Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski: "Biskupom pomyliły się role"

10.07.2014

"Biskup nie może wzywać do łamania prawa.(...) Dlaczego teraz biskupi podejmują wojnę z kompromisem aborcyjnym?" - pyta Stefan Niesiołowski, współzałożyciel Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, dziś prominentny polityk Platformy Obywatelskiej.

Stefczyk.info: - Jak Pan ocenia decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o zwolnieniu prof. Chazana?


Stefan Niesiołowski: - To oczywista decyzja, bo złamał prawo i nie powinien pracować na tym stanowisku. Z całą świadomością, z zimną krwią doprowadził do tragedii, bo to dziecko umarło.

On mówi, że słucha tylko Pana Boga - to jest samozwańcza deklaracja i złamanie przykazania: "Nie wzywaj imienia Pana Boga swego nadaremno".Ale Kościół, jego hierarchowie - m.in. kardynał Kazimierz Nycz, czy abp Henryk Hoser protestują przeciw tej decyzji i uważają...

- Niech protestują, ale biskup nie może wzywać do łamania prawa. Bardzo przepraszam, ale im się trochę pomyliły role.Czy mamy do czynienia z pierwszym od dawna dużym dysonansem między Kościołem i państwem?

- Nie, niedużym. Ja nie wiem, do tej pory go nie było. Nie wiem dlaczego zaostrza się tę wojnę. Kompromis aborcyjny istnieje 20 lat i nie było problemów. Dlaczego teraz biskupi podejmują wojnę o to, zupełnie niepotrzebnie? Chcą zniszczyć kompromis aborcyjny, ale to się nie uda. To jest polityczny błąd.A czy teraz lekarze deklarujący klauzulę sumienia nie będą rugowani ze stanowisk kierowniczych w szpitalach?


- Nie, nic takiego nie ma. Muszą przestrzegać prawa. Niech sobie znajdą większość i uchwalą inne prawo. A teraz oni łamią kompromis aborcyjny. Ich stanowisko tak naprawdę jest takie: "Nas kompromis aborcyjny nie obowiązuje". A nie, to nieprawda. Jeśli lekarz to mówi, to niech zmieni zawód. Niech nie będzie ginekologiem, tylko okulistą. Wtedy nie będzie miał tego problemu.not. zrk
[fot. J. Michalski/wPolityce.pl]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook