Jedynie prawda jest ciekawa


Nikt nie chce pudrować trupa

07.09.2015

Referendum sensu nie miało; Senat nie stanął na wysokości zadania - mówił Żakowski i Stasiński.

Piotr Stasiński przejrzał na oczy. „To referendum sensu nie miało. Pytania sensu nie miały” - mówił w TVN24 już po głosowaniu. Publicysta „Gazety Wybrczej” nagle uznał, że głosowanie nie jest sensowne.

Stasiński wskazał, że zły poziom frekwencji, to będzie to zwycięstwo zdrowego rozsądku. „To nie jest porażka, ale zwycięstwo zdrowego rozsądku. To referendum sensu nie miało. Pytania sensu nie miały. Nie wiadomo było, jak na nie odpowiedzieć” - oceniał. Dodał, że pytania miały charakter czystej taktyki wyborczej ze strony Bronisława Komorowskiego. Ciekawe, że dotarło to do niego dopiero teraz...

Jednak Stasiński uznał, że to społeczeństwo chciało tego referendum, więc zdaje się wszyscy odpowiadamy za klęskę. Nie ma to jak rozmywanie odpowiedzialności.

Okazuje się, że wśród mainstreamu obecnie jest znacznie więcej przeciwników referendum. Jacek Żakowski przypomniał sobie i widzom, że prosił senatorów, by mieli dość rozumu i nie zgodzili się na to referendum. „Dla mnie problemem jest mechanizm, który doprowadził do tego, że to referendum jest złe, źle pomyślane, źle zaprojektowane” - przekonywał.

W jego ocenie zawiodły mechanizmy konstytucyjne. „Senat nie stanął na wysokości zadania i prawdopodobnie trzeba się liczyć z tym, że nie będzie stawał" – dodał.

Jak widać nawet zwolennicy i media sprzyjający władzy nie są w stanie pudrować politycznego trupa...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 4. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 5. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook