Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer "wSieci"

21.08.2016

"wSieci" o hipokryzji prezydent Warszawy, która walczy z upamiętnieniem Lecha Kaczyńskiego.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” piszemy o hipokryzji prezydent Warszawy i ponawiamy pytanie, dlaczego po 6 latach od katastrofy smoleńskiej stolica wciąż godnie nie uhonorowała swojego byłego prezydenta? Przez wszystkie trzy kadencje swojej prezydentury Gronkiewicz-Waltz robiła, co mogła, by dyskredytować zasługi swojego poprzednika dla miasta – pisze Marek Pyza.  Zaciekłość i konsekwencja, z jaką Hanna Gronkiewicz-Waltz zwalcza ideę upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej, jednak zdumiewają. Trudno pojąć tę mongolską, azjatycką konsekwencję pogardy, jaką prezentują prezydent Warszawy i jej świta – wtóruje mu Maciej Pawlicki.

Pani prezydent swojego poprzednika zapewne najchętniej by z pamięci warszawiaków i stołecznej przestrzeni zupełnie wymazała. Przeszkadza jej każda próba upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego. Nie przeszkadzał zaś najgłośniejszy symbol lewackiej wojny ideologicznej, czyli Tęcza na pl. Zbawiciela. Nie przeszkadzało kuriozalne oszpecenie pl. Powstańców Warszawy wielkimi donicami — ba, zdawała się z tego wręcz dumna. Nie przeszkadzało wreszcie doklejenie biurowca na rogu ulic Senatorskiej i Podwale — w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, dosłownie przy pl. Zamkowym. Nowoczesną bryłę wciśnięto pomiędzy odbudowane po wojnie dawne kamienice i pałace – zauważa Marek Pyza.

W nowym numerze tygodnika „wSieci” podejmujemy się również analizy przyszłości Platformy Obywatelskiej. Czy partia, która jeszcze niedawno rządziła Polską powoli stacza się w polityczną nicość, a kolejne deklaracje jej lidera Grzegorza Schetyny tylko przyspieszają ten proces? Jak zauważają publicyści tygodnika „wSieci” Wojciech Biedroń i Grzegorz Górny, jesienią czeka nas kolejna odsłona walki o rząd dusz i władzę nad opozycją. Mateusz Kijowski coraz śmielej idzie na starcie z szefem PO, a Grzegorz Schetyna bez pardonu będzie chciał się rozprawić z liderem KOD.

Odnosimy się również do publikacji „Newsweeka”, który bezpardonowo zaatakował odpoczywających nad morzem Polaków, porównując wielodzietne rodziny do Hunów, którzy za pieniądze z 500+ zaczęli tłumnie demolować polskie plaże. Dorota Łosiewicz, postanowiła porozmawiać z Maciejem Sikorskim, ojcem pięciorga (niebawem sześciorga) dzieci, pomysłodawcą i autorem cyklu widowisk „Historia dla najmłodszych" i sprawdzić, co o takiej „laurce” myślą sami zainteresowani, czyli wielodzietni rodzice.

W nowym „wSieci” publikujemy też wywiad Jacka i Michała Karnowskich z Janem Pietrzakiem: - Mówią o mnie „pisowski”. Nie było PiS, ja byłem, na Boga! To raczej PiS się do mnie przyłączyło, a nie odwrotnie. Prowadzę kabaret dla całej wspólnoty śmiechu, zależy mi, żeby przychodzili także ludzie inaczej myślący. I dopóki Michnik przychodził na nasze występy, był innym człowiekiem. Gdy przestał na początku lat 90., to oszalał – mówi twórca legendarnego Kabaretu pod Egidą.

W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Jana Rokity, Krystyny Grzybowskiej, Piotra Zaremby, Adama Ciesielskiego, Łukasza Adamskiego, Lecha Makowieckiego, Piotra Skwiecińskiego i Marcina Fijołka.

Nowy numer tygodnika w sprzedaży od 22 sierpnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook