Jedynie prawda jest ciekawa

„Niesiołowski jest zaplutym chamem polskiej polityki”

27.04.2015

„Obniżenie poziomu debaty to nie jest domena PiSu. To wypuściła PO” - mówi Krzysztof Zaremba.

Krzysztof Zaremba, radny PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Radiu Szczecin odpierał zarzuty dotyczące jego wypowiedzi ws. polityk PO Ewy Żmudy-Trzebiatowskiej. Powiedział, że nie przeprosi za to, co powiedział podczas konferencji prasowej o posłance Platformy Obywatelskiej. Zaremba robiąc kółko z palca wskazującego i kciuka pytał: "Dlaczego pani Ewa Żmuda-Trzebiatowska ma taki mózg? Bo jej spuchł."

Pytany, czy to nie jest wypowiedź przekraczająca granice przyznaje, że nie, choć zaznacza, że „wypowiada się w sposób dosadny”. „Na chamstwo reaguję w sposób adekwatny do poziomu interlokutora” - zaznaczał. Przyznał, że jego słowa o Żmudzie-Trzebiatowskiej nie były chamskie. W jego ocenie była to uprawniona reakcja na niedopuszczalną wypowiedź posłanki o przyczynach emigracji Polaków.

Ewa Żmuda-Trzebiatowska mówiła, że Polacy wyjeżdżają za granicę nie w celach zarobkowych, ale po to, żeby "zobaczyć, jak jest gdzie indziej". „Posłanka obraziła tych, którzy musieli wyemigrować” - mówił Krzysztof Zaremba.

„To skandaliczne i z pogardą odniesienie się do ludzi, którzy przeżywają dramat. 100 tysięcy mieszkańców regionu wyjechało za granicę i to, powiedzmy sobie wprost, bo nie mieli tutaj pracy, a taka wypowiedź jest policzkiem dla tych ludzi” - komentował Zaremba.

Pytany, czy słowa dotyczące Żmudy-Trzebiatowskiej nie były przesadą, Zaremba wskazuje, że ona sama często sięgała po słowa niedopuszczalne. Tłumaczył również, że jego wypowiedź wpisuje się w ostrą krytykę polityczną, jaką można usłyszeć w innych parlamentach, np. w Bundestagu. Na uwagę, że w takim razie Stefan Niesiołowski również nie odbiega od normy Zaremba mówi: „Niesiołowski w mojej ocenie jest zaplutym chamem polskiej polityki. Jeden cytat o tym świadczy, że on przekracza wszelkie normy. On powiedział kiedyś o Marcie Kaczyńskiej, to było cytowane w wielu mediach, że jest to rozwódka, która udaje żałobę po rodzicach. Jak można tak powiedzieć?” - tłumaczył Krzysztof Zaremba.

Dodał, że „obniżenie poziomu debaty to nie jest domena PiSu”. „To wypuściła PO. Byłem w Platformie po przegranej w 2005 roku. Wtedy zdecydowano, by wypuścił Palikota. To było sterowane z Kancelarii Premiera. Wszystkie akcje były korelowane. (…) To wtedy się zaczęło. Na tego typu akcje trzeba odpowiedzieć adekwatnie” - tłumaczył Zaremba.

ez
[Fot. RadioSzczecin]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook