Jedynie prawda jest ciekawa


Nie palmy tęczy, wycinajmy krzyże

30.07.2014

Hipokryzja Czerskiej i Wiertniczej przekracza wszelkie granice.

Redakcje TVN i „Gazety Wyborczej” mają nową świecką świętą – została nią niepozorna kobieta z podczęstochowskiej wsi, która ścięła 4,5-metrowy krzyż, przy którym modliły się starsze panie. „Nie mogłam już znieść tego tłumu i zawodzenia” - tłumaczyła policjantom 57-letnia mieszkanka.

Tłum to kilka kobiet, które raz na jakiś czas modliły się i śpiewały przy krzyżu – ot, tak jak robi się to przy wielu kapliczkach w licznych wsiach i małych miasteczkach. Śpiewane „majówki” stały się nieodłącznym elementem kultury i wiejskiej religijności. Ale pani Halina nie wytrzymała i krzyż wycięła. „Tu nie chodzi o względy religijne – ja po prostu tego krzyża nie uznaję” - zapewnia. Dodaje, że zdecydowała się na „akt rozpaczy”.

Czerska i Wiertnicza wiedzą, jak rozpalić emocje swoich czytelników. Pod tekstami i materiałami poświęconymi sytuacji na wsi pojawił się szereg bluzgów, stek wyzwisk (skierowanych w modlące się panie) i przypuszczeń, że oświecona mieszkanka „nie będzie już miała życia w pipidówie”.

Materiał „Faktów TVN” kończy się przebitką z rozmawiających przy stole starszych kobiet (które chcą przywrócenia krzyża na to miejsce). „Tolerancja to raczej ostatnia rzecz, na którą można tu liczyć” - brzmi mądry komentarz pani redaktor, która musiała odwiedzić „pipidówę”.

Krzyże bowiem – sugerują dziarscy działacze z Wiertniczej i Czerskiej – muszą przeszkadzać, można je więc wycinać do woli. Nie będą nam tu pod domem śpiewać ciemnogrodzkich pieśni – zwłaszcza, że zamiast kubków ze Starbucksa mają w dłoniach różańce, zmarszczki i braki w uzębieniu starszych pań mówią same za siebie, no i nie trzeba dodawać na kogo pewnie głosują...

Zerknijmy jednak na tęczę w środku dużego miasta. Broń, panie Boże, w którego nie wierzymy, by ją podpalać, ścinać i niszczyć. Dziś podpalają tęczę, jutro będą mordować i gwałcić. Znamy te łyse, faszystowskie głowy i wiemy, do czego są zdolni. Tęcza nasza to symbol nowoczesności, tolerancji – my tu mamy kolorowe performensy, na które opresyjny katotaliban podnosi swoje narzędzia represji. Bronić się trzeba i bić na alarm.

Tolerancja tolerancją, ale krzyże przy drogach to wytniemy. Bo nasza tolerancyjna wizja świata zakłada tęcze i wesołe hepeningi. Krzyży i starszych pań w niej nie ma. Gdyby hipokryzja umiała latać, skrzydłami moglibyście obdzielić pół Polski.

Nie palmy tęczy. Wycinajmy krzyże.  

Marcin Fijołek

[Fot. sxc.hu]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook