Jedynie prawda jest ciekawa


Nieletnie dziewczynki biorą ślub z dorosłymi mężczyznami? To zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć!

29.08.2017

To nie jest I Komunia w "ciemnogrodzie", to są śluby u wyznawców "religii pokoju". Wyp*** z tą dziczą z Europy! – napisał na Twitterze popularny bloger Matka Kurka i dołączył do swojego tweeta zdjęcie przedstawiające kilkanaście ubranych na biało dziewczynek, które idą trzymając za rękę dorosłych mężczyzn.

Zdjęcie umieszczone w sieci przez popularnego blogera bardzo szybko stało się viralem. Ta historia jest jednak manipulacją. Choć śluby z nieletnimi oczywiście zdarzają się w świecie islamu, w tej konkretnej sytuacji mamy do czynienia ze zdarzeniem o zupełnie innym charakterze.

Przedstawiona na zdjęciu sytuacja to najprawdopodobniej klatka z nagrania z roku 2008 roku, kiedy w Hamas zorganizował masowe wesele dla 450 par. Większość nowożeńców stanowili wówczas palestyńscy bojownicy i wdowy, które traciły mężów w czasie konfliktu izraelsko-palestyńskiego w latach 2007-2008.

Korzystając z rozejmu, Hamas zorganizował masowe wesele dla tych, którzy sami nie mogli sobie pozwolić na małżeństwo. Zgodnie z prawem panny młode zajmowały przed ceremonią inne miejsce, a panowie prowadzeni byli przez młodsze siostry i kuzynki. I taką sytuację widzimy na zdjęciu dołączonym do tweeta.

Najmłodsza z dziewczyn, która wyszła wówczas za mąż miała 16 lat. Większość kobiet przekroczyła 18 rok życia. Sprawę wielokrotnie dementowano, jako jeden z pierwszych zrobił to Tim Marshall, reporter, który tego dnia przygotowywał reportaż z niezwykłego ślubu dla Sky News, jednak wciąż wraca ona w różnych formach i pod różnymi postaciami jako nowa opowieść. 

Od 2008 roku wiele stron używa zdjęć i filmów z tego wydarzenia do zobrazowania pedofilii w świecie islamu. 

ac/twitter

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook