Jedynie prawda jest ciekawa

Niesiołowski: Kukiz to chwast polityczny

19.04.2017

„Obecnie panuje dyktatura PiS, ale Kukiz nadal walczy z demokracją, a nie z PiS” - powiedział w rozmowie z portalem wsensie.pl Stefan Niesiołowski, członek europejskich demokratów.

Poszerza się front przeciwników Stefana Niesiołowskiego. Jak przekonuje poseł osobliwego koła poselskiego Europejskich Demokratów, już nie tylko PiS, ale także Kukiz'15 powinien być wyeliminowany ze sceny politycznej! Przy okazji, obrywa się również dotychczasowemu liderowi Niesiołowskiego, Grzegorzowi Schetynie z PO.

Stefan Niesiołowski jednym tchem, ze znaną sobie złośliwością, wylicza „nacjonalistyczne” partie europejskie, a wśród nich Ruch Kukiz'15. 

„Takie populistyczne nacjonalistyczne twory się zdarzają. U Kukiza jest to jeszcze bardziej dziwaczne, bo on deklaruje jakąś mityczną walkę z systemem, znaczy z demokracją chyba. Co prawda on tego tak nie nazywa, ale przecież mamy w Polsce ustrój demokratyczny” - powiedział poseł, ale po chwili szybko się „poprawił”: 

„To znaczy obecnie panuje dyktatura PiS, ale Kukiz nadal walczy z demokracją, a nie z PiS” - stwierdził Niesiołowski. 

„Daj Boże, żeby Kukiz zniknął z Sejmu, bo jest absolutnym chwastem politycznym” - wzdycha Niesiołowski. 

Jak przekonywał były wicemarszałek Sejmu, ewentualna fuzja UED z Nowoczesną to kwestia przedwczesna, a jego partia nie poluje i wyciąga z ludzi klubów. Nie zabrakło w tym momencie „prztyczka” w stronę szefa PO i pochwały nowego partnera politycznego. 

„Proszę w tej sprawie rozmawiać z panem Schetyną – wybitnym strategiem, geniuszem politycznym” - ironizował, dodając również, że Petru w przeciwieństwie do lidera PO, „nie prowadził polityki represji”.


ak/wsensie.pl

[fot. YouTube/wSensie.tv]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook