Jedynie prawda jest ciekawa

Nowy numer „wSieci”

13.04.2014

Najnowszy numer tygodnika „wSieci” od poniedziałku w kioskach! Znajdziecie w nim sensacyjne ustalenia śledztwa dotyczącego Kielicha Jezusa Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, wyznanie kabaretowego premiera - Roberta Górskiego: gdyby doszło do wojny biłbym Ruskich!

Dodatkowo „biznes na smyczy urzędników” oczami założyciela i wieloletniego prezesa Optimus SA, dziś hodowcy owiec i filantropa – Romana Kluski to tematy przewodnie świątecznego, aż 132-stronicowego, wydania „wSieci”. Odważny tygodnik młodej Polski w sprzedaży już od 14 kwietnia.

Odwiedziliśmy kilka krajów, odbyliśmy wiele rozmów z naukowcami – historykami, archeologami, liturgistami. Tak poszukiwania Kielicha zawiodły nas do Walencji (…) Zacznijmy jednak od początku — Grzegorz Górny ujawnia wyniki śledztwa dotyczącego Kielicha Jezusa Chrystusa.

Publicysta zauważa:

Nie ma chyba na świecie bardziej zmistyfikowanego przedmiotu niż Święty Graal. Kielich, którego użył Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy, stał się w naszych czasach popkulturowym gadżetem należącym bardziej do sfery mitów i legend niż historycznej rzeczywistości.

Gdyby na Krymie się nie skończyło? – To broniłbym mojego kraju w lesie jako partyzant. Siedzielibyśmy gdzieś i walczyli z Ruskimi — wyznaje na łamach tygodnika „wSieci”, w rozmowie z Robertem Mazurkiem, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górski.

I zaznacza:

To nie jest kpina, tylko gorzka świadomość, że gdyby doszło do wojny, to i ty, i ja byśmy się z Ruskimi napieprzali, chociaż niewiele umiemy.

Twórca i wieloletni prezes firmy Optimus SA, obecnie hodowca owiec i filantrop Roman Kluska w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi opowiada o „biznesie na smyczy urzędników”:

Gdy budowałem w Nowym Sączu pierwszą halę produkcyjną, to dostałem pozwolenie w dwa tygodnie. Podanie z planem zaniósł mój pracownik, a nie wiedziałem nawet, jak nazywa się prezydent miasta. A teraz, kiedy na swojej ziemi, za swoje pieniądze chciałem wybudować owczarnię, na zezwolenie czekałem dokładnie półtora roku, a opinię musiało wyrazić 16 instytucji — mówi Roman Kluska.

O „niegrzecznych chłopcach szukających Boga” pisze Łukasz Adamski:

Co łączy Boba Dylana, Krisa Kristoffersona i Dave’a Mustaine’a? Oprócz tego, że każdy z nich jest wielkiego formatu gwiazdą popkultury, żaden nie waha się przyznawać do wiary — czytamy w tekście redaktora naczelnego portalu wNas.pl.

Z Kolei Krzysztof Czabański stawia tezę: diabeł Tuskowi dzieci niańczy.

A miało być tak pięknie. PiS płynęło na fali wzrastających notowań, eksperci Jarosława Kaczyńskiego przygotowywali programy sanacji państwa polskiego w jego najbardziej zaniedbanych obszarach. Politycy wykonywali ciężką pracę, objeżdżając powiaty i gminy, rozmawiając tam z obywatelami. Ale przestało być. Po Ukrainie — pisze Czabański, zastanawiając się nad potencjalnymi ruchami, które powinno wykonać Prawo i Sprawiedliwość.

Stanisław Janecki w tekście o nadwiślańskich oddziałach szturmowych Władimira Putina pisze o tajnych działaniach Rosjan w Polsce.

Od lat działają u nas organizacje i ludzie realizujący strategiczne cele kremla. wbrew naszym interesom. dzieje się to przy kompletnej bierności państwowych służ — pisze publicysta „wSieci”.

O historii Kazimierza Marcinkiewicza i jego Isabel pisze Krzysztof Feusette.

Nie wiedziała, że był premierem. nie miał pojęcia, że jest poetką. Nie wiadomo, też, kto kogo, jak miał rzec Kazimierz, „wykopał z domu”. Ale tabloidy donoszą, że ich gorące lans story właśnie przeminęło z wiatrem — czytamy na łamach tygodnika.

Marcin Wikło kreśli sylwetkę niezwykłego biegacza.

Zbyszek Stefaniak dotarł na metę 9. PZU Półmaratonu warszawskiego ostatni, ale i tak okrzyknięto go zwycięzcą — pisze.

A Maja Narbutt opisuje niezwykłą wizytę polskiego kibica na Santiago Bernabeu w Madrycie.

Uśmiechnięty Dawid Pawelczyk stoi obok gwiazdy Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Kiedy patrzy się na to zdjęcie, trudno uwierzyć, że kilka miesięcy temu czternastolatek pogrążony był w śpiączce. A teraz zrealizował swe największe marzenie i ma całe życie przed sobą, by sięgać po następne — pisze Narbutt. Jan Rokita zastanawia się nad rolą Polski w międzynarodowym kryzysie związanym z agresją Rosji na Ukrainę:

Postawa Polski wobec Rosji w kryzysie ukraińskim stała się przyczyną zamętu w rządzie Angeli Merkel — czytamy na łamach tygodnika.

Grzegorz Górny w relacji z Budapesztu opisuje krajobraz Węgier po niedawnych wyborach, w których zwyciężył Fidesz.

Największym przegranym wyborów okazała się zjednoczona lewica. potrafiła tylko atakować Orbána za rzekomą dyktaturę i dławienie wolności — czytamy.

Waldemar Żyszkiewicz porównuje sytuację Ukrainy do wydarzeń historycznych:

Dla lepszego zrozumienia obecnej sytuacji Ukrainy często przywołuje się postawę premiera Neville’a Chamberlaina z 1938 r. niesłusznie, bo tym razem nie mamy do czynienia z ponowieniem kapitulanckiego Monachium, lecz z ukrytą powtórką słynnej konferencji.

A Kamil Stoch mówi w rozmowie z Cezarym Kowalskim o swoich priorytetach:

Jestem, jaki jestem. nie muszę wszystkim przypadać do gustu, nie muszą mnie wszyscy lubić. Dlatego nie robię nic na siłę, nic na pokaz — mówi najlepszy polski skoczek narciarski.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy w tygodniku „wSieci” znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego wielkanocnej tradycji towarzyszy malowanie jajek.

O malowaniu jaj w starożytności wspominają Owidiusz i Pliniusz. W Chinach kolorowymi jajkami ludzie obdarowywali się z okazji nadejścia wiosny” — przypomina Anna Monicka.

W dodatku specjalnym „Niepokonani” publicyści tygodnika „wSieci” w piszą o najtragiczniejszych wydarzeniach z historii Polski, które jednak Polacy potrafili przekuć w zwycięstwa.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 14 kwietnia, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook