Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer tygodnika "wSieci"

24.07.2016

Już niedługo Kraków stanie się centrum Światowych Dni Młodzieży.

Wybór tego miasta wydaje się wielce znaczący. Rok 2016 został bowiem ogłoszony Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, Kraków zaś to światowa stolica kultu Bożego Miłosierdzia związanego ze św. Faustyną Kowalską i św. Janem Pawłem II – pisze na łamach „wSieci” Grzegorz Górny, publicysta największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce. O szczególnej wadze tegorocznych obchodów ŚDM pisze również Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl.

Odwołując się do słów św. Faustyny, Grzegorz Górny przypomina o szczególnej roli Polski na duchowej mapie świata: - W swym „Dzienniczku” s. Faustyna zapisała słowa, jakie podczas jednej z wizji skierował do niej Jezus: „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje” – przypomina Górny.

O szczególnym wymiarze tegorocznych obchodów ŚDM pisze również Marzena Nykiel, redaktor naczelna wPolityce.pl: – Wkraczamy w wyjątkowy czas przełomów, zagrożeń i rozstrzygnięć. Nieprzypadkowo Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Krakowie i Częstochowie. Jubileusz Chrztu Polski wprowadza nas w niezwykle symboliczny rok 2017 – rok zderzenia kluczowych jubileuszy w duchowych dziejach świata. Jaka jest rola Polski? – pyta autorka. I dodaje: – Niepokojące zjawiska wyraźnie przyspieszyły. Próżno szukać przestrzeni wolnej od zagrożeń. Rośnie agresja, narasta zbiorowy amok zdezorientowanych społeczeństw, wzmacniają się radykalizmy.

W nowym numerze „wSieci” także rozmowa Jacka Karnowskiego i Piotra Zaremby z premier Beatą Szydło.

Ojciec Święty przyjeżdża do kraju wyjątkowo wytrwałego w wierze, do oazy spokoju moralnego. Ale potrzebujemy pozytywnej energii, sygnału, że to, co robimy, ma sens – mówi premier. Szefowa polskiego rządu odnosi się również do niepokojów związanych z zamachami terrorystycznymi w Europie i do słabości europejskich struktur w obliczu wielu wyzwań stojących przed UE: - Przestrogi, najbardziej czarne scenariusze się sprawdzają. Gdyby wzięto pod uwagę diagnozy Prawa i Sprawiedliwości, może byłoby inaczej. To gorzka satysfakcja. Niestety mam wrażenie, że europejskie elity są bezradne wobec zagrożeń. Niestety od pewnego czasu obserwujemy to, że politycy europejscy nie wiedzą, co robić z zagrożeniami, poza gestami. Gesty są ważne, solidarność jest istotna, ale przede wszystkim powinniśmy się skupić na wspólnych działaniach. To smutne, jednak nie widać pomysłów na realną walkę z terroryzmem. A trzeba sobie powiedzieć wprost: terroryzm to wojna wypowiedziana cywilizacji europejskiej – mówi premier Beata Szydło.

„wSieci” przypomina i kontynuuje ustalenia dziennikarskiego śledztwa Marka Pyzy i Marcina Wiło z ubiegłego tygodnia, w którym reporterzy opisali imponujące „finansowe osiągnięcia” prezydenta Adamowicza. Prezydent Gdańska reaguje agresją na naszą ubiegłotygodniową publikację o niejasnych źródłach jego majątku. Nawet politycy Platformy Obywatelskiej nie bronią już swojego prezydenta. Wszyscy podkreślają: sprawę powinna wyjaśnić prokuratura – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” polecamy także rozmowę Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego z Piotrem Zarembą. Nie ma haniebnych uchwał państwa podziemnego, rozkazów AK . Mamy prawo o tym mówić, kręcić filmy, zamawiać książki, komiksy – podkreśla dyrektor Ołdakowski.

Za tydzień, 1 sierpnia w tygodniku „wSieci” opublikowany zostanie wyjątkowy dodatek poświęcony Powstaniu Warszawskiemu zawierający „Śpiewnik powstańczy” – teksty niemal 20 pieśni i piosenek, które każdy powinien znać.

Ponadto w numerze felietony: Krystyny Grzybowskiej, Lecha Makowieckiego i Piotra Skwiecińskieog. O słabości zachodu pisze Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. Tradycyjnie w numerze prezentujemy też teksty Witolda Gadowskiego, Wojciecha Reszczyńskiego, Jerzego Jachowicza i Łukasza Adamskiego. Najnowszy numer tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już od 25 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook