Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski ignoruje problemy społeczne

08.03.2013

Po skandalicznej wypowiedzi posła Niesiołowskiego, który stwierdził, że biedy w Polsce nie widać, bo w sadach zalegają śliwki ulęgałki, a nasypy porośnięte są szczawiem, którego nikt nie jada, Młodzieżówka PiS udała się do Sejmu na spotkanie z marszałkiem Niesiołowskim, by wręczyć mu prezent. O tym jak przebiegło spotkanie rozmawiamy z Michałem Prószyńskim, szefem Forum Młodych PiS.

Stefczyk.info: Udało się dotrzeć do posła Niesiołowskiego?
Michał Prószyński: Tak. Próbowaliśmy wręczyć mu słoik szczawiu. Ostatecznie zdecydowali się to zrobić tylko i wyłącznie panowie. Panie obawiały się konfrontacji z panem posłem Niesiołowskim, szczególnie po tym jak zachował się wobec pani red. Ewy Stankiewicz. Nie byłby to dobry prezent na Dzień Kobiet.

Jak zareagował?
Pan Niesiołowski odmówił przyjęcia i zignorował nas. Natomiast zajęła się nami Straż Marszałkowska, która wyprowadziła nas w sposób kompletnie bezzasadny z Parlamentu.

Dlaczego?
Ten happening nie był w żadnej mierze kontrowersyjny. Nie zachowywaliśmy się w żaden sposób ani agresywnie, ani nieprzyjemnie. Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe zachowanie.

Nie mieli panowie przepustek?
Oczywiście, że mieliśmy. Straż Marszałkowska twierdziła, że mamy prawo przebywać tylko w jednym pokoju na terenie Sejmu, co jest absurdalne. Byliśmy oficjalnie zgłoszeni i mieliśmy prawo poruszać się po terenie Sejmu. Nie byliśmy też w żadnej mierze przeszkodą dla wykonywania pracy przez posłów czy pracowników kancelarii Sejmu. Było to więc działanie nieprzyjemne, bezcelowe i bezzasadne.

Gdyby udało się panom porozmawiać z posłem Niesiołowskim, co by od panów usłyszał?

Poseł Niesiołowski kolejny raz ignoruje problem biedy w Polsce. Poprzez takie wypowiedzi wyszydza poważny problem głodu i biedy, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Jest to działanie w żaden sposób nielicujące z postawą parlamentarzysty, który powinien raczej zwalczać problemy społeczne, a nie je wyśmiewać.

not. mall
[fot. K.Ondor]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook