Jedynie prawda jest ciekawa

Niemen: Jestem fanką tradycyjnej rodziny

12.11.2014

„Jestem fanką tradycyjnej rodziny - facet ma rządzić, a kobieta winna być jego pomocą i podporą” - podkreśla Natalia Niemen w rozmowie z Agnieszką Ponikiewską z tygodnika „wSieci”.

Artystka zwraca uwagę, że dziś ludzie są przyzwyczajeni do chodzenia na łatwiznę.

„Warto robić w życiu rzeczy trudne, innej drogi do pięknego samorozwoju nie widzę” — zauważa Niemen.

Wiele osób uważa, że z racji znanego nazwiska ma w życiu łatwiej.

„Uspokoję ich, że właśnie z nazwiskiem „Niemen” (tak, to nie tylko pseudonim, ale i od 70-tych nazwisko naszej rodziny) jest dużo trudniej pracować. Ojciec nigdy mi niczego nie załatwił. Wszystko zawdzięczam swojej pracy oraz zainteresowaniu moich pracodawców, którzy bez względu na przynależność do „rodu” w sposób obiektywny oceniali moje zdolności i możliwości” — opowiada.

Została wychowana w domu, gdzie panowała miłość i wzajemny szacunek.

Rodzina była świętością. Rodzice tworzyli jedność. Ich relacja męża i żony była tradycyjna, co w moich oczach było piękne. Tata - dużo starszy był niczym mocne, wielkie drzewo, w którego konarach kryła się moja mama, jak urodziwy, delikatny ptak. On ją wspierał i otaczał silnym ramieniem dosłownie i w przenośni, a ona odwdzięczała mu się łagodną kobiecością, która objawiała się w stosownym do sytuacji pocieszaniu i opieką nad gniazdem” — wspomina artystka.

Mówi o sobie, że jest „fanką tradycyjnej rodziny”.

„Facet ma rządzić, a kobieta winna być jego pomocą i podporą. Cały czas się uczę, by taką żoną być. Wydaje mi się przesadą, gdy chłop zbyt wiele w domu pomaga. Mój mąż robi bardzo dużo w domu, jeśli czas mu na to pozwala, a ja łapię się na tym, że chcę, by robił jeszcze więcej. Pukam się wtedy w łeb. Jest jedna, bardzo mądra, życiowa zasada biblijna: Żono, szanuj męża. Mężu, kochaj żonę i nie bądź dla niej przykrym. W bożych oczach kobieta i mężczyzna są równi, ale każdy ma swoją, indywidualną rolę do spełnienia. Świat byłby piękniejszy, gdybyśmy zechcieli całym sercem szukać dróg bożych i byli Panu Bogu posłuszni” — wyjaśnia.

Natalia Niemen nie lubi podążać za obowiązującymi modami.

„Taka jestem. Np. nie kupuję kremów przeciwzmarszczkowych, bo uważam, że zmarszczki są piękne, a kobieta powinna się z pokorą wobec upływającego czasu starzeć” — zauważa.

Niedawno wsparła kampanię społeczną „Rodzina ma głos”.

„Rzadko biorę udział w takich akcjach. Ta wydała mi się o tyle istotna, iż od zarania dziejów świat na tradycyjnej rodzinie stoi, a w czasach dla rodziny żyjemy bardzo trudnych. Chciałam zabrać głos w obronie tradycyjnych wartości i zachęcić Polaków do wspierania i obrony rodziny” — tłumaczy Natalia Niemen.

Całość wywiadu znajduje się w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

[fot: Mateusz Otremba]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook