Jedynie prawda jest ciekawa


Niewyobrażalne. On się rolników boi, a co dopiero krowy...

09.03.2013

Premier Tusk na widok rolnika ucieka, a co dopiero na widok krowy! Wieś to dla niego świat całkowicie obcy i nieznany. A prezydent Komorowski, zamiłowany myśliwy, prędzej by krowę zastrzelił, niż poklepał.

1. We francuski piśmie „VSD” ukazało się zdjęcie prezydenta Hollande'a z krową.

Krowa stoi stoi przy żłobie, a prezydent przy barierce, w garniturze i krawacie od Armaniego, wychyla się, żeby krowę poklepać.   

Prezydent wygląda na lekko wystraszonego. Wie, że musi pogłaskać krowę, fotoreporterzy czekają, ale się boi, żeby mu bydle ręki nie odgryzło. Niby trawożwerne jest, ale duże. .  

A krowa ma wielkie ze zdziwienia oczy – pan prezydent? Do mnie? Wow!

2. Gazeta zamieszcza ironiczny komentarz, ze prezydent Hollande właśnie wprawia się w sztuce pieszczenia czółka krowy, ale i tak daleko mu do byłego prezydenta Chiraca, prawdziwego mistrza w klepaniu krów na rolniczych targach i wystawach.

Francuscy politycy wiedzą, że przez krowy wiedzie droga do serc rolników. Zdjęcie z krową jest dowodem, że polityk dba o rolnictwo i o wieś, a to we Francji jest w wysokiej cenie.   

3. Czy ktoś wyobraża sobie premiera Tuska czochrającego łeb polskiej krowy? Czysta abstrakcja. On sie zupełnie nie nadaje do obory. Premier Tusk na widok rolnika ucieka, a co dopiero na widok krowy! Wieś to dla niego świat całkowicie obcy i nieznany. A prezydent Komorowski, zamiłowany myśliwy, prędzej by krowę zastrzelił, niż poklepał.

A pani minister Bieńkowska, w kluczowym momencie walki o budżet rolny w UE dała wywiad do „Gazety Wyborczej” z myślą przewodnią, że nie będziemy umierać za polskie krowy.

Gdyby tak powiedział francuski polityk, już byłoby po nim. Tam nie ma miejsca dla takich, co nie rozumieją, czym jest rolnictwo. I choć we Francji rolników jest niewielu, mniej niż milion chłopa i choć rolnictwo francuskie daje niewiele ponad 1 procent francuskiego PKB – jest tam ono oczkiem w głowie. I Francja nie dała się orżnąć w budżecie rolnym UE, dyrektywa była jasna – rolnictwa bronimy jak niepodległości. Dodatkowy miliard Euro na rozwój obszarów wiejskich wywalczyli.

A nasi przywieźli ochłapy i obłudnie wmawiają, że dużo...

4. W Polsce, choć żyje z rolnictwa prawie 4 miliony ludzi, choć udział rolnictwa w PKB jest dwukrotnie wyższy niż we Francji, choć 38 procent Polaków mieszka na wsi – trudno o polityka, który by raz na jakiś czas zajrzał do obory. Jarosław Kaczyński kilka razy odwiedzał gospodarstwa rolne, ile to było potem żartów i docinek! Najbardziej dowcipkowało PSL, że niektórzy chłopieją przed wyborami. A samo od lat nie było w żadnej oborze ani chlewie.

PSL z krowami ma obecnie tyle wspólnego, że chce prawa do ich rytualnego uboju, na żywca, bez znieczulającego ogłuszenia.

5. A ja mam dla polskich krów nieco lepszą wiadomość – w najbliższą środę Parlament Europejski przegłosuje mandat negocjacyjny dotyczący Wspólnej Polityki Rolnej i tam dla Polski zapisane będzie 36,3 miliarda Euro, prawie 8 miliardów Euro więcej, niż polski rząd wynegocjował w brukselskim akcie kapitulacji. I powiem nieskromnie, ze mam w tym nieco zasługi. Walka o wyższy budżet jeszcze trwa, a to od niego w największej mierze zależy, czy polskie krowy będzie jeszcze można w oborze zobaczyć, czy już tylko w zoo.  

Janusz Wojciechowski

[FOTO: PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook