Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe wydanie tygodnika „ABC” już w kioskach!

20.05.2015

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – Przyłapaliśmy wiceministra finansów Jacka Kapicę (45 l.), jak służbową limuzyną spieszy się do przychodni dziecięcej w Warszawie, gdzie jego syn ma wizytę u doktora. Resort przekonuje, że mu wolno, bo podpisał umowę. Tak oto wykorzystuje się służbowe auta w naszym kraju!

W tygodniku także doradca prezydenta Komorowskiego, Henryk Wujec odpowiada za tragiczny wypadek z 2014 r. Dlaczego śledztwo w tej trwało ponad rok? Na łamach „ABC” także kulisy małżeńskiego kryzysu Beaty Kozidrak i wstrząsający apel do polityków o zmianę przepisów dotyczących ochrony przed niebezpiecznymi przestępcami po odbyciu kary więzienia.

Nowe wydanie rozpoczyna obszerny wywiad tygodnika „ABC” z kandydatem na prezydenta, Andrzejem Dudą, który mówi dziennikarzom „ABC”:

"Więcej pracować już nie możemy, jesteśmy w ścisłej czołówce pod względem przeciętnej liczby godzin przepracowanych rocznie. Jak mówiłem w debacie telewizyjnej - spotykam ludzi, którzy mówią, że dłużej pracować się już nie da. I mają rację. Możemy ruszyć mocno do przodu, Polakom może się żyć znacznie lepiej".

Swoistym uzupełnieniem słów Dudy jest przygotowany przez redakcję „ABC” Manifest 2015. 

"Głodowe pensje, brak perspektyw, codzienna walka o godne życie i poczucie lekceważenia przez polityczne elity. Tracimy cierpliwość. Chcemy, by władza dbała o obywateli. Żądamy zmian!" - czytamy w tygodniku, przy trzynastopunktowej liście postulatów, zarzutów i problemów, jakich Polacy mają już zwyczajnie dość.

O tej złości mówi w wywiadzie na łamach tygodnika „ABC” także Paweł Kukiz. Zobacz też, co dziś mają kandydaci na prezydenta, jak zbudowany jest i ile ma sypialni Pałac Prezydencki oraz jak wpływa na nas mieszkanie w mieście i co jeść by być modnym. 

Jak co tydzień, w „Magazynie ABC” zestaw najciekawszych tekstów reporterskich, m.in. publicystyczne podsumowanie zmagań lewicy i prawicy - Piotr Skwieciński pisze jak to się stało, że polska lewica, która jeszcze kilkanaście lat temu była najważniejszą siłą polityczną kraju, dziś znalazła się na granicy upadku? Po prawej stronie – o prawicy w cieniu Kukiza pisze Stanisław Janecki. Polecamy też uwadze podsumowanie „Durczok Gate” przed spotkaniem byłego dziennikarza TVN z byłym redaktorem naczelnym „Wprost”, Sylwestrem Latkowskim w sądzie 

„ABC – tygodnik aktualny, bezkompromisowy, ciekawy” w sprzedaży od 20 maja w kioskach w całej Polsce w cenie 3,50 zł. Pismo dostępne jest też w prenumeracie w e-kioskach. W tygodniku także reporterski „Magazyn ABC” oraz ekskluzywny dodatek lifestylowy z gorącymi wiadomościami ze świata showbiznesu i pełnym programem TV na cały tydzień – „ABC LOOK!”. 

Zapraszamy na stronę internetową www.abctygodnik.pl oraz na profil tygodnika na Facebooku – www.facebook.com/ABCtygodnik

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook