Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe "wSieci". Pawlicki: 9 kroków w nowy świat

23.12.2016

"Rok 2016 był przełomowy pod wieloma względami. Dziewięć wynosi suma jego cyfr, subiektywnie wybrałem więc dziewięć faktów, które ważą" - pisze w świątecznym wydaniu tygodnika "wSieci" Maciej Pawlicki.

Pierwszym krokiem według publicysty jest kompromitacja niemieckich mediów, która rozpoczęła się wraz z wydarzeniami sylwestrowymi w Kolonii.  "Kompromitacja niemieckich mediów i rządzących. Po tysiącach napaści muzułmańskich imigrantów na niemieckie kobiety w sylwestrową noc niemieckie władze nakazały mediom milczenie. Wiele z nich kaganiec ochoczo założyło sobie same dawno temu, noszą go od lat, przyrósł im do twarzy. Kaganiec politycznej poprawności powodujący kłamstwa w tysiącach spraw tym razem przełożył się na przemoc na niemieckich ulicach. To kłamstwo uznaję za symboliczny koniec politycznej poprawności. Obraz najbardziej demokratycznego, cywilizowanego, tolerancyjnego kraju upadł i leży w gruzach. Do podobnych wydarzeń i podobnych kłamstw doszło w Szwecji, Holandii, Belgii. Obywatele to widzą. Ale w swej większości nie mają pomysłu, by się przeciwstawić zamordystom ustrojonym w piórka „liberalnych demokratów”. Idea i odwaga wolności oraz powrót do prawdy muszą do nich nadejść spoza ich ziemi wypalonej nihilizmem. I nadejdzie" - pisze publicysta. 

Drugim krokiem jest objęcie przez Mateusza Morawieckiego funkcji ministra finansów i rozwoju. "Mateusz nawrócony. Objęcie całkowitych rządów nad polską gospodarką przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński dali niedawnemu bankierowi Wielki Kredyt Zaufania, złożyli na jego barkach Wielkie Zadanie. By gospodarkę w „tym kraju” zamienił z postkolonialnej na polską, działającą dla dobra Polaków. Premier Morawiecki mówi pięknie, założenia jego planu są dobre. I wszyscy mamy nadzieję, że uda mu się je zrealizować" - czytamy. 

Za trzeci krok Pawlicki uznał wprowadzenie programu 500+. "500+ dla polskich dzieci. Bardzo konkretna dobra zmiana, największy zwrot pieniędzy należnych polskim rodzinom w historii RP. Oczywiście program należy poprawiać, liczbę zaangażowanych urzędników zmniejszać, sposoby oddawania zmieniać na skuteczniejsze (może lepiej za- miast odbierać i oddawać – po prostu nie odbierać?). 500+ jest ważne nie tylko dla milionów polskich rodzin, które odzyskały godność, lecz także dla nas wszystkich. Bo narzuca (a raczej przypomina) podstawowy paradygmat polityki: działanie dla dobra wspólnego. Nie gadanie, nie bluzganie na przeciwników, nie obiecywanie, ale właśnie – działanie. Konkret" - pisze.

Jakie jeszcze kroki prowadzą nas do lepszej rzeczywistości? O tym możemy przeczytać w nowym numerze tygodnika "wSieci".

kk/

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook