Jedynie prawda jest ciekawa

Nikt nie chce pudrować trupa

07.09.2015

Referendum sensu nie miało; Senat nie stanął na wysokości zadania - mówił Żakowski i Stasiński.

Piotr Stasiński przejrzał na oczy. „To referendum sensu nie miało. Pytania sensu nie miały” - mówił w TVN24 już po głosowaniu. Publicysta „Gazety Wybrczej” nagle uznał, że głosowanie nie jest sensowne.

Stasiński wskazał, że zły poziom frekwencji, to będzie to zwycięstwo zdrowego rozsądku. „To nie jest porażka, ale zwycięstwo zdrowego rozsądku. To referendum sensu nie miało. Pytania sensu nie miały. Nie wiadomo było, jak na nie odpowiedzieć” - oceniał. Dodał, że pytania miały charakter czystej taktyki wyborczej ze strony Bronisława Komorowskiego. Ciekawe, że dotarło to do niego dopiero teraz...

Jednak Stasiński uznał, że to społeczeństwo chciało tego referendum, więc zdaje się wszyscy odpowiadamy za klęskę. Nie ma to jak rozmywanie odpowiedzialności.

Okazuje się, że wśród mainstreamu obecnie jest znacznie więcej przeciwników referendum. Jacek Żakowski przypomniał sobie i widzom, że prosił senatorów, by mieli dość rozumu i nie zgodzili się na to referendum. „Dla mnie problemem jest mechanizm, który doprowadził do tego, że to referendum jest złe, źle pomyślane, źle zaprojektowane” - przekonywał.

W jego ocenie zawiodły mechanizmy konstytucyjne. „Senat nie stanął na wysokości zadania i prawdopodobnie trzeba się liczyć z tym, że nie będzie stawał" – dodał.

Jak widać nawet zwolennicy i media sprzyjający władzy nie są w stanie pudrować politycznego trupa...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook