Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe wSieci: Ciemna strona Komorowskiego

01.03.2015

Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają przed czym ucieka Bronisław Komorowski.

Robert Mazurek i Łukasz Warzecha piszą o sprawie Kamila Durczoka, Piotr Zaremba i Łukasz Adamski komentują Oscara dla „Idy”, Ryszard Makowski rozmawia z Pawłem Kukizem, Marzena Nykiel pyta o odpowiedzialność za spalenie mostu łazienkowskiego, a Jan Rokita analizuje skutki konfliktu na Ukrainie. Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 2  marca br.

Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają ciemną stronę prezydenta Komorowskiego.  - Przez pięć lat mieszkania w Belwederze Bronisław Komorowski uniknął wyjaśnienia poważnych wątpliwości dotyczących jego politycznej kariery. To duże osiągnięcie mainstreamowych mediów i otoczenia głowy państwa  - piszą dziennikarze analizując, co ukrywa prezydent.

Robert Mazurek z kolei nawiązuje do sprawy Kamila Durczoka, zauważając, że w tej historii jest więcej niewiadomych, niż nam się wydaje - W tej sprawie wszyscy wszystko wiedzą i zdanie mają wyrobione. Nie żeby naprawdę wiedzieli cokolwiek więcej — po prostu jednym ufają bardziej, innym mniej lub wcale. I to wystarcza. Przekonać nikogo się nie da. Może to i lepiej bo nie zamierzam – pisze Mazurek dzieląc się swoimi wątpliwościami w sprawie.

Z Pawłem Kukizem, wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem, kandydatem na prezydenta RP, rozmawia Ryszard Makowski.  – Czy 5 proc. poparcia w sondażach prezydenckich to obiecujący wynik jak na początek kampanii wyborczej? – pyta Makowski wokalistę - Biorąc pod uwagę, że stan konta kampanijnego to zero, że nie stoją za mną żadne struktury ani organizacje, to bardzo zachęcający rezultat. Z tym że do sondaży podchodzę bardzo ostrożnie. Nie do końca są wiarygodne – odpowiada Paweł Kukiz.

O „Idzie” i Oskarach piszą Piotr Zaremba, Maciej Pawlicki i Łukasz Adamski.  - Możliwe, że reżyser „Idy” traktował swoje dzieło jako uniwersalny moralitet. Ale film stał się kolejnym elementem kampanii wychowywania Polaków – ocenia Piotr Zaremba, a Łukasz Adamski zauważa też, że „rok 2014 był kolejnym krokiem w kierunku odbijania mainstreamu Hollywood przez „niezależnych twórców”. Tym razem obok jeszcze bardziej autorskiego kina niż francuski „Artysta”, Oscara za najlepszy film zdobył reżyser spoza anglosaskiej kinematografii.

Marzena Nykiel w tekście „O jeden most za daleko” stawia pytania o odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków, jakie ciążą na władzach miasta. - „Tęcza” na pl. Zbawiciela chroniona jest niczym twierdza. Strategiczna przeprawa tranzytowa przez Wisłę nie miała nawet monitoringu. Dlaczego nikt nie pyta o odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz? – pyta Nykiel.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Ewą Stankiewicz, reżyserką i współtwórcą Ruchu Kontroli Wyborów. - Kontrola głosowania tylko przez mężów zaufania nie będzie skuteczna, głosy musimy policzyć sami. Dlatego powstał Ruch Kontroli Wyborów – mówi Ewa Stankiewicz.

Na  łamach tygodnika „wSieci” Jan Rokita analizuje skutki konfliktu na Ukrainie. - Opanowanie przez Rosję któregoś z państw bałtyckich byłoby nieuchronnym końcem sojuszu NATO i w konsekwencji oznaczałoby niewyobrażalną destabilizację całego świata – ocenia publicysta.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook