Jedynie prawda jest ciekawa


Nieletnie dziewczynki biorą ślub z dorosłymi mężczyznami? To zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć!

29.08.2017

To nie jest I Komunia w "ciemnogrodzie", to są śluby u wyznawców "religii pokoju". Wyp*** z tą dziczą z Europy! – napisał na Twitterze popularny bloger Matka Kurka i dołączył do swojego tweeta zdjęcie przedstawiające kilkanaście ubranych na biało dziewczynek, które idą trzymając za rękę dorosłych mężczyzn.

Zdjęcie umieszczone w sieci przez popularnego blogera bardzo szybko stało się viralem. Ta historia jest jednak manipulacją. Choć śluby z nieletnimi oczywiście zdarzają się w świecie islamu, w tej konkretnej sytuacji mamy do czynienia ze zdarzeniem o zupełnie innym charakterze.

Przedstawiona na zdjęciu sytuacja to najprawdopodobniej klatka z nagrania z roku 2008 roku, kiedy w Hamas zorganizował masowe wesele dla 450 par. Większość nowożeńców stanowili wówczas palestyńscy bojownicy i wdowy, które traciły mężów w czasie konfliktu izraelsko-palestyńskiego w latach 2007-2008.

Korzystając z rozejmu, Hamas zorganizował masowe wesele dla tych, którzy sami nie mogli sobie pozwolić na małżeństwo. Zgodnie z prawem panny młode zajmowały przed ceremonią inne miejsce, a panowie prowadzeni byli przez młodsze siostry i kuzynki. I taką sytuację widzimy na zdjęciu dołączonym do tweeta.

Najmłodsza z dziewczyn, która wyszła wówczas za mąż miała 16 lat. Większość kobiet przekroczyła 18 rok życia. Sprawę wielokrotnie dementowano, jako jeden z pierwszych zrobił to Tim Marshall, reporter, który tego dnia przygotowywał reportaż z niezwykłego ślubu dla Sky News, jednak wciąż wraca ona w różnych formach i pod różnymi postaciami jako nowa opowieść. 

Od 2008 roku wiele stron używa zdjęć i filmów z tego wydarzenia do zobrazowania pedofilii w świecie islamu. 

ac/twitter

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook