Jedynie prawda jest ciekawa

Niebywałe! Wałęsa: grozi nam wojna domowa

18.12.2015

„Zaczynam się wstydzić za demokratyczny wybór. Będę to powtarzał w kraju i za granicą”.

Lech Wałęsa przyłączył się do chóru tych, którzy w sposób absurdalny komentują polską rzeczywistość. W jego ocenie... grozi nam wojna domowa.

Pretekstem do szerzenia tak kuriozalnych opinii stała się wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy. W czasie obchodów Grudnia'70 prezydent mówił, że wstydzi się za III RP, która nie umiała osądzić komunistycznych zbrodniarzy.

„Zaczynam się wstydzić za ten demokratyczny wybór” – powiedział w reakcji na te słowa Wałęsa. Przyznał, że oburzyła go wypowiedź Andrzeja Dudy. Wałęsa w TVP Info krytycznie ocenił sposób wprowadzania reform przez rządzących. Jego zdaniem realna jest groźba wojny domowej. „Ci ludzie są nierozważni. Robią tyle złego, że to nie może być inaczej” – podkreślił.

Były prezydent złamał swoją obietnice, że przez pół roku nie będzie komentował posunięć obecnej władzy. Powodem były słowa prezydenta Andrzeja Dudy. „Po tej wypowiedzi prezydenta właściwie nie mam wyboru. Zaczynam się wstydzić za ten demokratyczny wybór. I będę to powtarzał przy każdej okazji w kraju i za granicą” – wyznał Wałęsa, zapowiadając, że będzie donosił za granicą na Polskę.

Jego zdaniem w Polsce jest wiele rzeczy do poprawienia, ale przede wszystkim trzeba budować zgodę. „A on robi wszystko, aby Polaków dzielić, aby irytować, denerwować. Nie tak powinna wyglądać prezydentura. Nie tak powinien zachowywać się prezydent” – przekonywał.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook