Jedynie prawda jest ciekawa


Niech PO bierze przykład z PiS-u!

26.01.2013

Koledzy Prawa i Sprawiedliwości, posłowie brytyjscy od "złego Camerona" poparli pełne wyrównanie dopłat dla polskich rolników.

Mam z Brukseli dwie wiadomości – dobrą i złą. Od której zacząć? Zacznę od dobrej – wywalczyliśmy dodatkowy miliard Euro dla polskich rolników!

Dzięki twardej walce (nie będę nazbyt skromny i powiem, że głównie dzięki mojej walce), Komisja Rolnictwa podwyższyła limit dopłat bezpośrednich dla polskich rolników o 145 mln Euro rocznie, czy,i o 1,015 mld Euro w ciągu 7 lat. A wiadomość zła – do pełnego wyrównania dopłat nadal brakuje 6 miliardów. Moja poprawka 500, zmierzająca do zapewnienia polskim rolnikom takich samych dopłat, jakie maja Niemcy, Holendrzy czy Francuzi uzyskała poparcie 11 posłów, 30 głosowało przeciw.

Za poprawka 500 głosowali posłowie frakcji Konserwatystów i Reformatorów (dwoje Anglików, Czech i niżej podpisany) trzej inni posłowie z Polski (Siekierski, Kalinowski, Olejniczak) i pojedynczy posłowie z nowych krajów członkowskich. Większość, zdominowana przez stare, uprzywilejowane w dopłatach kraje członkowskie, wyrównania dopłat nie chce, bo stara Unia na nierówności korzysta. Głosowanie w Komisji Rolnictwa zadało kłam lansowanej przez Platformie i PSL tezie, że PiS jest w Europarlamencie w złym sojuszu z brytyjskimi konserwatystami od złego Camerona.

Otóż ci źli konserwatyści od złego Camerona popierali pełne wyrównanie dopłat dla polskich rolników i za tym głosowali. Nie poparli natomiast i nie głosowali za wyrównaniem dopłat sojusznicy PO i PSL z frakcji chadeckiej, nie poparli tego zwłaszcza Niemcy od Angeli Merkel. Prawo i Sprawiedliwość odrobiło swoje europejskie zadanie i przekonało swoich sojuszników do głosowania za równymi prawami i pieniędzmi dla polskich rolników, Platforma i PSL wśród swoich sojuszników nie potrafiły tego zrobić.

Przede wszystkim jednak nie potrafił albo nie chciał tego zrobić polski rząd, który całkowicie odpuścił sprawę polskich rolników. Donald Tusk upominał się o polskich rolników tak cicho, że nikt go nigdy w tej sprawie nie usłyszał. W marcu sprawa dopłat będzie głosowana na posiedzeniu plenarnym Europarlamentu. PO i PSL maja jeszcze jedna szansę przekonać swoich niemieckich sojuszników, tak jak Prawo i Sprawiedliwość swoich brytyjskich sojuszników przekonało.

Niech PO bierze przykład z PiS-u!

Janusz Wojciechowski

[FOTO: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook