Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe "wSieci". Pawlicki: 9 kroków w nowy świat

23.12.2016

"Rok 2016 był przełomowy pod wieloma względami. Dziewięć wynosi suma jego cyfr, subiektywnie wybrałem więc dziewięć faktów, które ważą" - pisze w świątecznym wydaniu tygodnika "wSieci" Maciej Pawlicki.

Pierwszym krokiem według publicysty jest kompromitacja niemieckich mediów, która rozpoczęła się wraz z wydarzeniami sylwestrowymi w Kolonii.  "Kompromitacja niemieckich mediów i rządzących. Po tysiącach napaści muzułmańskich imigrantów na niemieckie kobiety w sylwestrową noc niemieckie władze nakazały mediom milczenie. Wiele z nich kaganiec ochoczo założyło sobie same dawno temu, noszą go od lat, przyrósł im do twarzy. Kaganiec politycznej poprawności powodujący kłamstwa w tysiącach spraw tym razem przełożył się na przemoc na niemieckich ulicach. To kłamstwo uznaję za symboliczny koniec politycznej poprawności. Obraz najbardziej demokratycznego, cywilizowanego, tolerancyjnego kraju upadł i leży w gruzach. Do podobnych wydarzeń i podobnych kłamstw doszło w Szwecji, Holandii, Belgii. Obywatele to widzą. Ale w swej większości nie mają pomysłu, by się przeciwstawić zamordystom ustrojonym w piórka „liberalnych demokratów”. Idea i odwaga wolności oraz powrót do prawdy muszą do nich nadejść spoza ich ziemi wypalonej nihilizmem. I nadejdzie" - pisze publicysta. 

Drugim krokiem jest objęcie przez Mateusza Morawieckiego funkcji ministra finansów i rozwoju. "Mateusz nawrócony. Objęcie całkowitych rządów nad polską gospodarką przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński dali niedawnemu bankierowi Wielki Kredyt Zaufania, złożyli na jego barkach Wielkie Zadanie. By gospodarkę w „tym kraju” zamienił z postkolonialnej na polską, działającą dla dobra Polaków. Premier Morawiecki mówi pięknie, założenia jego planu są dobre. I wszyscy mamy nadzieję, że uda mu się je zrealizować" - czytamy. 

Za trzeci krok Pawlicki uznał wprowadzenie programu 500+. "500+ dla polskich dzieci. Bardzo konkretna dobra zmiana, największy zwrot pieniędzy należnych polskim rodzinom w historii RP. Oczywiście program należy poprawiać, liczbę zaangażowanych urzędników zmniejszać, sposoby oddawania zmieniać na skuteczniejsze (może lepiej za- miast odbierać i oddawać – po prostu nie odbierać?). 500+ jest ważne nie tylko dla milionów polskich rodzin, które odzyskały godność, lecz także dla nas wszystkich. Bo narzuca (a raczej przypomina) podstawowy paradygmat polityki: działanie dla dobra wspólnego. Nie gadanie, nie bluzganie na przeciwników, nie obiecywanie, ale właśnie – działanie. Konkret" - pisze.

Jakie jeszcze kroki prowadzą nas do lepszej rzeczywistości? O tym możemy przeczytać w nowym numerze tygodnika "wSieci".

kk/

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook