Jedynie prawda jest ciekawa

Nowa Prawica walczy z systemem

06.10.2011

Janusz Korwin-Mikke na poważnie postanowił walczyć z patologiami wyborczymi w Polsce. Wciąż toczy bój z Państwową Komisją Wyborczą, która zablokowała jego partii start w wyborach w całej Polsce. Teraz zawiadamia prokuraturę, że wybory samorządowe w 2006 i 2010 roku zostały sfałszowane.

Jak zaznacza lider Nowej Prawicy w rozmowie z portalem Stefczyk.info, sprawa fałszowania kart do głosowania w wyborach samorządowych wydaje się oczywista. Lider Janusz Korwin-Mikke podpiera się analizą rozkładu głosów nieważnych, która pokazuje, że wyborcy na Mazowszu stawiali masowo dwa krzyżyki na listach. „Fałszerstwo w tej sprawie jest oczywiste. To nie ulega wątpliwości” – tłumaczy Korwin-Mikke portalowi Stefczyk.info. Zaznacza, że jego formacja złożyła w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. „Najbardziej podejrzany w tej sprawie jest PSL, ponieważ on ma w tym rejonie wyjątkowo dobre wyniki” – dodaje lider Nowej Prawicy.

Nowa Prawica walczy z systemem wyborczym na dobre. I jak wynika ze słów Korwin-Mikkego sama od lat otrzymuje od niego ciosy. Polityk ujawnia, że jego komitety wyborcze zawsze mają problemy ze startem. „Za każdym razem spotykają nas dziwne zdarzenia. Ktoś nie rejestruje jednego okręgu albo dzieje się coś innego. Mamy silne podejrzenia, i zero dowodów, że była agentura bezpieki nas w sposób bardzo sprawny blokuje” – mówi Janusz Korwin-Mikke.

Zdaniem rozmówcy portalu Stefczyk.info problemy Nowej Prawicy są pokłosiem Okrągłego Stołu. „Uznano wtedy, że w Polsce prawica nie zostanie nigdy dopuszczona do władzy. I te ustalenia są realizowane” – tłumaczy Korwin-Mikke. Zaznacza, że jego formacja oraz Unia Polityki Realnej to jedyne prawicowe partie w Polsce. „One uznają, że każdy jest kowalem własnego losu. Jeśli ktoś opowiada się za przymusem ubezpieczeń, to nie jest w żadnej mierze prawicowy” – zaznacza.

saż


[Fot. Korwin-mikke.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook