Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Niesiołowski jest zaplutym chamem polskiej polityki”

27.04.2015

„Obniżenie poziomu debaty to nie jest domena PiSu. To wypuściła PO” - mówi Krzysztof Zaremba.

Krzysztof Zaremba, radny PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Radiu Szczecin odpierał zarzuty dotyczące jego wypowiedzi ws. polityk PO Ewy Żmudy-Trzebiatowskiej. Powiedział, że nie przeprosi za to, co powiedział podczas konferencji prasowej o posłance Platformy Obywatelskiej. Zaremba robiąc kółko z palca wskazującego i kciuka pytał: "Dlaczego pani Ewa Żmuda-Trzebiatowska ma taki mózg? Bo jej spuchł."

Pytany, czy to nie jest wypowiedź przekraczająca granice przyznaje, że nie, choć zaznacza, że „wypowiada się w sposób dosadny”. „Na chamstwo reaguję w sposób adekwatny do poziomu interlokutora” - zaznaczał. Przyznał, że jego słowa o Żmudzie-Trzebiatowskiej nie były chamskie. W jego ocenie była to uprawniona reakcja na niedopuszczalną wypowiedź posłanki o przyczynach emigracji Polaków.

Ewa Żmuda-Trzebiatowska mówiła, że Polacy wyjeżdżają za granicę nie w celach zarobkowych, ale po to, żeby "zobaczyć, jak jest gdzie indziej". „Posłanka obraziła tych, którzy musieli wyemigrować” - mówił Krzysztof Zaremba.

„To skandaliczne i z pogardą odniesienie się do ludzi, którzy przeżywają dramat. 100 tysięcy mieszkańców regionu wyjechało za granicę i to, powiedzmy sobie wprost, bo nie mieli tutaj pracy, a taka wypowiedź jest policzkiem dla tych ludzi” - komentował Zaremba.

Pytany, czy słowa dotyczące Żmudy-Trzebiatowskiej nie były przesadą, Zaremba wskazuje, że ona sama często sięgała po słowa niedopuszczalne. Tłumaczył również, że jego wypowiedź wpisuje się w ostrą krytykę polityczną, jaką można usłyszeć w innych parlamentach, np. w Bundestagu. Na uwagę, że w takim razie Stefan Niesiołowski również nie odbiega od normy Zaremba mówi: „Niesiołowski w mojej ocenie jest zaplutym chamem polskiej polityki. Jeden cytat o tym świadczy, że on przekracza wszelkie normy. On powiedział kiedyś o Marcie Kaczyńskiej, to było cytowane w wielu mediach, że jest to rozwódka, która udaje żałobę po rodzicach. Jak można tak powiedzieć?” - tłumaczył Krzysztof Zaremba.

Dodał, że „obniżenie poziomu debaty to nie jest domena PiSu”. „To wypuściła PO. Byłem w Platformie po przegranej w 2005 roku. Wtedy zdecydowano, by wypuścił Palikota. To było sterowane z Kancelarii Premiera. Wszystkie akcje były korelowane. (…) To wtedy się zaczęło. Na tego typu akcje trzeba odpowiedzieć adekwatnie” - tłumaczył Zaremba.

ez
[Fot. RadioSzczecin]

Warto poczytać

 1. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 2. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 3. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 4. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 5. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

 6. ziewmkiwsdjwsdf 17.01.2017

  Ziemkiewicz: "Rzepliński powinien się liczyć z gębą"

  "To, na co sobie pozwala Andrzej Rzepliński jest przesadą".

 7. hkjlkl 17.01.2017

  Tyszka: Groźby kar najwyraźniej podziałały

  "Obywatele nie po to płacą posłom 10 tys. zł miesięcznie, by oglądać takie awantury, ale po to, by uczciwie pracowali".

 8. michalkarnowskitvrepublika 17.01.2017

  Michał Karnowski: Co dalej? Rewolucja?

  „Opozycja chce być totalna, radykalna, bo nic innego nie ma do powiedzenia”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook