Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer tygodnika "wSieci"

13.03.2016

W numerze dwa najbardziej gorące tematy, którymi żyje opinia publiczna.

Publicyści tygodnika „wSieci” poruszają w najnowszym numerze m.in. dwa najbardziej gorące tematy, którymi żyje opinia publiczna, a także świat polityki i mediów – wypadek samochodu, którym podróżował prezydent Andrzej Duda oraz wyrok/niewyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

 

Najnowsze wydanie tygodnika podejmuje temat wypadku prezydenckiego samochodu. W artykule „Igranie z życiem prezydenta” Marek Pyza i Marcin Wikło zwracają uwagę na fatalnie zorganizowaną ochronę najważniejszej osoby w państwie. Wypadek prezydenckiej limuzyny trzeba potraktować niezwykle poważnie. Czy wreszcie ruszy konieczna lawina zmian w sposobie ochraniania najważniejszych ludzi w państwie? Po latach degrengolady są oni naprawdę w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ujawniamy skalę patologii w BOR – zapowiadają dziennikarze. Natomiast Krzysztof Feusette w swoim artykule zwraca uwagę na uwolnione przez wypadek samochodu pokłady nienawiści KOD-u, których przejawem były komentarze z życzeniem śmierci głowie państwa.

Ponadto znajdziemy również materiał „Superwładca Rzepliński” Stanisława Janeckiego, który pisze: Trybunał praktycznie przyjął, że może parlamentowi nakazać sprawowanie funkcji władzy ustawodawczej lub jej zakazać.

 

W tygodniku „wSieci” znajdziemy materiały, które wiążą się z historia komunistycznej bezpieki. „Szczerze i do bólu” to wywiad przeprowadzony przez Jacka i Michała Karnowskich z Jerzym Zelnikiem na temat współpracy aktora z SB. Natomiast w artykule Marka Pyzy i Marcina Wikło „Zwycięstwo nad wcielonym złem” przy okazji mającej się odbyć niedługo premiery dokumentalnego filmu o śmierci bł. ks. Popiełuszki przypomina te tragiczne wydarzenia.

 

W tygodniku również o polityce historycznej w artykule Jana Rokity „Nowa pedagogika wstydu”, rozmowa Andrzeja Rafała Potockiego z Danielem Obajtkiem, prezesem Agencji Restrukturyzacji oraz wywiad Łukasza Warzechy z prof. Antonim Dudkiem, przewodniczącym Rady Instytutu Pamięci Narodowej, a także o nagrodzie Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, którą w Belwederze odebrał z rąk prezes Ruchu Marty Kaczyńskiej prezydent Andrzej Duda w tekście Doroty Łosiewicz „Śladami Lecha Kaczyńskiego”.

 

Godne polecenia są również dwa teksty o teatrze: „Jestem czarnym romantykiem” – wywiad z Bogusławem Lindą, reżyserem „Frankensteina” w przeddzień premiery sztuki w Teatrze Syrena oraz „Ośmiozgłoskowiec jest fajny” pióra Piotra Zaremby o kulturze teatralnej wśród młodzieży.

Ponadto zachęcamy do lektury felietonów: Andrzeja Zybertowicza, Krystyny Grzybowskiej, Piotra Skwiecińskiego, Lecha Makowieckiego, Wojciecha Reszczyńskiego, Bronisława Wildsteina.

 

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 14 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook