Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe "wSieci": PiS na celowniku

31.07.2016

Tylko w tygodniku „wSieci” legendarny opozycjonista Piotr Jegliński ostrzega, że ekipa PiS jest na celowniku! „Wiele sił na świecie nie może się pogodzić z tym, co wydarzyło się u nas w zeszłym roku. Agresja będzie narastała, i to na wielu poziomach” – mówi Jegliński w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Ponadto w numerze specjalny dodatek na 72. rocznicę Powstania Warszawskiego, a w nim: Śpiewnik powstańczych pieśni i piosenek, których teksty znać powinien każdy.

W nowym wydaniu tygodnika, w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim, Piotr Jegliński mówi o zagrożeniach, jakim Polska pod nowo wybraną władzą musi stawić czoła. Zwraca m.in. uwagę, że o suwerenność i niepodległość trzeba się bić. Pod koniec lat 70. poznałem w Londynie płk. Józefa Smoleńskiego, ostatniego szefa Dwójki, czyli Oddziału II Sztabu Głównego WP, kolegę mojego wuja z I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. I on mi powiedział: „Nam, pokoleniu, które wywalczyło po 123 latach zaborów niepodległość, wydawało się, że niepodległa Polska będzie już zawsze. My tak naprawdę myśleliśmy. A tymczasem o niepodległość trzeba się bić codziennie”. […] Po raz pierwszy od 1989 r. mamy szansę na naprawdę suwerenne państwo. To będzie coś, co zostanie, nawet jeśli zmieni się władza. To będą te nasze solidne fundamenty. Ale miejmy też świadomość, że to bój na śmierć i życie. Rzucą wszystkie siły, by powstrzymać zmiany. Mogą nawet zabijać.

W tygodniku także artykuł zatytułowany „Trędowaty” pióra Stanisława Janeckiego, poświęcony najbardziej kontrowersyjnej postaci polskiej sceny politycznej. Michał Kamiński kończy karierę w polskiej polityce i nikt go nie żałuje, bo panuje powszechna zgoda, że należał do tych, którzy tę politykę w największym stopniu zohydzili – pisze autor. Zauważa także: Po wyrzuceniu go przez Grzegorza Schetynę z partii i klubu Platformy Obywatelskiej Kamiński stał się najbardziej znienawidzoną osobą nie tylko w tym ugrupowaniu, lecz w ogóle w polskiej polityce.

Na łamach „wSieci” także komentarze dotyczące sytuacji w Europie i Niemczech oraz Turcji po ostatniej fali zamachów terrorystycznych. Aleksandra Rybińska („Po zamachach: studium manipulacji”) pisze: Niemieckie elity polityczne nie mają zamiaru walczyć z prawdziwymi przyczynami terroryzmu, czyli pomyloną polityką multikulti. Cały wysiłek skupiają więc na propagandzie, służącej przekonaniu coraz bardziej przerażonego społeczeństwa, że zamachy, do których doszło w Würzburgu, Monachium, Ansbach i Reutlingen, nie mają nic wspólnego z imigrantami, nieudaną polityką integracyjną ani islamem. Natomiast Jan Rokita w tekście „Alergia na islam” zwraca uwagę na zmiany w Turcji: Jeszcze niedawno wydawało się, że nowe pokolenie muzułmanów, sprawnie wykorzystujących internet do akcji politycznej, stwarza wyjątkową nadzieję na polityczną syntezę religii i wolności w krajach islamskich otaczających UE od południa. Nieudany przewrót turecki i jego polityczne konsekwencje muszą być nieuchronnym końcem wszelkich tego rodzaju nadziei.

Dziennikarze tygodnika piszą także o zbliżających się igrzyskach olimpijskich, m.in. Cezary Kowalski („Doping: bez przełomu”) zwraca uwagę na sprawę dopingu i pisze: Igrzyska w Rio de Janeiro jeszcze się nie rozpoczęły, a już wiadomo, kto je wygrał. Rosja. Mimo że udowodniono jej stworzenie właściwie państwowego przemysłu dopingowego na skalę niespotykaną od czasów byłej NRD, a świat wstrzymał oddech w oczekiwaniu na bezprecedensowe wykluczenie całej reprezentacji mocarstwa Putina z igrzysk, skończyło się na  łagodnej karze. Chyba jednak trzeba powiedzieć wprost: to był akt tchórzostwa MKOl.

Najnowsze wydanie „wSieci” zawiera również specjalny dodatek z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Znajdziemy w nim wyjątkowy śpiewnik powstańczych pieśni. Wraz z tysiącami warszawiaków będzie można zaśpiewać wszystkie piosenki ze śpiewnika na żywo! 1 sierpnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie o godz. 20. odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych podczas uroczystego koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”.

W numerze także wywiad Marzeny Nykiel z ministrem Wojciechem Kaczmarczykiem, pełnomocnikiem rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania, który całkowicie zmienia kurs działań prowadzonych na tym stanowisku przez jego poprzedniczki. Mówi nie „ideologizacji” i stawia na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. W obszarze wspierania organizacji pozarządowych będziemy odchodzić od finansowania projektów zideologizowanych, a wspierać te pomysły, te działania i te inicjatywy, które służą rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego — podkreśla Kaczmarczyk. Jak zauważa, dotychczas skupiano się jedynie na dyskryminacji mniejszości seksualnych, nie dostrzegając zupełnie dyskryminacji innych - np. rodzin wielodzietnych czy katolików. Podkreśla, że „pod hasłem działań antydyskryminacyjnych stygmatyzuje się i stereotypizuje innych. Walka z nierównym traktowaniem jakiejś mniejszości prowadzi do stygmatyzacji większości”, dlatego jego troską jest przestawienie tych krzywdzących akcentów. Budzenie świadomości w przestrzeni publicznej, że wychowując dzieci, robimy coś ważnego dla społeczeństwa, jest bardzo istotne — dodaje minister Kaczmarczyk.

Na stronach dodatku, przygotowany wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, o tym ważnym zrywie Polaków piszą też Maciej Pawlicki, Tomasz Łysiak oraz Piotr Zaremba, który szuka wciąż ostatecznego filmu o Powstaniu. Przez 72 lata nie pojawił się jeden fundamentalny film o Powstaniu Warszawskim. To może przygnębiać. Próby opowiadania o tym zdarzeniu będą jednak podejmowane. Powstanie bowiem to jedna z najbardziej przełomowych dat w polskiej historii, konstytuująca na sto sposobów naszą tożsamość – pisze publicysta „wSieci”, dokumentując w swoim artykule właściwie wszystkie produkcje filmowe poświęcone walce Warszawy o honor.

W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Aleksandra Nalaskowskiego, Krystyny Grzybowskiej, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej, Janusza Szewczaka czy Bronisława Wildsteina.

Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 1 sierpnia br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook