczyńskiego, Witolda Gadowskiego, Andrzeja Zybertowicza, Bronisława Wildsteina, Łukasza Warzechy, Marty Kaczyńskiej.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 25 stycznia br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook