Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe wSieci: Ciemna strona Komorowskiego

01.03.2015

Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają przed czym ucieka Bronisław Komorowski.

Robert Mazurek i Łukasz Warzecha piszą o sprawie Kamila Durczoka, Piotr Zaremba i Łukasz Adamski komentują Oscara dla „Idy”, Ryszard Makowski rozmawia z Pawłem Kukizem, Marzena Nykiel pyta o odpowiedzialność za spalenie mostu łazienkowskiego, a Jan Rokita analizuje skutki konfliktu na Ukrainie. Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 2  marca br.

Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają ciemną stronę prezydenta Komorowskiego.  - Przez pięć lat mieszkania w Belwederze Bronisław Komorowski uniknął wyjaśnienia poważnych wątpliwości dotyczących jego politycznej kariery. To duże osiągnięcie mainstreamowych mediów i otoczenia głowy państwa  - piszą dziennikarze analizując, co ukrywa prezydent.

Robert Mazurek z kolei nawiązuje do sprawy Kamila Durczoka, zauważając, że w tej historii jest więcej niewiadomych, niż nam się wydaje - W tej sprawie wszyscy wszystko wiedzą i zdanie mają wyrobione. Nie żeby naprawdę wiedzieli cokolwiek więcej — po prostu jednym ufają bardziej, innym mniej lub wcale. I to wystarcza. Przekonać nikogo się nie da. Może to i lepiej bo nie zamierzam – pisze Mazurek dzieląc się swoimi wątpliwościami w sprawie.

Z Pawłem Kukizem, wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem, kandydatem na prezydenta RP, rozmawia Ryszard Makowski.  – Czy 5 proc. poparcia w sondażach prezydenckich to obiecujący wynik jak na początek kampanii wyborczej? – pyta Makowski wokalistę - Biorąc pod uwagę, że stan konta kampanijnego to zero, że nie stoją za mną żadne struktury ani organizacje, to bardzo zachęcający rezultat. Z tym że do sondaży podchodzę bardzo ostrożnie. Nie do końca są wiarygodne – odpowiada Paweł Kukiz.

O „Idzie” i Oskarach piszą Piotr Zaremba, Maciej Pawlicki i Łukasz Adamski.  - Możliwe, że reżyser „Idy” traktował swoje dzieło jako uniwersalny moralitet. Ale film stał się kolejnym elementem kampanii wychowywania Polaków – ocenia Piotr Zaremba, a Łukasz Adamski zauważa też, że „rok 2014 był kolejnym krokiem w kierunku odbijania mainstreamu Hollywood przez „niezależnych twórców”. Tym razem obok jeszcze bardziej autorskiego kina niż francuski „Artysta”, Oscara za najlepszy film zdobył reżyser spoza anglosaskiej kinematografii.

Marzena Nykiel w tekście „O jeden most za daleko” stawia pytania o odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków, jakie ciążą na władzach miasta. - „Tęcza” na pl. Zbawiciela chroniona jest niczym twierdza. Strategiczna przeprawa tranzytowa przez Wisłę nie miała nawet monitoringu. Dlaczego nikt nie pyta o odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz? – pyta Nykiel.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Ewą Stankiewicz, reżyserką i współtwórcą Ruchu Kontroli Wyborów. - Kontrola głosowania tylko przez mężów zaufania nie będzie skuteczna, głosy musimy policzyć sami. Dlatego powstał Ruch Kontroli Wyborów – mówi Ewa Stankiewicz.

Na  łamach tygodnika „wSieci” Jan Rokita analizuje skutki konfliktu na Ukrainie. - Opanowanie przez Rosję któregoś z państw bałtyckich byłoby nieuchronnym końcem sojuszu NATO i w konsekwencji oznaczałoby niewyobrażalną destabilizację całego świata – ocenia publicysta.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook