Jedynie prawda jest ciekawa


Nie ma jak Szwejk!

07.08.2014

Prezydent pokazał, że można się z nim łączyć w bólu i nadziei na szybką kurację, którą wywiódł z dzieła Jaroslava Haška.

To się porobiło! Wczoraj w Krakowie prezydent Bronisław Komorowski pokazał, że można się z nim łączyć w bólu i nadziei na szybką kurację, którą wywiódł z dzieła Jaroslava Haška, pt. "Przygody dobrego wojaka Szwejka". Nie za bardzo wiadomo czy Bronisław Komorowski ordynował kurację dla siebie, kogoś z Platformy Obywatelskiej czy tych, dla których jego postawa w czasie sejmowego głosowania nad rozwiązaniem WSI z maja 2006 r. czy fraternizowanie z komunistycznym zbrodniarzem Wojciechem Jaruzelskim w czasie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w listopadzie 2010 r. ... jest czymś jednoznacznie kompromitującym.

Do tego w „100-lecie Czynu Legionowego” Komorowski mija się z prawdą uznając, że w 1989 r. Polska odzyskała niepodległość. Wszyscy wiedzą doskonale, że gdy część apologetów „ludzi honoru” red. Adama Michnika i miłośników porozumienia z komunistami organizowała wybory z 4 czerwca 1989 roku ... to w więzieniu siedział m.in. śp. Józef Szaniawski, na polecenie rządu Mazowieckiego z tow. Kiszczakiem i tow. Siwickim w składzie rozbił za pomocą ZOMO blokady baz Armii Czerwonej prowadzone wówczas przez opozycję, wybrano zbrodniarza komunistycznego tow. Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta PRL, a wcześniej fałszowano wyniki nawet wspomnianych wyżej niedemokratycznych wyborów (tzw. operacja URNA).  

Polecam lewatywę, to dobrze robi na głowę – zagrzmiał prezydent Komorowski. Jednak ... z uwagi na kolejki do zabiegów oferowanych pacjentom ... szybkie wykonanie lewatywy „zwykłemu Kowalskiemu” może być trudne. Oczywiście członkowie władz w „teoretycznym państwie”, w którym projekt „Polskie Inwestycje Rozwojowe" jest określany jako "ch..., d... i kamieni kupa" mogą szybko otrzymać takie gwarantowane świadczenie zdrowotne w ramach rządowych lecznic. Dodam tylko nieśmiało, że Bronisław Komorowski niedokładnie zapoznał się ze wspomnianym dziełem Jaroslava Haška albowiem lewatywę aplikować miano symulantom. Kto i co symuluje to dokładnie widać na przykład po spadających sondażach ekipy rządzącej!

Jednocześnie mam nadzieję, że w swojej wczorajszej wypowiedzi Bronisław Komorowski nie chciał obrazić chorych psychicznie, ani sugerować też, że jeśli ktoś nie popiera rządzącej partii to ma problem ze zdrowiem psychicznym!

Na koniec cytat, który można odnaleźć bez bólu i w nadziei na wyciągnięcie przez rządzących właściwych wniosków z rozmowy Szwejka z oberlejtnantem Lukaszem: „ (...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego”.

Adam Słomka, przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook