Jedynie prawda jest ciekawa


Nie płacz Hołdys, że Zimocha brak!

27.05.2016

Zbigniew Hołdys, rockman, który w PRL zasłynął piosenką „Nie płacz Ewka”, teraz sam płacze. Wręcz łka z żalu wielkiego, że w mediach publicznych przestali panoszyć się jemu podobni celebryci.

Muzyk ogłosił, iż znikają „ludzie dobrze służący naszemu plemieniu”. Co to za plemię? Po osobie, nad którą Hołdys wylewa największe łzy, można się domyślić, że chodzi o plemię „pisożerców”, które nie potrafi pogodzić się z tym, że wyborcy pokazali czerwoną kartkę poprzedniej władzy.

- Zohydzanie wybitnych jest naszym narodowym sportem – pisze Hołdys, wskazując na sprawozdawcę sportowego Tomasza Zimocha, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków przez zarząd Polskiego Radia.

Hołdysa mocno poruszyła informacja, że w związku z tym Zimoch został wykreślony z listy dziennikarzy sportowych akredytowanych na zbliżające się Mistrzostwa Europy we Francji oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

- Odsunięto od mikrofonu człowieka, który od lat w Polakach roznieca pasję i miłość do sportu. Człowieka, który sport przybliża milionom Polaków i wrzuca w eter najwyższe emocje, czyli sedno sportu. Który zapala młodych do biegania, skakania, kopania piłki. Ukarano nas, nie jego. Odebrano nam prawo przeżywania - żali się Hołdys.

Nie wspomina jednak o tym, że powodem decyzji władz Polskiego Radia był skandaliczny wywiad Zimocha, w których jawnie atakował kierownictwo stacji, a słowa okrasił wymownym „gestem Kozakiewicza”.

Hołdys, wychodząc od przypadku Zimocha, ubolewa, że z mediów znikają ludzie, jego zdaniem, wybitni.

- Znikają przyciągające miliony prawdziwe gwiazdy (nie gwiazdy-pogodynki, gwiazdy-szafiraki, gwiazdy z „Mam talent”, lecz gwiazdy wedle standardów światowych), ludzie godni zaufania, kompetentni, potrzebni, barwni. Ludzie dobrze służący naszemu plemieniu. Zastępują ich ludzie pozbawieni daru, talentu, wierni nowej politycznej ekipie, którzy nie wyrażają własnego zdania i odczytują nam przysłany z góry sms-em komunikat – twierdzi rockman.

- Od kiedy żyję z różnych polskich sytuacji i miejsc najpodlejszy gatunek ludzki, jakim są politycy, wycina nam poetów, reżyserów, wizjonerów, charyzmatycznych dyrektorów, wynalazców, naukowców, niezłomnych prawników – ludzi wszystkich możliwych dziedzin, bylebyśmy byli głupsi, niedoinformowani, nie mieli styczności z prawdą, ze źródłami – dowodzi Hołdys.

Według niego Polska co kilka lat jest pozbawiana „utalentowanych głów, autorytetów i ludzi z ogromną wiedzą”. Muzyk jakoś nie narzekał, gdy wiele z tych rzekomych gwiazd zohydzało nielubianych przez siebie polityków oraz sporą część polskiego społeczeństwa. Dziś można więc Hołdysowi zaśpiewać: Nie płacz Hołdys, że Zimocha brak!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

bzm/jub/onet.pl

[fot. Wikimedia Commons/prezydent.pl/Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook