Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nie można nagradzać komunistycznych zbrodniarzy!

30.03.2014

Adam Słomka: Drobne „obietnice” dla rodziców dzieci niepełnosprawnych... Tysiące na rosyjskie monumenty i komunistycznych zbrodniarzy.

Rację ma ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, który dołączył do protestujących w gmachu Sejmu RP rodziców dzieci niepełnosprawnych. Oni takich obietnic w ciągu ostatnich pięciu lat słyszeli bardzo wiele. I oni nie wierzą. To są za małe rzeczy – za mało żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć. Rzucenie 100 czy 200 złotych niczego nie rozwiązuje, bo nie o to chodzi - mówi dla TVN bohaterski ksiądz.

W tym samym czasie okazuje się, że komunistyczny zbrodniarz Czesław Kiszczak ma ponownie dostawać miesięcznie 8500 zł emerytury, a według „Naszego Dziennika” w ubiegłym roku Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wydała 800 tys. zł na renowację rosyjskich monumentów. Gdyby doliczyć środki zmarnowane na obce pomniki przez samorządy to najpewniej chodzi o grube miliony. 

Komunistyczni zbrodniarze, którzy w ramach systemu represji działali wbrew woli Polaków zmierzającej do odzyskania niepodległości otrzymują dziś wielotysięczne emerytury. W II RP za zdradę adekwatna kara była jedna. W III RP za zdradę otrzymuje się bezkarność i tysiące złotych.

Tuż przed nielegalnym oderwaniem od Ukrainy części jej terytorium postkomunistyczny poseł Tadeusz Iwiński w swojej interpelacji nr 24612 roztaczał wizje rzekomych strat, które mają wynikać z demontażu pomnika radzieckiego generała w Pieniężnie. Poseł SLD zachwalał przy tym „czyn zbrojny” zbrodniczej Armii Czerwonej. Wypada zapytać dziś tego parlamentarzystę o to ... czy równie bohaterską jest obecnie armia Federacji Rosyjskiej, która „wyzwala” Krym? 

Dziś trzeba pójść drogą węgierską. Wyrzucić ze służby publicznej byłych „utrwalaczy władzy ludowej”, a do tego wszystkim jawnym zdrajcom obniżyć świadczenia emerytalne do minimum. W Niemczech ściga się dziś 90-letnich funkcjonariuszy SS i nikt tam nie ma pomysłów, aby lata służby w zbrodniczych formacjach zaliczać do wymiaru pracy. Nikt w czasie, gdy pokrzywdzone grupy społeczne zmuszane są do protestu ... nie marnuje milionów na renowacje totalitarnych pamiątek.

Dlatego uważam, że komunistycznych zbrodniarzy nie można nadal nagradzać. Czas wypracować takie regulacje, które zrealizują zasadę art. 2 Konstytucji RP nawet przy oporze ze strony Trybunału Konstytucyjnego. Nie mam nic przeciwko, żeby z zaoszczędzonych niemałych środków podnieść wszystkie zasiłki lub też skierować je do dyspozycji zdolnej młodzieży. 

Skoro epatujemy się referendum na Krymie to może tak zorganizować referendum w sprawie bezkarności komunistycznych zbrodniarzy i ich uposażeń, które zamiast trafić do rąk potrzebujących trafiają do opasłych kieszeni ludzi pokroju Kiszczaka czy Jaruzelskiego? Mam wrażenie, że wynik byłby oczywisty ... 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

[fot.wPolityce/SE/PAP/Radek Pietruszka]

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook