Jedynie prawda jest ciekawa

Nieletnie dziewczynki biorą ślub z dorosłymi mężczyznami? To zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć!

29.08.2017
tweetkontrowersje29082107
Nieletnie dziewczynki biorą ślub z dorosłymi mężczyznami? To zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć!

To nie jest I Komunia w "ciemnogrodzie", to są śluby u wyznawców "religii pokoju". Wyp*** z tą dziczą z Europy! – napisał na Twitterze popularny bloger Matka Kurka i dołączył do swojego tweeta zdjęcie przedstawiające kilkanaście ubranych na biało dziewczynek, które idą trzymając za rękę dorosłych mężczyzn.

Zdjęcie umieszczone w sieci przez popularnego blogera bardzo szybko stało się viralem. Ta historia jest jednak manipulacją. Choć śluby z nieletnimi oczywiście zdarzają się w świecie islamu, w tej konkretnej sytuacji mamy do czynienia ze zdarzeniem o zupełnie innym charakterze.

Przedstawiona na zdjęciu sytuacja to najprawdopodobniej klatka z nagrania z roku 2008 roku, kiedy w Hamas zorganizował masowe wesele dla 450 par. Większość nowożeńców stanowili wówczas palestyńscy bojownicy i wdowy, które traciły mężów w czasie konfliktu izraelsko-palestyńskiego w latach 2007-2008.

Korzystając z rozejmu, Hamas zorganizował masowe wesele dla tych, którzy sami nie mogli sobie pozwolić na małżeństwo. Zgodnie z prawem panny młode zajmowały przed ceremonią inne miejsce, a panowie prowadzeni byli przez młodsze siostry i kuzynki. I taką sytuację widzimy na zdjęciu dołączonym do tweeta.

Najmłodsza z dziewczyn, która wyszła wówczas za mąż miała 16 lat. Większość kobiet przekroczyła 18 rok życia. Sprawę wielokrotnie dementowano, jako jeden z pierwszych zrobił to Tim Marshall, reporter, który tego dnia przygotowywał reportaż z niezwykłego ślubu dla Sky News, jednak wciąż wraca ona w różnych formach i pod różnymi postaciami jako nowa opowieść. 

Od 2008 roku wiele stron używa zdjęć i filmów z tego wydarzenia do zobrazowania pedofilii w świecie islamu. 

ac/twitter

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook