Jedynie prawda jest ciekawa


Niebywałe! Wałęsa: grozi nam wojna domowa

18.12.2015

„Zaczynam się wstydzić za demokratyczny wybór. Będę to powtarzał w kraju i za granicą”.

Lech Wałęsa przyłączył się do chóru tych, którzy w sposób absurdalny komentują polską rzeczywistość. W jego ocenie... grozi nam wojna domowa.

Pretekstem do szerzenia tak kuriozalnych opinii stała się wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy. W czasie obchodów Grudnia'70 prezydent mówił, że wstydzi się za III RP, która nie umiała osądzić komunistycznych zbrodniarzy.

„Zaczynam się wstydzić za ten demokratyczny wybór” – powiedział w reakcji na te słowa Wałęsa. Przyznał, że oburzyła go wypowiedź Andrzeja Dudy. Wałęsa w TVP Info krytycznie ocenił sposób wprowadzania reform przez rządzących. Jego zdaniem realna jest groźba wojny domowej. „Ci ludzie są nierozważni. Robią tyle złego, że to nie może być inaczej” – podkreślił.

Były prezydent złamał swoją obietnice, że przez pół roku nie będzie komentował posunięć obecnej władzy. Powodem były słowa prezydenta Andrzeja Dudy. „Po tej wypowiedzi prezydenta właściwie nie mam wyboru. Zaczynam się wstydzić za ten demokratyczny wybór. I będę to powtarzał przy każdej okazji w kraju i za granicą” – wyznał Wałęsa, zapowiadając, że będzie donosił za granicą na Polskę.

Jego zdaniem w Polsce jest wiele rzeczy do poprawienia, ale przede wszystkim trzeba budować zgodę. „A on robi wszystko, aby Polaków dzielić, aby irytować, denerwować. Nie tak powinna wyglądać prezydentura. Nie tak powinien zachowywać się prezydent” – przekonywał.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 4. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 5. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook