Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe hasło Tuska: bezpieczeństwo i dostatek Polaków

13.04.2014

Trzeba być cynicznym do szpiku kości, żeby po blisko już 7 latach rządzenia ogłosić, że teraz celem polityki rządu Platformy i PSL-u, będzie bezpieczeństwo i dostatek Polaków.

Taki cel nakreślił dla swojego rządu premier Donald Tusk w przemówieniu, które wygłosił na wczorajszej konwencji wyborczej Platformy, podczas której byli prezentowani liderzy list w 13 okręgach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Bezpieczeństwo dobrze się teraz sprzedaje, w sytuacji ciągle trwającej agresji Rosji na Ukrainę ,co widać po rosnących notowaniach Platformy i to mimo tego, że w tzw. realu nic co by je poprawiało, niestety się nie dzieje.

W związku z tym w ostatnich tygodniach w zasadzie nie ma dnia aby premier Tusk nie fotografował się na tle zakładów energetycznych, gazociągów, naftociągów albo zakładów zbrojeniowych, jednostek wojskowych, ćwiczących żołnierzy.

Te wszystkie ustawki są okraszane tekstami o tym jak walczy on o zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego i bezpieczeństwa militarnego, po zorientowaniu się po blisko 7 latach rządzenia, że Rosja może mieć jednak agresywne zamierzenia także w stosunku do naszego kraju. Co więcej Tusk zachowuje się tak i stara się przekonać do tego opinię publiczną, jakby przez cały czas swojego rządzenia, zajmował się przede wszystkim zagwarantowaniem Polsce bezpieczeństwa energetycznego i militarnego.

A przecież doskonale pamiętamy, że to rząd Tuska na początku swojego urzędowania, świadomie odpuścił realizację tarczy antyrakietowej na terytorium naszego kraju, co chciała jeszcze realizować w końcówce swoich rządów administracja Georga Busha, a co już nie było na rękę ekipie Baracka Obamy szczególnie po tzw. resecie w relacjach Ameryki z Rosją.

Podobne „osiągnięcia” ma rząd Tuska w zakresie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego. Brak stanowczego sprzeciwu wobec budowy Gazociągu Północnego łączącego Niemcy z Rosją, zagrażająca polskim interesom, nowa umowa gazowa z Rosją najpierw parafowana aż do roku 2037 i dopiero po „awanturze” w Sejmie skrócona do roku 2022, oddanie władzy Rosjanom w EuRoPol Gazie zawiadującym Gazociągiem Jamalskim, już 4- letnie opóźnienie w budowie Gazoportu w Świnoujściu, torpedowanie wydobywania gazu łupkowego (co potwierdza nawet kontrola NIK), to tylko część tych „zasług” ekipy Tuska w bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju.

Jeszcze bardziej cynicznie brzmi w ustach Tuska zapewnienie dostatku Polakom. Wystarczy zajrzeć do raportu GUS w sprawie biedy w Polsce. Wynika z niego dobitnie, że w czasie rządów Donalda Tuska, szczególnie w latach 2011-2012 (danych za 2013 rok jeszcze nie ma), nastąpił wzrost biedy skrajnej (bieda skrajna to taki poziom dochodów na głowę w rodzinie, poniżej którego następuje biologiczne wyniszczenie człowieka).

Otóż według tego dokumentu zjawisko biedy skrajnej od 2005 roku systematycznie malało z 12,3 proc. do 5,6 proc. w roku 2008 (w liczbach bezwzględnych z 5, 6 mln osób do 2,2 mln osób), przez kilka kolejnych lat utrzymywało się na tym samym poziomie, by wyraźnie wzrosnąć w latach 2011 i 2012 do 6,8 proc., a więc o blisko 400 tysięcy osób.

Jeżeli chodzi o strukturę wiekową to w skrajnej biedzie żyje 9,3 proc. osób w wieku od 0 do 17 lat. A więc prawie co 10 Polak do 17 roku życia ma poziom dochodów, który powoduje jego biologiczne wyniszczenie i dzieje się to w kraju będącym członkiem UE, który do tej pory prezentowany jest jako tzw. zielona wyspa.

Równie dramatycznie wyglądają dane dotyczące skrajnej biedy wg. typu gospodarstwa domowego. Aż 26,6 proc. małżeństw z czwórką i większą liczbą dzieci, 9,7 proc. małżeństw z trójką dzieci, 4 proc. małżeństw z dwóją dzieci, 2,5 proc.  małżeństw z jednym dzieckiem i 8,7 proc. rodzin z jednym rodzicem i dziećmi na utrzymaniu znalazło się poniżej progu skrajnej biedy.

Zresztą potraktowanie w ostatnich dniach rodziców dzieci niepełnosprawnych protestujących w Sejmie i opiekunów dorosłych niepełnosprawnych strajkujących przed Sejmem, tylko potwierdza, że rządzący myślą raczej o swoim dostatku, a nie wszystkich Polaków.

Tak w oparciu o twarde fakty wyglądało zapewnianie bezpieczeństwa i dostatku Polakom przez ekipę Tuska w ostatnich 7 latach. Po tej nowej zapowiedzi, strach się bać.

Zbigniew Kuźmiuk

fot. [PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook