Jedynie prawda jest ciekawa


Nie płacz Hołdys, że Zimocha brak!

27.05.2016

Zbigniew Hołdys, rockman, który w PRL zasłynął piosenką „Nie płacz Ewka”, teraz sam płacze. Wręcz łka z żalu wielkiego, że w mediach publicznych przestali panoszyć się jemu podobni celebryci.

Muzyk ogłosił, iż znikają „ludzie dobrze służący naszemu plemieniu”. Co to za plemię? Po osobie, nad którą Hołdys wylewa największe łzy, można się domyślić, że chodzi o plemię „pisożerców”, które nie potrafi pogodzić się z tym, że wyborcy pokazali czerwoną kartkę poprzedniej władzy.

- Zohydzanie wybitnych jest naszym narodowym sportem – pisze Hołdys, wskazując na sprawozdawcę sportowego Tomasza Zimocha, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków przez zarząd Polskiego Radia.

Hołdysa mocno poruszyła informacja, że w związku z tym Zimoch został wykreślony z listy dziennikarzy sportowych akredytowanych na zbliżające się Mistrzostwa Europy we Francji oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

- Odsunięto od mikrofonu człowieka, który od lat w Polakach roznieca pasję i miłość do sportu. Człowieka, który sport przybliża milionom Polaków i wrzuca w eter najwyższe emocje, czyli sedno sportu. Który zapala młodych do biegania, skakania, kopania piłki. Ukarano nas, nie jego. Odebrano nam prawo przeżywania - żali się Hołdys.

Nie wspomina jednak o tym, że powodem decyzji władz Polskiego Radia był skandaliczny wywiad Zimocha, w których jawnie atakował kierownictwo stacji, a słowa okrasił wymownym „gestem Kozakiewicza”.

Hołdys, wychodząc od przypadku Zimocha, ubolewa, że z mediów znikają ludzie, jego zdaniem, wybitni.

- Znikają przyciągające miliony prawdziwe gwiazdy (nie gwiazdy-pogodynki, gwiazdy-szafiraki, gwiazdy z „Mam talent”, lecz gwiazdy wedle standardów światowych), ludzie godni zaufania, kompetentni, potrzebni, barwni. Ludzie dobrze służący naszemu plemieniu. Zastępują ich ludzie pozbawieni daru, talentu, wierni nowej politycznej ekipie, którzy nie wyrażają własnego zdania i odczytują nam przysłany z góry sms-em komunikat – twierdzi rockman.

- Od kiedy żyję z różnych polskich sytuacji i miejsc najpodlejszy gatunek ludzki, jakim są politycy, wycina nam poetów, reżyserów, wizjonerów, charyzmatycznych dyrektorów, wynalazców, naukowców, niezłomnych prawników – ludzi wszystkich możliwych dziedzin, bylebyśmy byli głupsi, niedoinformowani, nie mieli styczności z prawdą, ze źródłami – dowodzi Hołdys.

Według niego Polska co kilka lat jest pozbawiana „utalentowanych głów, autorytetów i ludzi z ogromną wiedzą”. Muzyk jakoś nie narzekał, gdy wiele z tych rzekomych gwiazd zohydzało nielubianych przez siebie polityków oraz sporą część polskiego społeczeństwa. Dziś można więc Hołdysowi zaśpiewać: Nie płacz Hołdys, że Zimocha brak!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

bzm/jub/onet.pl

[fot. Wikimedia Commons/prezydent.pl/Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook