Jedynie prawda jest ciekawa


Norymbergi dla PiS nie będzie. To tylko „mokry sen” liberałów

03.07.2017

Krytyka Polityczna, główny organ „nowej” lewicy, wyśmiewa marzenia liberałów spod znaku PO i Gazety Wyborczej. Wedle Adama Leszczyńskiego „Norymbergi dla PiS nie będzie” a buńczuczne zapowiedzi rozliczenia reżimu PiS są zwykłymi mrzonkami. Oj, coś mało ostatnio optymizmu po stronie antypisu.

Analiza, która została opublikowana na stronie internetowej Krytyki Politycznej jest nawet dość trzeźwa (jak na neokomunistów) w swojej części dotyczącej przyszłości.

- Nie będzie Norymbergi dla PiS. Nie będzie Trybunału Stanu dla Dudy i Szydło ani kryminału dla Mariusza Kamińskiego. To tylko mokre marzenia liberalnych publicystów, które więcej mówią o nich, niż o polskiej polityce – wywodzi Adam Leszczyński.

Publicysta skrajnie lewicowego „KryPola” plastycznie i z humorem opisuje formułowane przez Grzegorza Schetynę, Sławomira Neumanna a nawet Ewę Kopacz zapowiedzi brutalnych rozliczeń z reżimem pisowskim (które mają nastąpić po tryumfie Platformy lub szerzej – liberalno-lewicowego bloku III RP).

Dla Andrzeja Dudy: Trybunał Stanu za demontaż Trybunału Konstytucyjnego i podpisywanie ustaw o świcie. Kryminał — dla Mariusza Kamińskiego, Wąsika i ekipy z pisowskich służb specjalnych. (Nic im nie pomoże ułaskawienie Dudy, ha ha! Donald Tusk będzie wtedy prezydentem i niech sobie o łaskę piszą na Berdyczów). Komisja specjalna — dla Macierewicza, za systematyczne rozbrajanie polskiej armii, za dymisje generałów, za wariackie pomysły z Obroną Terytorialną, za caracale i włamanie do centrum kontrwywiadu NATO (nazbierało się). Jak tylko wolność i demokracja zatriumfuje — to znaczy, liberalne partie wygrają wybory — dojdziemy do władzy i ich rozliczymy. Boże, jak bardzo ich będziemy rozliczać. Aż wióry będą leciały” – parafrazuje pokrzykiwania platformersów Adam Leszczyński. I dodaje: nic z tego nie będzie, to zupełnie niepoważne.

Gorzej w tekście Leszczyńskiego wygląda część analityczna, czyli odpowiedź na pytanie: dlaczego tych rozliczeń nie będzie? Przede wszystkim lewicowy publicysta nie bierze chyba pod uwagę najbardziej oczywistego rozwiązania. Rozliczeń nie będzie, bo PiS realnie zmienia Polskę i ta zmiana jest doceniana przez Polaków. Nawet sondaże, którym do końca ufać nigdy nie wolno, wskazują na mocną pozycję partii Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli kolejne dwa lata kadencji przyniosą następne dobre zmiany dla przeciętnego Kowalskiego, PiS może nie tylko powtórzyć, ale i poprawić swój wynik z 2015 roku.

Po drugie, Adam Leszczyński nie potrafi wyjść z logiki liberalnych mediów (Gazety Wyborczej, TVN), których narracyjną linię tak zgrabnie wyśmiewa. Otóż według niego PiS nie zostanie rozliczone, bo „zawłaszcza” państwo i „kupuje” elektorat.

- Im będzie bardziej wrośnięty w państwo i im więcej elektoratu kupi, tym trudniej jego następcom będzie pociągać polityków PiS do odpowiedzialności, kiedy już oddadzą władzę. Pokonanemu przeciwnikowi można urządzić Norymbergę wtedy, kiedy przegra z kretesem — krótko mówiąc: wtedy, kiedy jest całkowicie bezsilny – konstatuje Leszczyński.

Na razie bezsilni są raczej krytycy obecnej władzy. I ci bardziej „liberalni” i ci niby „lewicowi”. Także dlatego, że najlepiej wychodzi im operowanie zgranymi, antypisowskimi frazesami. A te już mało kogo obchodzą.

Mateusz Gołębiowski

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook