Jedynie prawda jest ciekawa


Noworoczne "wSieci": Medialny zamach stanu

27.12.2015

Medialny zamach stanu – na łamach tygodnika odsłaniamy kulisy ataku TVP na rząd i prezydenta, debata publicystów: „Jak idzie PiS-owi?”, a także prognoza na 2016 rok. W numerze ponadto m.in. Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Guzym a Łukasz Adamski przedstawia kino o Dzikim Zachodzie i listę Top 6 westernów.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 28 grudnia.

Marcin Wikło i Marek Pyza odsłaniają skalę manipulacji w mediach publicznych. - Zarówno w „Wiadomościach” Piotra Kraśki, jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny – piszą dziennikarze.

Na łamach „wSieci” debata publicystów - Stanisław Janecki, Piotr Zaremba i Piotr Skwieciński oceniają rządy Prawa i Sprawiedliwości. Według Janeckiego - Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje w 2016 r. swoje zamiary, po 26 latach Polska przestanie być Republiką Okrągłego Stołu. Z kolei Piotr Zaremba zauważa: - To pierwszy rząd, który próbuje przełamać sto niemożności, z zapaścią demograficzną na czele, sporne bywają metody czyszczenia przedpola – twierdzi. Trzeci z publicystów – Piotr Skwieciński – ocenia: - Nowa władza realizuje skutecznie to, co sobie założyła. A to, co sobie założyła, jest w większości wypadków dobre dla kraju – podkreśla Skwieciński.

- W sensie politycznym minione 12 miesięcy można uznać za „rok cudów” dla byłej opozycji i – miejmy nadzieję – dla całego naszego kraju. Cofnijmy się do początku tego roku. Kto był wówczas w stanie przewidzieć, że prezydentem zostanie kandydat PiS, a partia ta zdobędzie samodzielną większość w parlamencie? Na ile stało się tak ze względu na zbieg niezależnych od zwycięzców okoliczności, a na ile był to efekt ich pracy? - Bronisław Wildstein analizuje kończący się rok i prognozuje wydarzenia najbliższych dwunastu miesięcy.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Guzym, ekspertem i komentatorem w sprawach międzynarodowych, byłym liderem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, internowanym w stanie wojennym, szefem Klubu Atlantyckiego w latach 90. Karnowscy, odnosząc się do opinii eksperta, o toczącej się wojnie psychologicznej wydanej nowej władzy, pytają „kto ją prowadzi” i jakie są objawy tego zjawiska. - Do niedawna uważałem, że to tylko propaganda. Zmasowana i brutalna, ale nieprzekraczająca tego, do czego się przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy. Przecież propagandę uprawiają wszystkie partie, choć mają do tego różnej siły narzędzia, a przekaz mniej lub bardziej bazuje na rzeczywistości. Jednak wydarzenia ostatnich tygodni skłoniły mnie do zmiany kwalifikacji — skala, używane metody, spójność działań przekonały mnie, że to bardziej wojna psychologiczna – podkreśla Jarosław Guzy.

W oczekiwaniu na nowy western Quentina Tarantino Łukasz Adamski prezentuje Top 6 westernów. Numerem jeden według dziennikarza jest „Dobry, zły i brzydki” (1966). - Film legenda. Jedno z największych arcydzieł nie tylko westernu, lecz całej kinematografii. Zwieńczenie „dolarowej trylogii”, którą w każdym filmie na różne sposoby cytuje Tarantino. Sergio Leone przemeblował amerykański western, kręcąc swoje filmy na Sycylii i w Hiszpanii (sic!). Ba, wypromował na wskroś amerykańskiego aktora Clinta Eastwooda, który właśnie w Europie stworzył jedną ze swoich ikonograficznych ról — człowieka bez imienia – pisze Adamski.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży już od 28 grudnia br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook