Jedynie prawda jest ciekawa


Noworoczne "wSieci": Medialny zamach stanu

27.12.2015

Medialny zamach stanu – na łamach tygodnika odsłaniamy kulisy ataku TVP na rząd i prezydenta, debata publicystów: „Jak idzie PiS-owi?”, a także prognoza na 2016 rok. W numerze ponadto m.in. Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Guzym a Łukasz Adamski przedstawia kino o Dzikim Zachodzie i listę Top 6 westernów.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 28 grudnia.

Marcin Wikło i Marek Pyza odsłaniają skalę manipulacji w mediach publicznych. - Zarówno w „Wiadomościach” Piotra Kraśki, jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny – piszą dziennikarze.

Na łamach „wSieci” debata publicystów - Stanisław Janecki, Piotr Zaremba i Piotr Skwieciński oceniają rządy Prawa i Sprawiedliwości. Według Janeckiego - Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje w 2016 r. swoje zamiary, po 26 latach Polska przestanie być Republiką Okrągłego Stołu. Z kolei Piotr Zaremba zauważa: - To pierwszy rząd, który próbuje przełamać sto niemożności, z zapaścią demograficzną na czele, sporne bywają metody czyszczenia przedpola – twierdzi. Trzeci z publicystów – Piotr Skwieciński – ocenia: - Nowa władza realizuje skutecznie to, co sobie założyła. A to, co sobie założyła, jest w większości wypadków dobre dla kraju – podkreśla Skwieciński.

- W sensie politycznym minione 12 miesięcy można uznać za „rok cudów” dla byłej opozycji i – miejmy nadzieję – dla całego naszego kraju. Cofnijmy się do początku tego roku. Kto był wówczas w stanie przewidzieć, że prezydentem zostanie kandydat PiS, a partia ta zdobędzie samodzielną większość w parlamencie? Na ile stało się tak ze względu na zbieg niezależnych od zwycięzców okoliczności, a na ile był to efekt ich pracy? - Bronisław Wildstein analizuje kończący się rok i prognozuje wydarzenia najbliższych dwunastu miesięcy.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Guzym, ekspertem i komentatorem w sprawach międzynarodowych, byłym liderem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, internowanym w stanie wojennym, szefem Klubu Atlantyckiego w latach 90. Karnowscy, odnosząc się do opinii eksperta, o toczącej się wojnie psychologicznej wydanej nowej władzy, pytają „kto ją prowadzi” i jakie są objawy tego zjawiska. - Do niedawna uważałem, że to tylko propaganda. Zmasowana i brutalna, ale nieprzekraczająca tego, do czego się przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy. Przecież propagandę uprawiają wszystkie partie, choć mają do tego różnej siły narzędzia, a przekaz mniej lub bardziej bazuje na rzeczywistości. Jednak wydarzenia ostatnich tygodni skłoniły mnie do zmiany kwalifikacji — skala, używane metody, spójność działań przekonały mnie, że to bardziej wojna psychologiczna – podkreśla Jarosław Guzy.

W oczekiwaniu na nowy western Quentina Tarantino Łukasz Adamski prezentuje Top 6 westernów. Numerem jeden według dziennikarza jest „Dobry, zły i brzydki” (1966). - Film legenda. Jedno z największych arcydzieł nie tylko westernu, lecz całej kinematografii. Zwieńczenie „dolarowej trylogii”, którą w każdym filmie na różne sposoby cytuje Tarantino. Sergio Leone przemeblował amerykański western, kręcąc swoje filmy na Sycylii i w Hiszpanii (sic!). Ba, wypromował na wskroś amerykańskiego aktora Clinta Eastwooda, który właśnie w Europie stworzył jedną ze swoich ikonograficznych ról — człowieka bez imienia – pisze Adamski.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży już od 28 grudnia br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook