Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer „wSieci”

13.04.2014

Najnowszy numer tygodnika „wSieci” od poniedziałku w kioskach! Znajdziecie w nim sensacyjne ustalenia śledztwa dotyczącego Kielicha Jezusa Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, wyznanie kabaretowego premiera - Roberta Górskiego: gdyby doszło do wojny biłbym Ruskich!

Dodatkowo „biznes na smyczy urzędników” oczami założyciela i wieloletniego prezesa Optimus SA, dziś hodowcy owiec i filantropa – Romana Kluski to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”. Odważny tygodnik młodej Polski w sprzedaży już od 14 kwietnia.

Odwiedziliśmy kilka krajów, odbyliśmy wiele rozmów z naukowcami – historykami, archeologami, liturgistami. Tak poszukiwania Kielicha zawiodły nas do Walencji (…) Zacznijmy jednak od początku — Grzegorz Górny ujawnia wyniki śledztwa dotyczącego Kielicha Jezusa Chrystusa.

Publicysta zauważa:

Nie ma chyba na świecie bardziej zmistyfikowanego przedmiotu niż Święty Graal. Kielich, którego użył Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy, stał się w naszych czasach popkulturowym gadżetem należącym bardziej do sfery mitów i legend niż historycznej rzeczywistości.

Gdyby na Krymie się nie skończyło? – To broniłbym mojego kraju w lesie jako partyzant. Siedzielibyśmy gdzieś i walczyli z Ruskimi — wyznaje na łamach tygodnika „wSieci”, w rozmowie z Robertem Mazurkiem, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górski.

I zaznacza:

To nie jest kpina, tylko gorzka świadomość, że gdyby doszło do wojny, to i ty, i ja byśmy się z Ruskimi napieprzali, chociaż niewiele umiemy.

Twórca i wieloletni prezes firmy Optimus SA, obecnie hodowca owiec i filantrop Roman Kluska w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi opowiada o „biznesie na smyczy urzędników”:

Gdy budowałem w Nowym Sączu pierwszą halę produkcyjną, to dostałem pozwolenie w dwa tygodnie. Podanie z planem zaniósł mój pracownik, a nie wiedziałem nawet, jak nazywa się prezydent miasta. A teraz, kiedy na swojej ziemi, za swoje pieniądze chciałem wybudować owczarnię, na zezwolenie czekałem dokładnie półtora roku, a opinię musiało wyrazić 16 instytucji — mówi Roman Kluska.

O „niegrzecznych chłopcach szukających Boga” pisze Łukasz Adamski:

Co łączy Boba Dylana, Krisa Kristoffersona i Dave’a Mustaine’a? Oprócz tego, że każdy z nich jest wielkiego formatu gwiazdą popkultury, żaden nie waha się przyznawać do wiary — czytamy w tekście redaktora naczelnego portalu wNas.pl.

Z Kolei Krzysztof Czabański stawia tezę: diabeł Tuskowi dzieci niańczy.

A miało być tak pięknie. PiS płynęło na fali wzrastających notowań, eksperci Jarosława Kaczyńskiego przygotowywali programy sanacji państwa polskiego w jego najbardziej zaniedbanych obszarach. Politycy wykonywali ciężką pracę, objeżdżając powiaty i gminy, rozmawiając tam z obywatelami. Ale przestało być. Po Ukrainie — pisze Czabański, zastanawiając się nad potencjalnymi ruchami, które powinno wykonać Prawo i Sprawiedliwość.

Stanisław Janecki w tekście o nadwiślańskich oddziałach szturmowych Władimira Putina pisze o tajnych działaniach Rosjan w Polsce.

Od lat działają u nas organizacje i ludzie realizujący strategiczne cele kremla. wbrew naszym interesom. dzieje się to przy kompletnej bierności państwowych służ — pisze publicysta „wSieci”.

O historii Kazimierza Marcinkiewicza i jego Isabel pisze Krzysztof Feusette.

Nie wiedziała, że był premierem. nie miał pojęcia, że jest poetką. Nie wiadomo, też, kto kogo, jak miał rzec Kazimierz, „wykopał z domu”. Ale tabloidy donoszą, że ich gorące lans story właśnie przeminęło z wiatrem — czytamy na łamach tygodnika.

Marcin Wikło kreśli sylwetkę niezwykłego biegacza.

Zbyszek Stefaniak dotarł na metę 9. PZU Półmaratonu warszawskiego ostatni, ale i tak okrzyknięto go zwycięzcą — pisze.

A Maja Narbutt opisuje niezwykłą wizytę polskiego kibica na Santiago Bernabeu w Madrycie.

Uśmiechnięty Dawid Pawelczyk stoi obok gwiazdy Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Kiedy patrzy się na to zdjęcie, trudno uwierzyć, że kilka miesięcy temu czternastolatek pogrążony był w śpiączce. A teraz zrealizował swe największe marzenie i ma całe życie przed sobą, by sięgać po następne — pisze Narbutt. Jan Rokita zastanawia się nad rolą Polski w międzynarodowym kryzysie związanym z agresją Rosji na Ukrainę:

Postawa Polski wobec Rosji w kryzysie ukraińskim stała się przyczyną zamętu w rządzie Angeli Merkel — czytamy na łamach tygodnika.

Grzegorz Górny w relacji z Budapesztu opisuje krajobraz Węgier po niedawnych wyborach, w których zwyciężył Fidesz.

Największym przegranym wyborów okazała się zjednoczona lewica. potrafiła tylko atakować Orbána za rzekomą dyktaturę i dławienie wolności — czytamy.

Waldemar Żyszkiewicz porównuje sytuację Ukrainy do wydarzeń historycznych:

Dla lepszego zrozumienia obecnej sytuacji Ukrainy często przywołuje się postawę premiera Neville’a Chamberlaina z 1938 r. niesłusznie, bo tym razem nie mamy do czynienia z ponowieniem kapitulanckiego Monachium, lecz z ukrytą powtórką słynnej konferencji.

A Kamil Stoch mówi w rozmowie z Cezarym Kowalskim o swoich priorytetach:

Jestem, jaki jestem. nie muszę wszystkim przypadać do gustu, nie muszą mnie wszyscy lubić. Dlatego nie robię nic na siłę, nic na pokaz — mówi najlepszy polski skoczek narciarski.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy w tygodniku „wSieci” znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego wielkanocnej tradycji towarzyszy malowanie jajek.

O malowaniu jaj w starożytności wspominają Owidiusz i Pliniusz. W Chinach kolorowymi jajkami ludzie obdarowywali się z okazji nadejścia wiosny” — przypomina Anna Monicka.

W dodatku specjalnym „Niepokonani” publicyści tygodnika „wSieci” w piszą o najtragiczniejszych wydarzeniach z historii Polski, które jednak Polacy potrafili przekuć w zwycięstwa.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 14 kwietnia, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook