Jedynie prawda jest ciekawa


„Niesiołowski jest zaplutym chamem polskiej polityki”

27.04.2015

„Obniżenie poziomu debaty to nie jest domena PiSu. To wypuściła PO” - mówi Krzysztof Zaremba.

Krzysztof Zaremba, radny PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Radiu Szczecin odpierał zarzuty dotyczące jego wypowiedzi ws. polityk PO Ewy Żmudy-Trzebiatowskiej. Powiedział, że nie przeprosi za to, co powiedział podczas konferencji prasowej o posłance Platformy Obywatelskiej. Zaremba robiąc kółko z palca wskazującego i kciuka pytał: "Dlaczego pani Ewa Żmuda-Trzebiatowska ma taki mózg? Bo jej spuchł."

Pytany, czy to nie jest wypowiedź przekraczająca granice przyznaje, że nie, choć zaznacza, że „wypowiada się w sposób dosadny”. „Na chamstwo reaguję w sposób adekwatny do poziomu interlokutora” - zaznaczał. Przyznał, że jego słowa o Żmudzie-Trzebiatowskiej nie były chamskie. W jego ocenie była to uprawniona reakcja na niedopuszczalną wypowiedź posłanki o przyczynach emigracji Polaków.

Ewa Żmuda-Trzebiatowska mówiła, że Polacy wyjeżdżają za granicę nie w celach zarobkowych, ale po to, żeby "zobaczyć, jak jest gdzie indziej". „Posłanka obraziła tych, którzy musieli wyemigrować” - mówił Krzysztof Zaremba.

„To skandaliczne i z pogardą odniesienie się do ludzi, którzy przeżywają dramat. 100 tysięcy mieszkańców regionu wyjechało za granicę i to, powiedzmy sobie wprost, bo nie mieli tutaj pracy, a taka wypowiedź jest policzkiem dla tych ludzi” - komentował Zaremba.

Pytany, czy słowa dotyczące Żmudy-Trzebiatowskiej nie były przesadą, Zaremba wskazuje, że ona sama często sięgała po słowa niedopuszczalne. Tłumaczył również, że jego wypowiedź wpisuje się w ostrą krytykę polityczną, jaką można usłyszeć w innych parlamentach, np. w Bundestagu. Na uwagę, że w takim razie Stefan Niesiołowski również nie odbiega od normy Zaremba mówi: „Niesiołowski w mojej ocenie jest zaplutym chamem polskiej polityki. Jeden cytat o tym świadczy, że on przekracza wszelkie normy. On powiedział kiedyś o Marcie Kaczyńskiej, to było cytowane w wielu mediach, że jest to rozwódka, która udaje żałobę po rodzicach. Jak można tak powiedzieć?” - tłumaczył Krzysztof Zaremba.

Dodał, że „obniżenie poziomu debaty to nie jest domena PiSu”. „To wypuściła PO. Byłem w Platformie po przegranej w 2005 roku. Wtedy zdecydowano, by wypuścił Palikota. To było sterowane z Kancelarii Premiera. Wszystkie akcje były korelowane. (…) To wtedy się zaczęło. Na tego typu akcje trzeba odpowiedzieć adekwatnie” - tłumaczył Zaremba.

ez
[Fot. RadioSzczecin]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook