Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe wSieci: Ciemna strona Komorowskiego

01.03.2015

Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają przed czym ucieka Bronisław Komorowski.

Robert Mazurek i Łukasz Warzecha piszą o sprawie Kamila Durczoka, Piotr Zaremba i Łukasz Adamski komentują Oscara dla „Idy”, Ryszard Makowski rozmawia z Pawłem Kukizem, Marzena Nykiel pyta o odpowiedzialność za spalenie mostu łazienkowskiego, a Jan Rokita analizuje skutki konfliktu na Ukrainie. Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 2  marca br.

Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają ciemną stronę prezydenta Komorowskiego.  - Przez pięć lat mieszkania w Belwederze Bronisław Komorowski uniknął wyjaśnienia poważnych wątpliwości dotyczących jego politycznej kariery. To duże osiągnięcie mainstreamowych mediów i otoczenia głowy państwa  - piszą dziennikarze analizując, co ukrywa prezydent.

Robert Mazurek z kolei nawiązuje do sprawy Kamila Durczoka, zauważając, że w tej historii jest więcej niewiadomych, niż nam się wydaje - W tej sprawie wszyscy wszystko wiedzą i zdanie mają wyrobione. Nie żeby naprawdę wiedzieli cokolwiek więcej — po prostu jednym ufają bardziej, innym mniej lub wcale. I to wystarcza. Przekonać nikogo się nie da. Może to i lepiej bo nie zamierzam – pisze Mazurek dzieląc się swoimi wątpliwościami w sprawie.

Z Pawłem Kukizem, wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem, kandydatem na prezydenta RP, rozmawia Ryszard Makowski.  – Czy 5 proc. poparcia w sondażach prezydenckich to obiecujący wynik jak na początek kampanii wyborczej? – pyta Makowski wokalistę - Biorąc pod uwagę, że stan konta kampanijnego to zero, że nie stoją za mną żadne struktury ani organizacje, to bardzo zachęcający rezultat. Z tym że do sondaży podchodzę bardzo ostrożnie. Nie do końca są wiarygodne – odpowiada Paweł Kukiz.

O „Idzie” i Oskarach piszą Piotr Zaremba, Maciej Pawlicki i Łukasz Adamski.  - Możliwe, że reżyser „Idy” traktował swoje dzieło jako uniwersalny moralitet. Ale film stał się kolejnym elementem kampanii wychowywania Polaków – ocenia Piotr Zaremba, a Łukasz Adamski zauważa też, że „rok 2014 był kolejnym krokiem w kierunku odbijania mainstreamu Hollywood przez „niezależnych twórców”. Tym razem obok jeszcze bardziej autorskiego kina niż francuski „Artysta”, Oscara za najlepszy film zdobył reżyser spoza anglosaskiej kinematografii.

Marzena Nykiel w tekście „O jeden most za daleko” stawia pytania o odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków, jakie ciążą na władzach miasta. - „Tęcza” na pl. Zbawiciela chroniona jest niczym twierdza. Strategiczna przeprawa tranzytowa przez Wisłę nie miała nawet monitoringu. Dlaczego nikt nie pyta o odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz? – pyta Nykiel.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Ewą Stankiewicz, reżyserką i współtwórcą Ruchu Kontroli Wyborów. - Kontrola głosowania tylko przez mężów zaufania nie będzie skuteczna, głosy musimy policzyć sami. Dlatego powstał Ruch Kontroli Wyborów – mówi Ewa Stankiewicz.

Na  łamach tygodnika „wSieci” Jan Rokita analizuje skutki konfliktu na Ukrainie. - Opanowanie przez Rosję któregoś z państw bałtyckich byłoby nieuchronnym końcem sojuszu NATO i w konsekwencji oznaczałoby niewyobrażalną destabilizację całego świata – ocenia publicysta.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook