Jedynie prawda jest ciekawa

Niesiołowski: Demokrację uratuje wyjście na ulice

22.12.2015

„To zahamuje tę PiS-owską recydywę. Tylko ta droga, tylko Majdan”.

Stefan Niesiołowski zaczyna czuć się jak rewolucjonista. Kolejny raz wzywa Polaków na ulice. „Uratować polską demokrację może jedynie wyjście na ulice” – uważa poseł Platformy Obywatelskiej. Zdaniem byłego wicemarszałka sejmu PiS pokazał już, że nie cofnie się przed niczym, byle tylko mieć pełnię władzy.

„W czym jest lepszy Duda od Kuchcińskiego niż Kuchciński od Dudy? To nie ma żadnego znaczenia” - powiedział polityk PO, zapytany o ustępstwa PiS w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

W rozmowie z wSensie.tv Niesiołowski odniósł się do faktu, że w sprawie nowelizacji ustawy o TK nie będzie wysłuchania publicznego. „To jest marginalizowanie roli parlamentu, to jest kolejny zamach na demokrację. Trwa ten zamach, to się skończy Majdanem” - grzmiał Niesiołowski.

Dodał, że „tego społeczeństwo nie zniesie”. „To jest tylko pytanie, w jakim momencie i kiedy naród wystąpi nie w takiej formie jak łagodne pikiety i demonstracje, ale ostrzej i w większej skali, okupując pewne obszary w Warszawie” - zastanawia się poseł PO.

Wskazuje, że taka forma „powinna wystarczyć”. „To zahamuje tę PiSowską recydywę. Tylko ta droga, tylko Majdan” - zagrzewa Niesiołowski.

Widać, że bycie w opozycji mu nie służy. Zresztą bycie w koalicji też mu nie służyło...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook