Jedynie prawda jest ciekawa


Niezwykła mapa samochodowa Polski z 1939 roku

01.09.2014

Gratis z tygodnikiem „wSieci”, cena gazety bez zmian.

1 września mija 75 lat od wybuchu najstraszniejszej wojny XX wieku, wojny, która zmieniła oblicze Europy i Polski na wiele dziesięcioleci. Jaka była Polska latem 1939 roku, gdy Rzeczpospolita szykowała pospiesznie do obrony granic. Taką Polskę przedstawia niezwykła mapa, którą dołączyliśmy do całego nakładu tygodnika „wSieci”.

Wyjątkowy reprint oryginalnej „MAPY SAMOCHODOWEJ i STANU DRÓG W POLSCE NA ROK 1939/40” wydanej przez Polski Touring Klub, dołączony jest gratis do nakładu tygodnika. Na rewersie mapy wydanej w formacie zbliżonym do oryginału zamieściliśmy reprint plakatu z 1939 roku, pochodzący ze zbiorów Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Mapa w skali 1:1400.000 zatytułowana „Mapa samochodowa i stanu dróg w Polsce na rok 1939/40” jest z pewnością fascynującą lekcją historii, pokazuje Rzeczpospolitą, tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Plakat zamieszczony na odwrocie, z wyraźnym hasłem - „Gwałt zadawany siłą musi być siła odparty” z pewnością oddaje klimat tamtego Września i pełnej, bezwarunkowej mobilizacji całego Narodu. Plakat uzupełniają słowa marszałka Polski i Naczelnego Wodza w wojnie obronnej 1939 roku, E. Rydza-Śmigłego – „W wypadku wojny każdy mężczyzna, bez względu na wiek, i każda kobieta będą żołnierzami.”

Polecamy uwadze ten niezwykły dodatek, do największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży już 1 września 2014 roku. Parterem wydania są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

PARTNERZY WYDANIA:

skok-czysty 

biblioteka
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook