Jedynie prawda jest ciekawa


Nowy numer “wSieci” od poniedziałku w kioskach!

22.06.2014

W najnowszym tygodniku „wSieci” nowe, wstrząsające ustalenia dotyczące tego, kto nagrywał polityków. Reporterskie śledztwo Marka Pyzy i Marcina Wikło prowadzi do majora BOR i w konsekwencji – do Rosjan.

W numerze także wnikliwa publicystyczna, wielogłosowa analiza wydarzeń związanych z aferą podsłuchową.

Sfrustrowany major Biura Ochrony Rządu podejrzewany o powiązania z Rosjanami plus restauracja znajdująca się pod ich operacyjną kontrolą. Do tego dziennikarz specjalizujący się w przeciekach z rozmaitych służb i tygodnik dramatycznie walczący o przetrwanie, z naczelnym próbującym uciec od gangsterskiej przeszłości. W tle polityczne motywy PSL i Bronisława Komorowskiego. To właśnie ta mieszanka doprowadziła do wybuchu i ujawnienia nagrań kompromitujących ekipę Donalda Tuska — aferę podsłuchową w temacie tygodnia w materiale „Restauracja rodem ze szpiegowa” analizują Marek Pyza i Marcin Wikło.

Czterdziestokilkuletni oficer BOR, w służbie od piętnastu lat, do niedawna pełnił kluczowe funkcje, był wiceszefem pionu logistyki i szefem Oddziału Profilaktyki Ochronnej i odpowiadał właśnie za zabezpieczenie miejsc, w których pojawiały się chronione osoby — według naszych informacji to on miał stać za nagrywaniem najważniejszych polityków w państwie — piszą w tygodniku Marek Pyza i Marcin Wikło. 

Dziennikarze przyglądają się też szefowi warszawskiej restauracji, który miał usłyszeć od ABW, że w zaskakujący sposób znalazł się przypadkiem w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Czy rzeczywiście przypadkiem? Kolejnym bohaterem dziennikarskiego śledztwa jest… dziennikarz. Piotr Nisztor, główny autor tekstu o podsłuchach, opublikowanego w tygodniku „Wprost”.

Reporterzy „wSieci” wymieniają cała listę zbiegów okoliczności i śladów prowadzących do tych, którzy na aferze podsłuchowej zyskują najbardziej.

W nowym wydaniu tygodnik zamieszcza obszerną, wielogłosową analizę publicystyczną, uzupełniająca dziennikarskie ustalenia.

Maciej Pawlicki pisze: Może – gdy czytają Państwo te słowa – Donald T. nie jest już premierem rządu Rzeczypospolitej. Jeśli jednak trwa operacja odrywania go od stolca, znaczy, że Wielki Dygot musi być jeszcze większy. Że trzeba tonące państwo rozhuśtać jeszcze bardziej, żeby zmyć z kapitańskiego mostka osobnika, który polski okręt prowadzi na skały.

W artykule „Godzina powagi” Jan Rokita zauważa: W każdym demokratycznym kraju ujawnienie takiej rozmowy szefa banku centralnego z ministrem ds. policji i służb specjalnych wywołałoby ciężki kryzys polityczny. Polska nie jest pod tym względem jakimś wyjątkiem.

Piotr Skwieciński analizuje, kto zyskuje, a kto traci na aferze podsłuchowej. 

Tracimy – przepraszam za górnolotność – my wszyscy, Polska. Są to straty niewymierne, lecz bardzo dotkliwe – pisze autor. - Bo nikt nam oczywiście tego nie powie w oczy, ale przez tę aferę poczyniliśmy – i w oczach naszych sojuszników, i przeciwników – poważny krok w stronę postrzegania nas nie jako w miarę normalny kraj Zachodu, tylko coś pośredniego między jakimś państwem o standardach WNP a czymś, czego nawet nie jestem w stanie określić.

„Niezależnie od stylu i merytorycznych argumentów chodziło o to, jak (!) NBP może pomóc politykom Platformy Obywatelskiej wygrać wybory i zablokować możliwość przejęcia władzy przez głównego rywala – Prawo i Sprawiedliwość” - uważa Barbara Fedyszak Radziejowska.

Piotr Zaremba diagnozuje: Tuskowi wojnę wypowiedział wróg wewnętrzny. Tylko taki atak mógł być do tego stopnia bolesny. 

I podkreśla:

Rozmowa Sienkiewicza z Belką to świadectwo bezwzględności w domykaniu politycznego dealu. Pogwarki Nowaka z ministrem Parafianowiczem to dowód na tuzinkowe załatwiactwo. Samo w sobie to źródło bezcenne, nie tylko dla politologów, lecz dla wszystkich, którzy chcą diagnozować stan polskiego państwa.

By uśpić rozum Polaków w sprawie nagrań obnażających degrengoladę obecnie rządzącej ekipy, zastosowano już wiele sposobów i metod socjotechnicznych” – pisze Wiktor Świetlik i przedstawia ich katalog w materiale „Jak rozgotować aferę”.

Stanisław Janecki w artykule „Mafia państwowa” analizuje, „co nam mówią ujawnione nagrania z udziałem ważnych osobistości” i przedstawia „najistotniejsze fragmenty, główne cele rozmówców oraz spodziewane skutki tego, co proponują”.

Aferę podsłuchową komentują również felietoniści: Wojciech Wencel, Krystyna Grzybowska, Marek Król i Wiktor Gadowski.

Robert Mazurek zamyka temat tygodnia, kreśląc „Alfabet afery”. Nie mogło w nim zabraknąć stwierdzenia opisującego stan państwa polskiego według ministra Sienkiewicza: „Ch…, dupa i kamieni kupa”.

Obszerna analiza afery podsłuchowej i nowe ślady prowadzące do tych, którzy nagrywali polskich polityków w najnowszym tygodniku „wSieci” w sprzedaży od 23 czerwca, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków.

Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook