Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer tygodnika "wSieci"

13.03.2016

W numerze dwa najbardziej gorące tematy, którymi żyje opinia publiczna.

Publicyści tygodnika „wSieci” poruszają w najnowszym numerze m.in. dwa najbardziej gorące tematy, którymi żyje opinia publiczna, a także świat polityki i mediów – wypadek samochodu, którym podróżował prezydent Andrzej Duda oraz wyrok/niewyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

 

Najnowsze wydanie tygodnika podejmuje temat wypadku prezydenckiego samochodu. W artykule „Igranie z życiem prezydenta” Marek Pyza i Marcin Wikło zwracają uwagę na fatalnie zorganizowaną ochronę najważniejszej osoby w państwie. Wypadek prezydenckiej limuzyny trzeba potraktować niezwykle poważnie. Czy wreszcie ruszy konieczna lawina zmian w sposobie ochraniania najważniejszych ludzi w państwie? Po latach degrengolady są oni naprawdę w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ujawniamy skalę patologii w BOR – zapowiadają dziennikarze. Natomiast Krzysztof Feusette w swoim artykule zwraca uwagę na uwolnione przez wypadek samochodu pokłady nienawiści KOD-u, których przejawem były komentarze z życzeniem śmierci głowie państwa.

Ponadto znajdziemy również materiał „Superwładca Rzepliński” Stanisława Janeckiego, który pisze: Trybunał praktycznie przyjął, że może parlamentowi nakazać sprawowanie funkcji władzy ustawodawczej lub jej zakazać.

 

W tygodniku „wSieci” znajdziemy materiały, które wiążą się z historia komunistycznej bezpieki. „Szczerze i do bólu” to wywiad przeprowadzony przez Jacka i Michała Karnowskich z Jerzym Zelnikiem na temat współpracy aktora z SB. Natomiast w artykule Marka Pyzy i Marcina Wikło „Zwycięstwo nad wcielonym złem” przy okazji mającej się odbyć niedługo premiery dokumentalnego filmu o śmierci bł. ks. Popiełuszki przypomina te tragiczne wydarzenia.

 

W tygodniku również o polityce historycznej w artykule Jana Rokity „Nowa pedagogika wstydu”, rozmowa Andrzeja Rafała Potockiego z Danielem Obajtkiem, prezesem Agencji Restrukturyzacji oraz wywiad Łukasza Warzechy z prof. Antonim Dudkiem, przewodniczącym Rady Instytutu Pamięci Narodowej, a także o nagrodzie Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, którą w Belwederze odebrał z rąk prezes Ruchu Marty Kaczyńskiej prezydent Andrzej Duda w tekście Doroty Łosiewicz „Śladami Lecha Kaczyńskiego”.

 

Godne polecenia są również dwa teksty o teatrze: „Jestem czarnym romantykiem” – wywiad z Bogusławem Lindą, reżyserem „Frankensteina” w przeddzień premiery sztuki w Teatrze Syrena oraz „Ośmiozgłoskowiec jest fajny” pióra Piotra Zaremby o kulturze teatralnej wśród młodzieży.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów: Andrzeja Zybertowicza, Krystyny Grzybowskiej, Piotra Skwiecińskiego, Lecha Makowieckiego, Wojciecha Reszczyńskiego, Bronisława Wildsteina.

 

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 14 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook