Jedynie prawda jest ciekawa


Nie wierzę w wybuch samolotu. To był błąd pilota

19.08.2012

Do zbadania katastrofy rządowego samolotu Sudan powinien zaprosić generalissę Anodinę. Także Polska mogłaby zadeklarować pomoc wybitnego eksperta od katastrof lotniczych, pułkownika Edmunda Klicha.

1. Wiadomość z sieci:

"Samolot z 31-osobową delegacją rządu Sudanu wybuchł w niedzielę w trakcie lotu do sudańskiej prowincji Kordofan Południowy, a wszystkie znajdujące się na jego pokładzie osoby poniosły śmierć - poinformował sudański państwowy zarząd lotnictwa cywilnego.

Delegacja miała wziąć udział w obchodach kończącego ramadan muzułmańskiego święta Ejd al-Fitr.

Nadająca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich telewizja satelitarna Al-Arabija podała wcześniej, że w katastrofie zginął minister do spraw religii i dóbr kościelnych w rządzie Sudanu Chalil Abd Allah".

Współczuję bliskim ofiar katastrofy i całemu narodowi sudańskiemu.

2. Nie wierzę jednak w wiadomość o wybuchu samolotu. Niemożliwe, żeby był wybuch, bo przecież jest rzeczą powszechnie znana i wiadomą, że samoloty w nie wybuchają. Tylko oszołom może uwierzyć w teorię wybuchu na pokładzie samolotu.

3. Od wybuchu tylko krok do słowa - zamach, a to byłby już absurd do sześcianu, wiadomo bowiem, że w Afryce żadne zamachy się nie zdarzają. Kto zresztą miałby cel w zamachu na ministra spraw religijnych Sudanu?

3. Według mojego rozeznania, popartego wiedzą lotniczą przeciętnego Polaka – przyczyną katastrofy był najprawdopodobniej błąd pilotów, którzy za bardzo obniżyli lot i zawadzili skrzydłem o palmę, co spowodowało oderwanie się części skrzydła, obrócenie samolotu kołami do góry, a następnie jego upadek.

4. Wpływ na zaistnienie katastrofy mogła tez mieć presja pasażerów, a zwłaszcza głównego pasażera, czyli ministra do spraw religijnych Sudanu, który bardzo się spieszył na uroczystości religijne i najprawdopodobniej nalegał na jak najszybsze lądowanie. Komisja śledcza powinna też zbadać, czy na pilotów nie naciskał jakiś pijany sudański generał, znajdujący się w kokpicie samolotu.

5.  Uważam też, ze władze Sudanu powinny zaprosić do badania katastrofy wybitnych ekspertów rosyjskich, w tym zwłaszcza pani generalissę Tatianę Anodinę, mającą wielkie doświadczenie w badaniu podobnych katastrof lotniczych. Także Polska mogłaby zadeklarować pomoc wybitnego eksperta od katastrof lotniczych, pułkownika Edmunda Klicha. Oni najlepiej wiedzą jak wykluczyć wybuch i ustalić, że przyczyną katastrofy - zresztą znana już w kwadrans po katastrofie - był błąd sudańskiego pilota.

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook