Jedynie prawda jest ciekawa


Niewyobrażalne. On się rolników boi, a co dopiero krowy...

09.03.2013

Premier Tusk na widok rolnika ucieka, a co dopiero na widok krowy! Wieś to dla niego świat całkowicie obcy i nieznany. A prezydent Komorowski, zamiłowany myśliwy, prędzej by krowę zastrzelił, niż poklepał.

1. We francuski piśmie „VSD” ukazało się zdjęcie prezydenta Hollande'a z krową.

Krowa stoi stoi przy żłobie, a prezydent przy barierce, w garniturze i krawacie od Armaniego, wychyla się, żeby krowę poklepać.   

Prezydent wygląda na lekko wystraszonego. Wie, że musi pogłaskać krowę, fotoreporterzy czekają, ale się boi, żeby mu bydle ręki nie odgryzło. Niby trawożwerne jest, ale duże. .  

A krowa ma wielkie ze zdziwienia oczy – pan prezydent? Do mnie? Wow!

2. Gazeta zamieszcza ironiczny komentarz, ze prezydent Hollande właśnie wprawia się w sztuce pieszczenia czółka krowy, ale i tak daleko mu do byłego prezydenta Chiraca, prawdziwego mistrza w klepaniu krów na rolniczych targach i wystawach.

Francuscy politycy wiedzą, że przez krowy wiedzie droga do serc rolników. Zdjęcie z krową jest dowodem, że polityk dba o rolnictwo i o wieś, a to we Francji jest w wysokiej cenie.   

3. Czy ktoś wyobraża sobie premiera Tuska czochrającego łeb polskiej krowy? Czysta abstrakcja. On sie zupełnie nie nadaje do obory. Premier Tusk na widok rolnika ucieka, a co dopiero na widok krowy! Wieś to dla niego świat całkowicie obcy i nieznany. A prezydent Komorowski, zamiłowany myśliwy, prędzej by krowę zastrzelił, niż poklepał.

A pani minister Bieńkowska, w kluczowym momencie walki o budżet rolny w UE dała wywiad do „Gazety Wyborczej” z myślą przewodnią, że nie będziemy umierać za polskie krowy.

Gdyby tak powiedział francuski polityk, już byłoby po nim. Tam nie ma miejsca dla takich, co nie rozumieją, czym jest rolnictwo. I choć we Francji rolników jest niewielu, mniej niż milion chłopa i choć rolnictwo francuskie daje niewiele ponad 1 procent francuskiego PKB – jest tam ono oczkiem w głowie. I Francja nie dała się orżnąć w budżecie rolnym UE, dyrektywa była jasna – rolnictwa bronimy jak niepodległości. Dodatkowy miliard Euro na rozwój obszarów wiejskich wywalczyli.

A nasi przywieźli ochłapy i obłudnie wmawiają, że dużo...

4. W Polsce, choć żyje z rolnictwa prawie 4 miliony ludzi, choć udział rolnictwa w PKB jest dwukrotnie wyższy niż we Francji, choć 38 procent Polaków mieszka na wsi – trudno o polityka, który by raz na jakiś czas zajrzał do obory. Jarosław Kaczyński kilka razy odwiedzał gospodarstwa rolne, ile to było potem żartów i docinek! Najbardziej dowcipkowało PSL, że niektórzy chłopieją przed wyborami. A samo od lat nie było w żadnej oborze ani chlewie.

PSL z krowami ma obecnie tyle wspólnego, że chce prawa do ich rytualnego uboju, na żywca, bez znieczulającego ogłuszenia.

5. A ja mam dla polskich krów nieco lepszą wiadomość – w najbliższą środę Parlament Europejski przegłosuje mandat negocjacyjny dotyczący Wspólnej Polityki Rolnej i tam dla Polski zapisane będzie 36,3 miliarda Euro, prawie 8 miliardów Euro więcej, niż polski rząd wynegocjował w brukselskim akcie kapitulacji. I powiem nieskromnie, ze mam w tym nieco zasługi. Walka o wyższy budżet jeszcze trwa, a to od niego w największej mierze zależy, czy polskie krowy będzie jeszcze można w oborze zobaczyć, czy już tylko w zoo.  

Janusz Wojciechowski

[FOTO: PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook