Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski odlatuje w "Wyborczej"

13.06.2016

Poseł Platformy został felietonistą "GW". Działania PO porównał do... Edyty Stein.

Nie wiemy, czy Stefan Niesiołowski o tej aktywności medialnej poinformował posła Marcina Kierwińskiego i zarząd Platformy Obywatelskiej. Nie wiemy też, co kierowało redakcją „Gazety Wyborczej” przy wyborze takiego felietonisty. Tak czy inaczej - barwny polityk PO został publicystą dziennika z Czerskiej.

Niesiołowski w tekście „Żadnych mrzonek” pisze o pisowskim reżimie, któremu trzeba się przeciwstawić.

Okazuje się, że demokrację i wolność można utracić w sposób zdumiewająco prosty. Starannie budowane mechanizmy demokratycznego państwa prawa mogą zostać przekreślone w kilka tygodni

— ubolewa poseł Platformy.

W ocenie Niesiołowskiego godna podziwu jest skuteczność działań ekipy kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego.

Na tym tle skrajna nieudolność rządów koalicji PO-PSL jest szczególnie irytująca. Z własnego doświadczenia wiem, jak wszystkie sprawy grzęzły w ministerstwach, jak nie można było podjąć decyzji, najlepiej było odwlec i przekazać komuś innemu. Jak ministrowie i ich urzędnicy nie potrafili zapobiec np. wydawaniu niezgodnych - moim zdaniem - z prawem zezwoleń na budowanie obiektów, które dewastowały środowisko. (…) Trudno się dziwić - jak się patrzy na inwazję pisowskich janczarów na Polskę, na media, urzędy, spółki - że ci ludzie będą bronić tej władzy jak niepodległości. Można im tylko zazdrościć skuteczności

— czytamy.

Dalej jest jeszcze śmieszniej. Niesiołowski podkreśla, że w Polsce trwa permanentna walka o demokrację. Mało tego, sprzeciw wobec władzy PiS Niesiołowski porównuje do sprzeciwu… Edyty Stein wobec hitlerowców.

Warto się zastanowić, skąd się biorą ludzie, którzy potrafią tak podle kłamać jak ci w pisowskich mediach? Skąd się biorą załgane indywidua skandujące partyjne slogany w Sejmie? (…) Podobne istotne pytania zadała już dawno temu matka zamordowanej w Oświęcimiu patronki Europy Edyty Stein, która prowadziła tartak w hitlerowskim Wrocławiu i - przeżywając piekło, jakie naziści zgotowali Żydom - jeszcze przed wojną pytała z niedowierzaniem: - Jak to możliwe, dlaczego są tacy źli ludzie?

— pisze na profesor Niesiołowski.

I podpisuje się pod apelem Romana Giertycha, by szczyt NATO w Warszawie zakłócić manifestacjami i pikietami wymierzonymi w rząd Beaty Szydło.

Niesiołowski na orbicie, a „Wyborcza” drukuje jego tekst jako jeden z najważniejszych w numerze. Kuriozalne, choć coraz mniej zadziwiające.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook