Jedynie prawda jest ciekawa

Niesiołowski: "Biskupom pomyliły się role"

10.07.2014

"Biskup nie może wzywać do łamania prawa.(...) Dlaczego teraz biskupi podejmują wojnę z kompromisem aborcyjnym?" - pyta Stefan Niesiołowski, współzałożyciel Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, dziś prominentny polityk Platformy Obywatelskiej.

Stefczyk.info: - Jak Pan ocenia decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o zwolnieniu prof. Chazana?


Stefan Niesiołowski: - To oczywista decyzja, bo złamał prawo i nie powinien pracować na tym stanowisku. Z całą świadomością, z zimną krwią doprowadził do tragedii, bo to dziecko umarło.

On mówi, że słucha tylko Pana Boga - to jest samozwańcza deklaracja i złamanie przykazania: "Nie wzywaj imienia Pana Boga swego nadaremno".Ale Kościół, jego hierarchowie - m.in. kardynał Kazimierz Nycz, czy abp Henryk Hoser protestują przeciw tej decyzji i uważają...

- Niech protestują, ale biskup nie może wzywać do łamania prawa. Bardzo przepraszam, ale im się trochę pomyliły role.Czy mamy do czynienia z pierwszym od dawna dużym dysonansem między Kościołem i państwem?

- Nie, niedużym. Ja nie wiem, do tej pory go nie było. Nie wiem dlaczego zaostrza się tę wojnę. Kompromis aborcyjny istnieje 20 lat i nie było problemów. Dlaczego teraz biskupi podejmują wojnę o to, zupełnie niepotrzebnie? Chcą zniszczyć kompromis aborcyjny, ale to się nie uda. To jest polityczny błąd.A czy teraz lekarze deklarujący klauzulę sumienia nie będą rugowani ze stanowisk kierowniczych w szpitalach?


- Nie, nic takiego nie ma. Muszą przestrzegać prawa. Niech sobie znajdą większość i uchwalą inne prawo. A teraz oni łamią kompromis aborcyjny. Ich stanowisko tak naprawdę jest takie: "Nas kompromis aborcyjny nie obowiązuje". A nie, to nieprawda. Jeśli lekarz to mówi, to niech zmieni zawód. Niech nie będzie ginekologiem, tylko okulistą. Wtedy nie będzie miał tego problemu.not. zrk
[fot. J. Michalski/wPolityce.pl]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook